Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojej strony mogę ci powiedzieć, że w zasadzie nie ma z nim wielkich problemów które by mogły zaszkodzić. Są w nim tylko drobne bugi które powinny być naprawione przy najbliższej aktualizacji. Tylko właśnie najbardziej przeszkadza te ciągłe przekładanie aktualizacji która miała być już na EURO. Ale jak to mówią co się wlecze to nie uciecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem   ESI-88 na Evo i jeszcze nie wiem czy to dobra decyzja - ma typowe "niedociągnięcia", o których już było wcześniej, ale u mnie zdarzyło się coś ciekawego po pierwszym włączeniu i przełączeniu na kanał VOD pojawił się napis nie masz go w abonamencie, ale po przełączeniu na inne programy napis na czarnym tle został, a dźwięk już [prawidłowo odtwarzał i to na każdym kanale wł/wył nie pomogło, dopiero wtyczka pomogła, i co jakiś czas po wyjściu z nagrań "przelatuje" mi przez pięć kanałów zanim się zatrzyma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Graphyne jest takie zagmatwane, że moje dorosłe już dzieci po wielu próbach zrezygnowały z używania tego dekodera. Jak mówią, szkoda nerwów na wieczne błądzenie po menu i niepotrzebne klikanie. Nic tam nie jest intuicyjne. Podzielam to zdanie, choć ja żadnych problemów z tym nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne zdanie - czemu tak pogmatwali proste rzeczy, np przez przypadek trafiam na nagrania w formie listy - za chiny nie umię tego normalnie trafić, bo te okienka mnie wqr. a po za tym z daleka nie widzę czy to pojedyncza pozycja, czy folder,  a co do błądzenia po menu nieraz to już chcąc wyjść z tych [beep]nych potwierdzeń naciskam wyjdź i przerwya mi odtwarzanie nagrania i cała zabawa od nowa, a licznik do tyłu to jakiś ....... wymyslił - cyferki maciupkie, za to znaki graficzne pauza, przewiń na pół ekranu, kogoś nieźle poniosło, epg mimo że świetne też cięzko się przegląda bo zamiast przewijac góra dół, to trzeba naciskać info, baterie w pilocie szybko będą padać  :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceberebek @serwus

Tez mam taki dylemat. Mam ESI-88 i "działa" (musi być bez dysku inaczej się wiesza). Więc chcę wymienić już na coś nowszego. Niestety biorę go do Anglii więc muszę mieć pewność, że działa, bo przecież do APS-u go nie zwrócę za szybko. Jedyne co mogę, to przetestować go przez parę dni u teściów zanim wyjadę. Ehhh. Ciągłe dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceberebek @serwus

Tez mam taki dylemat. Mam ESI-88 i "działa" (musi być bez dysku inaczej się wiesza). Więc chcę wymienić już na coś nowszego. Niestety biorę go do Anglii więc muszę mieć pewność, że działa, bo przecież do APS-u go nie zwrócę za szybko. Jedyne co mogę, to przetestować go przez parę dni u teściów zanim wyjadę. Ehhh. Ciągłe dylematy.

ja bym zostawił ESI-88 miałem go 3 lata i prawie ani razu mnie nie zawiódł - oczywiście chodzi o nagrania, ale miałem na niego metodę. Natomiast obraz żyleta (w evo jest przejaskrawiony) i może ze dwa razy się zawiesił - moim zdaniem to świetny dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze na uzupełnienie, po 5 miesiącach używania tego dekodera mam taką o nim ogólną opinię:

 

wielki plus

  • system wyszukiwania programów po nazwie, działa naprawdę super, pamięta ostatnie pozycje, proponuje wyniki
  • cały system EPG
  • unicable- nagrywanie w tym samym czasie kilku programów

wielki minus

  • zagmatwane do granic możliwości menu, całkowicie nieprzyjazne i nieintuicyjne, widać, że ktoś na siłę pogodził system "klikania strzałkami" na pilocie znany w CP z ogólnie przyjętym we wszystkich urządzeniach- typu lewo,prawo- zatwierdzanie OK itp. Wszystko sprawia wrażenie przekombinowanego
  • system prezentacji informacji/nazw programów- we wszystkich zakamarkach menu- miejsca na ekranie dużo- napisy malutkie a obok nich hektary pustego niewykorzystanego miejsca
  • zacinanie się nagrań- częste i denerwujące a dodatkowo nic sobie z tego nie robią, zapowiadają nowy soft a powinni to wyeliminować wypuszczeniem choćby "łatki" na aktualny soft. Nikt na was nie wymusza wydania nowego softu, sami zapowiadacie i sami nie dotrzymujecie swoich obietnic, przez tak długi czas wasze zapowiedzi o nowym sofcie są po prostu śmieszne. Naprawcie w końcu to zacinanie bo funkcjonalność nagrywania obecnie jest na poziomie dna.

Ważąc jednak wszystkie ZA i PRZECIW nie żałuję, że wybrałem ten dekoder. Mogę polecić go osobom lubiącym tzw. "grzebanie" w menu. Pozostali, którzy klikają na pilocie góra, dół i OK  niech wybiorą raczej dotychczasowe dekodery CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieciekawie to wszystko zaczyna wyglądać Im więcej użytkowników tym wyłażą coraz to nowe kwiatki.Kończy mi się niebawem umowa w nc+ i brałem pod uwagę ewentualne przejście na Evoboxa ale widzę że są problemy zarówno po stronie softowej i niestety co gorsza sprzętowej.A płacić co miesiąc za niedopracowany sprzęt nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam unicabla a i tak mogę nagrywać jednocześnie 4 kanały  :wink:

To kabel musisz mieć ze złota...

 

A wracając do dyskusji użytkuje ten sprzęt zaledwie miesiąc i już musiałem go dwa razy resetować do ustawień domyślnych.

Ale że jest to sprzęt w miarę nowy trzeba mieć na względzie że drobne niedogodności mogą mieć miejsce.

 

Nie zgodzę się jednak z opiniami że lepiej pozostać przy starszych modelach CP ze względu na ich prostsze menu.

Ten sprzęt wymiata pod jednym kluczowym względem - expresowa szybkość przemieszczania się po kanałach i to moim zdaniem jest w użytkowaniu najważniejsze. Dodatkowo połączenie z siecią przez WiFi oraz dopracowanie graficzne pod każdym względem na wysokim poziomie. Każdy ma inne priorytety i oczekiwania od sprzętu jeden woli chodzić po menu inny porostu oglądać TV.

 

Nie żałuje że wziąłem EvoBOX i polecam każdemu niezdecydowanemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze że przy najbliższej okazji opuszczam CP i z tym dzieckiem nieszczęścia zwanym Evo. Dzisiaj dostarczyłem sprzęt na wymianę i dowiedziałem się że od ręki nie będzie wymieniony tylko gdy serwisant zaobserwuje problem - czyli za przeproszeniem będzie on [beep]a stał do skutku wystąpienia któregokolwiek z opisywanych wcześniej przezemnie problemów. Jeśli problem w serwisie nie wystąpi wymiany nie będzie. Do 14 oczywiście pracują. Losowe sytuacje z paru tygodni mają się właśnie dzisiaj skumulować. Jaja i pół metra mułu. Do tego TV za plecami i jednoczesna obsługa klientów - świetnych techników macie z telepatią w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wszystkich, Wasze opinie są uważnie analizowane, lecz ciągłę powtarzanie informacji o kilku znanych błędach, nie ma sensu. Co do nowej wersji oprogramowania, nie będę podawał żadnych deklaracji, wszystko może się wydarzyć. Testuje już finalną wersje, więc czas udostępnienia nie jest odległy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kimś muszą najprościej na abonentach przecież, Takie życie i do tego jeszcze za to płacicie.

Nie podoba się bierzesz moduł CI/CI+ i własny dekoder niededykowany.

Koszt zakupu większy na początku ale później się zwraca ( własna lista - nagrania ) i nie jesteście uwiązani do sprzętu operatora.

Minus brak dedykowanych usług dostępnych na dekoderze od operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje już finalną wersje, więc czas udostępnienia nie jest odległy.

Wnioskuję z twojej wypowiedzi, że jest wielce prawdopodobne, że soft otrzymamy jeszcze we wrześniu. :)

 

A i jeszcze jedno. Przydało by się aby po wciśnięciu "i" oprócz info o aktualnej audycji, pojawiało się też info o następnej pozycji, tak jak to ma miejsce w dekoderach HDXXX .

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej irytuje mnie ten dekoder. Otóż od czasu zastosowania rady przełączenia dekoder w tryb czuwania przed wyłączeniem go z prądu udzielonej tu na forum dekoder lubi sam się wyłączać. W ciągu dwóch tygodni miałem to ze dwa razy, trzeci raz dzisiaj. Oglądałem jak gdyby nigdy nic TV i dekoder sam przechodzi w tryb czuwania.

 

Pomoże przywrócenie ustawień fabrycznych? Czy wymiana w APS?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję z twojej wypowiedzi, że jest wielce prawdopodobne, że soft otrzymamy jeszcze we wrześniu. :)

 

A i jeszcze jedno. Przydało by się aby po wciśnięciu "i" oprócz info o aktualnej audycji, pojawiało się też info o następnej pozycji, tak jak to ma miejsce w dekoderach HDXXX .

 

Jest taka szansa.

 

Przy drugim naciśnięciu 'i' masz info o kolejnej audycji z opisem jak również na liście kanałów.

Info banner w dekoderach HD CPT jest przeładowany. Info banner nie powinien przejmować roli programu TV.

 

Nie wiem czy wiesz, że podczas przeglądania listy kanałów możesz nacisnąć przycisk ‘Nagraj' i uruchomić nagrywanie na dowolnym innym kanale. Naciśniecie przycisku EPG na liście kanałów otwiera listę eventów dla aktualnie fokusowanego kanału. Tym sosobem można szybko sprawdzić jakie audycje są dalej na danym kanale. Sposobów dochodzenia do różnych opcji na skróty jest wiele i zapewne większość nawet zaawansowanych użytkowników nie poznała do końca możliwości tego dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...