Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie HDMI CEC u mnie jest podobnie jak u przedmówców. Działa tylko włączanie i wyłączanie TV, regulacja dźwięku pilotem od Evo nie działa. Wszystko ustawione w obydwu urządzeniach i sprawdzane na różnych kablach HDMI.

Mój model TV to SHARP LC40LE730enet.

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

U mnie też brak programu podczas przełączania kanałów od kilku dni występuje, co najśmieszniejsze jak nacisnę strzałkę w dół to program jest normalnie wraz z opisem. Pomaga restart dekodera, ustawienie na chwilę na Polsat Sport News, ale następnego dnia problem powraca. Kiedy ten nowy soft :roll:

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja głośności zależy od oprogramowania telewizora. Nie wszystkie telewizory wspierają to rozwiązanie.

 

Zapewne w tym rzecz, bo ten SHARP nie jest już wspierany przez producenta i nie ma do niego nowszego softu. W urządzeniach rozpoznał, że to EVOBOX PVR ale tylko na tyle mu sił starczyło ;)

 

Co do dyskusji o EPG u mnie wszystko jest jak zawsze na weekend do przodu, tzn. do niedzieli program jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy będę mógł korzystać z wszystkich funkcji Evoboxa na antenie 70cm i starym konwerterze jaki dostałem od Polsatu już kilka lat temu, czy też potrzebna jest zmiana konwertera na jakiś nowy?? Pytam, bo dzisiaj muszę przedłużyć umowę i nie wiem czy mam się szykować też na wymianę konwertera żeby można było korzystać z nagrywania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj wieczorem zacząłem czyścić dysk w Evo bo miałem zajęty w 80 %, po jakimś czasie w trakcie czyszczenia dekoder sam się wyłączył i dostał zwiechy, nic się nie świeciło nic nie działało, po wyjęciu wtyczki z gniazdka i ponownym włożeniu dekoder zastartował i włączył się na ostatnio oglądany program, ale nagrania nie skasowały się. Dzisiaj rano ponownie czyściłem dysk z nagrań i....to samo. Wyłączył się, zwiecha, wtyczka z gniazdka, wtyczka do gniazdka, start i działa, ale......[...] nagrania dalej są!!!! Co to może być?

Edytowane przez Barti
Na forum nie stosujemy wyrażeń wulgarnych. Również w postaci skrótów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie opisać jak powinna się zachowywać kontrolka zasilania na dekoderze, tzn. kiedy się powinna świecić, w jakim kolorze i co to oznacza?

Kontrolka zawsze się świeci,

kolor czerwony - dekoder w  stanie czuwania,

kolor niebieski - dekoder nagrywa audycję.

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. Tylko co to oznacza, awaria dekodera, błędy dysku...?

Mnie ostatnio jak się czerwona kontrolka zaświeciła to zaczęło przycinać obraz. Z jakiegoś powodu się zapaliła.

Ale widzę że tu każdy proponuje metodę sprawdzoną przy win98, tzn. wyłącz i włącz ponownie.

Myślałem że te czasy minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona kontrolka powinna się świecić tylko w stanie uśpienia (z zegarem), a nie czuwania. Podczas czuwania to powinien być kontrolka biała. Ale u mnie czasem też są takie bugi, że zamiast białej pali się czerwona bez zegara zwłaszcza gdy zaplanuję nagranie.
Czyli to są zwykłe bugi sprzętowe. Kiedyś coś support o tym wspominał. To jest komplikacja światełek i jeśli wam to przeszkadza to wymieńcie sprzęt, ale ogólnie to nie jest dotkliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić. Mój dekoder też co jakiś czas się wybudza ale nie śledziłem w jakim to jest cyklu. Podejrzewam, że może to jest okresowe sprawdzanie i aktualizacja EPG.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio dekoder zaczął sypać dziwnymi komunikatami podczas nagrywania. Zdarza się to z różną częstotliwością i przeważnie komunikat brzmi "nie udało się zrealizować nagrania z powodu braku programu" (?). Sygnał stabilny, epg jest i program który chciałem nagrać mogę spokojnie oglądać. Dziś pojawił się komunikat który mnie rozbawił bo sytuacja identyczna ale na ekranie pojawiła się wiadomość że "program nie został nagrany z powodu braku prądu" :o . Ktoś miał coś takiego? Zaznaczam że komunikaty te pojawiają się w trakcie nagrywania.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...