Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jak nie w tym miejscu piszę albo, że piszę o oczywistych oczywistościach.

Aktualnie mam EVO połączony z konwerterem unicable.

Czy EVO obsłuży drugi konwerter single skierowany zezem na astrę?

Jak wyglądałaby ewentualna niezbędna instalacja kablowa i konfiguracja dekodera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem ponownie 1.7.3. I wbrew temu co pisał Support458 obraz jest lepszy w starym sofcie. Bardziej wyrazisty. Może to subiektywne odczucie, może jednak warto wziąć to pod uwagę?

Też widzę, że jest różnica w obrazie. Tamten  (1.8.5) miał wyraźnie podniesiony poziom wizji przez co minimalnie przepalał miejśca mocno doświetlone i rozmywał krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jak nie w tym miejscu piszę albo, że piszę o oczywistych oczywistościach.

Aktualnie mam EVO połączony z konwerterem unicable.

Czy EVO obsłuży drugi konwerter single skierowany zezem na astrę?

Jak wyglądałaby ewentualna niezbędna instalacja kablowa i konfiguracja dekodera?

Było o tym jakieś 2 tygodnie temu. Generalnie jest problem z taką konfiguracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problemy z HDMI-CEC na moim Philipsie - przestała działać regulacja głośności za pomocą pilota Evoboxa. I w serwisie przekazali mi, że problem leży po stronie Evoboxa i jego nowej aktualizacji. Próbowali juz podobno wyciągnąć jakieś info od CP dotyczące zmian i na razie napotkali mur milczenia ;) Jeśli był downgrade to po powrocie do domu sprawdzę czy zaczęło to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dostałem ponownie 1.7.3. I wbrew temu co pisał Support458 obraz jest lepszy w starym sofcie. Bardziej wyrazisty. Może to subiektywne odczucie, może jednak warto wziąć to pod uwagę?

 

 

Też widzę, że jest różnica w obrazie. Tamten  (1.8.5) miał wyraźnie podniesiony poziom wizji przez co minimalnie przepalał miejśca mocno doświetlone i rozmywał krawędzie.

 

Mi też wydaje się, że obraz na starym sofcie jest lepszy, przynajmniej takie mam wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę, że jest różnica w obrazie. Tamten  (1.8.5) miał wyraźnie podniesiony poziom wizji przez co minimalnie przepalał miejśca mocno doświetlone i rozmywał krawędzie.

Mam takie samo zdanie.

Nie działała również funkcja "znajdź podobne" dostępna z poziomu listy nagrań. Nie wyszukiwało tylko wracało do listy nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zmiany w tym temacie. Teraz jest prawidłowo - zgodnie z udzielonymi wcześniej ustawienia Dźwięk=Przestrzenny ma być używana jeśli korzysta się z zewnętrznego urządzenia, które dekoduje dźwięk przestrzenny (np. kino domowe). Jeśli się takiego nie posiada i dekoder jest podłączony do TV, to prawidłową opcją ustawień dżwięku jest Stereo.

 

Wyjaśnienie techniczne:

Zgodnie ze standardem, jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się dekoder, to wtedy regulacja jest w nim. Jeśli dekodowaniem dźwięku DD zajmuje się urządzenia zewnętrzne (np. zestaw kina domowego), to wtedy regulacja głośności jest w nim. Dekoder przy opcji Dźwięk=Przestrzenny przesyła dźwięk w postaci bitstream, bez dokonywania dekodowania. Co za tym idzie - nie ma możliwości zmiany głośności.

 

To był błąd zgłaszany przez użytkowników, który został naprawiony w nowej wersji oprogramowania, w poprzedniej wersji opcja działała nieprawidłowo, błędnie dekodując dżwięk po stronie dekodera, co powodowało, że w praktyce w określonych sytuacjach nie był przestrzenny.

Nikt nie twierdzi ze ma byc inaczej chodzi o to  ze przy nowym sofcie za kazdym razem  trzeba wchodzic w menu obraz i dzwiek i przelaczac ze stereo na przestrzenny i odwrotnie kiedy chce uzywac glosnika telewizora. W starym dekoderze ,ktory mialem w ustawieniach osobno ustawialo sie audio hdmi i audio spdif. dekoder hds400-e,pozarawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji jest dużo lepiej (nawet obraz jak dla mnie bardzo dobry), dekoder nabiera "smaku" ale....

1. Po wybudzeniu ze stanu czuwania dekoder wraca do listy ogólnej

2. Przejście do listy ulubionych wg starych zasad tzn trzeba wykonać kilka czynności zamiast po prostu nacisnąć przycisk ulubione

3. Brak prostej edycji listy ulubionych

4. Brak szybkiej (jednym przyciskiem) metody usuwania nagrań

5. Stary wygląd listy nagrań

6. Szybkie przejście w stan czuwania po wyłączeniu (zaleta!) ale brak możliwości wydłużenia - ustawienia indywidualnego np po 0,5 lub 1,0 godzinie

7. Brak przewijania poklatkowego

8. Pojawiające się menu na 1/3 ekranu podczas przewijania

 

Szkoda, może jednak coś z powyższych uwag zostanie to uwzględnione w kolejnej aktualizacji bo dekoder naprawę fajny ale uciążliwe jest głównie wykonywanie prostych czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając wersji 1.8.5 nie zauważyłem żadnych przycięć czy zawieszeń dekodera. Może wystarczyłoby poczekać jeszcze dzień bądź dwa a zawiechy u innych użytkowników by ustąpiły albo podczas aktualizacji softu coś próbowali grzebać i im wieszało. U mnie i innych jak tu czytałem nic podobnego nie miało miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano oprogramowanie dekodera Evobox od moich rodziców również powróciło do wersji 1.7.3.

Mój tato jest z tego powodu zawiedziony i nie może się doczekać, kiedy ta nowa wersja softu ponownie będzie dostępna. Wiadomo coś mniej więcej w tej sprawie?

Hmm, ja nawet nie zdążyłem potestować dobrze tej nowej funkcji DLNA w tym dekoderze... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona zadowolona i znajomi z mozliwosci dekodera. Wczesniej nikt roznicy nie widzial miedzy evo a hd7000 wtedy gdy ja go podziwialem.

Dzis 2 znajomych wzielo umowe z evo a teraz dzwonia dlaczego im usb nie dziala jak rano im pokazywalem z mozliwoscia dlna.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...