Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w punkcie Polsatu i babeczka powiedziała mi żebym dziś nie składał bo za 3 miesiące naliczą mi kare jeśli dziś złoże z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Mówiła poczekać na nowy regulamin i złożyć miesiąc przed końcem umowy.

 

Bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądało moje podanie które dziś zaniosłem i kobieta mi odradziła bym nie składał bo kara za 3 miesiące a mam umowę na 6 jeszcze

………………., dn. ………………

Imię i Nazwisko: …………………………………….

Adres: ……………………………………………………

Nr dok. Tożsamości: …………………………….…

PESEL: ………………………………………………….

Nr karty: ………………………………………….….…

Nr dekodera: ……………………………………….…

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a

03-878 Warszawa

WYPOWIEDZENIE UMOWY

Niniejszym wypowiadam umowę o świadczenie usług zawartą w dniu 23.09.2013 pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna. Dokładnie tak ma wyglądać wypowiedzenie - i możesz wypowiedzenie o tej treści złożyć nawet dzień po zawarciu umowy! Ba... nie musisz nawet pisać jak długi jest okres wypowiedzenia - po prostu piszesz, że wypowiadasz umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia określonego w umowie i ze skutkiem na koniec okresu podstawowego określonego umową.

 

Co do pracowników APS-ów - oni nie mają żadnych szkoleń, nie wiedzą o ofercie sprzedawanej przez nich nic ponad to, co sami wyczytają z newsletterów otrzymywanych od operatora. Dokładnie tak samo jest u każdego operatora - czy to w przypadku telewizji, czy usług telekomunikacyjnych - bez różnicy. Tak samo jest w przypadku "ekspertów" na poszczególnych działach w sklepach oferujących sprzęt RTV i AGD (też wiedza z ulotek, internetu i "a tata Marcina powiedział")...

 

Złóż to wypowiedzenie, a jeżeli odmówią przyjęcia - zadzwoń po prostu do CP i zgłoś całe zajście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te nowe regulaminy i tak nie zmieniają okresu zawartej już umowy, więc różnica jest taka, że stosując się do nowego regulaminu abonent będzie miał jeszcze więcej płatnych miesięcy, bo jeszcze później wypowie umowę...

 

IMHO po prostu dziewczyna nie zrozumiała newslettera i to wszystko. To samo miałem w Orange z wymianą karty SIM - kilkanaście osób (zarówno w salonach "na żywo", jak i konsultantów z infolinii telefonicznej i internetowej) odmówiło mi bezpłatnej wymiany karty SIM ze starego typu (jeszcze POP) na nową kartę microSIM. Żądano ode mnie zapłaty 50 złotych netto (oferta dla firm) - a na koniec wszedłem do salonu, który miałem pod nosem, ale zawsze było tam ciemno od klientów i wyszedłem z nową kartą, bo (jak się okazało) Orange od dłuższego czasu za darmo wymienia te najstarsze karty - jeszcze z logo Idea - na nowy typ, bo ponoć te starsze mają kłopot z logowaniem się do sieci (co prawda, to prawda...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak - chyba, że po złożeniu wypowiedzenia DUK się z Tobą skontaktuje (tzn. na pewno się skontaktuje) i zaoferuje jakąś fajną ofertę, którą przyjmiesz (lub sam zaproponujesz coś, na co DUK się zgodzi) - wtedy na pewno nie będziesz płacić przez 6 kolejnych miesięcy, bo wpadną miesiące gratisowe na nowej umowie.

 

Poczytaj w wątku o ofertach dla stałych abonentach na co możesz liczyć i czekaj na telefon :)

 

Dla przykładu - poprzednią umowę miałem na 12 miesięcy, z czego 5 darmowych. Po 5 darmowych i opłaceniu 3 płatnych złożyłem wypowiedzenie. Czwartego już nie zapłaciłem - aneksowałem umowę na kolejne 15 miesięcy, z czego znowu 5 pierwszych darmowych (a pozostałe ze starej umowy 4 miesiące płatne zostały anulowane). Według umowy okres wypowiedzenia miałem dwumiesięczny (w sumie zaplątałem się i w wypowiedzeniu napisałem "z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia" - ale na CP nie zrobiło to wrażenia - po prostu zawarłem zapis mniej korzystny dla mnie a i tak niezgodny z umową - najważniejszy był fakt dokonania wypowiedzenia i dokonania tego w terminie), a jak sam widzisz wypowiedziałem ją przed upływem 4 miesięcy.

 

Generalnie zasada jest taka, że jeżeli masz np. trzymiesięczny okres wypowiedzenia, to musisz umowę wypowiedzieć PRZED tymi trzema miesiącami do końca umowy - wypowiedzenie np. 2 miesiące i 3 tygodnie przed końcem powoduje, że nie zachowujesz okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie 4 miesiące przed końcem umowy, 8 miesięcy przed końcem, czy 12 miesięcy przed końcem jest jak najbardziej zgodne z umową, bo zachowujesz okres wypowiedzenia oraz wyrażasz wolę, by umowa zakończyła się zgodnie z okresem, na jaki została zawarta - bez żadnego wydłużania tej umowy na okres dodatkowy (w przypadku starych umów) lub nieokreślony (w przypadku nowych umów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

data wejścia w życie mojej umowy to 18.12.2012, umowa na 29 miesięcy, 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

Przegapiłem datę wypowiedzenia. Dostałem pismo o nowych warunkach (1-miesięczny okres wypowiedzenia), które wejdą dla mnie w życie 28-04-2015.

 

W związku z tym proszę o informację czy dobrze rozumuję:

- jeśli wyślę wypowiedzenie już dziś to umowa zakończy się 18 lipca

- jeśli wyślę wypowiedzenie 29 kwietnia to umowa zakończy się 18 czerwca.

 

Czy jest tak jak napisałem czy wygląda to inaczej? Proszę o informację jak teraz wypowiedzieć umowę, żeby pozbyć się jej jak najszybciej.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...