Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Umowa podpisana 12.12.2013

- okres podstawowy ( ilość miesięcznych okresów rozliczeniowych ) 18

- okres wypowiedzenia : na koniec okresu rozliczeniowego z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia

- ostania płatność : DO 18 Maja 2015.

 

Czy już dzisiaj mogę wysłać wypowiedzenie ? Proszę o opinie.

 

ps. wczoraj już dzwonili w sprawie przedłużenia umowy.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję wysłać wypowiedzenie, wraz z którym chciałbym wysłać informację o zmianie numer dowodu. I tu moje pytanie - czy taką informację mogę dosłownie napisać na tej samej kartce i stronie co treść wypowiedzenia? Czy jednak na dwóch kartkach, a może każde z pism należy wysłać w dwóch różnych kopertach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam umowę z CP na okres podstawowy który wynosi 36 miesięcy, a data zawarcia to 23.04.12. Zamierzam wysłać rezygnację z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, ale w umowie jest, że po okresie podstawowym ona ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy. Więc będzie w tym przypadku naliczona kara przez CP za przedwczesne rozwiązanie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze spóźniłeś się, aby zakończyć umowę z końcem 36-go miesiąca. Wypowiedzenie miało być dostarczone do CP przed 23 stycznia 2015r., aby zakończyć umowę z końcem okresu podstawowego. Tragedii jednak nie ma. Przed 23 marca 2015r. dostarcz do CP (listownie do Warszawy lub do najbliższego APS-u CP) wypowiedzenie. Wtedy dwa ostatnie cykle rozliczeniowe zapłacisz według stawki abonamentowej na czas nieokreślony obowiązującej dla Twoich pakietów. Chyba, że otrzymałeś już przesyłkę z CP informującą o zmianie zapisów Twojej obecnej umowy dotyczące zmiany okresu wypowiedzenia na 1-miesięczne oraz o przekształceniu się umowy po okresie podstawowym w umowę na czas nieokreślony. Wtedy wysyłasz lub dostarczasz do APS-u swoje wypowiedzenie przed 23 marca 2015r. i kończysz umowę 23 kwietnia 2015r.

W obu opisanych wypadkach powyżej nie płacisz kary. W pierwszym tylko przez dwa miesiące Twój abonament będzie tylko wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Więc jeśli napiszę w wypowiedzeniu o rozwiązanie wraz z końcem umowy, to ona będzie obowiązywać jeszcze prze rok. Jeśli z 3 miesięcznym wtedy wygaśnie po 2 miesiącach umowy na czas nieokreślony. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność, że zostaniesz dobrze zrozumiany to napisz, że po okresie podstawowym chcesz mieć umowę na czas nieokreślony i jednocześnie wypowiadasz umowę z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Zapis "z końcem umowy" może być zinterpretowany odmiennie i będą niepotrzebne nerwy.

PS. Dobrze zrozumiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam umowę z CZERWCA 2013. Była ona na 15 miesięcy (12+3msc gratis). W czasie okresu podstawowego nie rozwiązywałem umowy ani nic do nich nie pisałem więc we WRZEŚNIU 2014 przeszła ona automatycznie na kolejne 12 miesięcy? Dobrze rozumiem?

 

Jak sformułować dokument rozwiązania umowy aby nie było problemów i abym mógł TERAZ wysłać i mieć spokój?

Umowę najwcześniej więc można zerwać we wrześniu 2015?

 

Też mam pytanie bo to są dwa dekodery (multiroom), na rozwiązaniu umowy muszę wpisać dane obu dekoderów i numery obu kart dekoderów?

 

Dziękuję bardzo z góry i pozdrawiam, Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety
Czy wypowiedzenie można wysłać zwykłym listem, czy musi być polecony ?

Każde wypowiedzenie umowy wysyłam listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilKiri - Czyli póki co obowiązuje Cię 3-miesięczny okres wypowiedzenia (3 pełne cykle rozliczeniowe). Wysyłaj jak najszybciej zatem pismo do CP lub złóż je w APS-ie CP.

 

@Axxel - Wypowiedzenie możesz wysłać poleconym i śledzić przesyłkę na stronie Poczty Polskiej lub złożyć w APS-ie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowiedzenie można wysłać zwykłym listem, czy musi być polecony ?

 

Polecony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, ale zdecydowanie taniej jest złożyć wypowiedzenie (drukują od razu potwierdzenie) w APS Cyfrowego Polsatu lub Plusa - choćby przy okazji zakupów w jakimś większym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie umowy możesz śmiało już wysłać. Tylko w jego treści musisz wyraźnie wskazać, że umowa ma ulec rozwiązaniu na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie. W przeciwnym razie Cyfrowym Polsat rozwiąże z tobą umowę i naliczy ci karę za przedterminowe rozwiązanie przez ciebie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...