Skocz do zawartości

TVK Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@Robert03, uważasz że ATM Rozrywka jest kanałem lepszym niż Polsat 2 ? Szczerze to już wolę Polsat 2...

Generalnie to w analogu powinny się znaleźć wszystkie kanały dostępne we wszystkich muxach cyfrowych naziemnych, później wszystkie kanały fta z satelity po polsku i na końcu jak operator uważa satelitarne kanały kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca Polsat 2 emituje pozycje których nie ma na ATM Rozrywka i na odwrót. Ale P2 ma więcej nowszych produkcji Polsatu jak Szpilki na Giewoncie, Hotel 52, Trudne sprawy, Dlaczego ja?, Malanowski i partnerzy, Pamiętniki z wakacji i Ewa gotuje do tego Wydarzenia, Interwencje. Do tego programy nie emitowane na inych kanach jak Oblicza Ameryki czy Tajemnice kniei oraz programy z kanałów tematycznych Jaka ona jest? czy grunt to rodzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu, kanał ATM Rozrywka jest kanałem stworzonym specjalnie na potrzebę NTC. Koncesja należy do ATM. Prawie wszystko inne do Polsatu. W wątku o tej stacji już ktos o tym pisał.

 

A u nas w Żarach nie było tej modernizacji w analogu. Ale po lekturze Waszych postów, wnioskuję, że to dobrze. Bo większości poznikały programy bezpowrotnie. A tam gdzie ich jest więcej, to miejsca, które nie mają cyfrówki (szczerze, nie ma czego żałować). Jakość na TV LED 16:9 32'cale z podłączonym dekoderze Cyfrowego Polsatu jest lepsza niż na TV LCD 22 cale 16:9 z podłączonym dekoderem Cyfrowej Vectry (porównywałem te same kanały u obu nadawców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w Żarach nie było tej modernizacji w analogu. Ale po lekturze Waszych postów, wnioskuję, że to dobrze. Bo większości poznikały programy bezpowrotnie. A tam gdzie ich jest więcej, to miejsca, które nie mają cyfrówki (szczerze, nie ma czego żałować). Jakość na TV LED 16:9 32'cale z podłączonym dekoderze Cyfrowego Polsatu jest lepsza niż na TV LCD 22 cale 16:9 z podłączonym dekoderem Cyfrowej Vectry (porównywałem te same kanały u obu nadawców).

 

Na Żary też przyjdzie czas :-). Analog kurczy się drastycznie tam gdzie cyfrówka jest już bardzo długo i nie ma bezpośrednich umów terminowych na tę usługę (abonenci przeszli na TV cyfrową). Tam gdzie cyfra jest relatywnie krótko analog kurczy się tylko o kanały które zaprzestały nadawania bądź są wycofywane z oferty ( jak np. Planete+ czy A.Kino+ ). Tam gdzie nie ma TV cyfrowej analog jest uzupełniany o nowe kanały.

Polityka jak najbardziej zrozumiała i słuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda wszędzie ta m gdzie jest cyfrowa tv zamiejsza się liczba kanałów w analogu wiem to bo sam mam cyfrowa a z analogu w ogle nie korzystam i też wiem od mojego znajomego ze w moim mieście będzie tylko podstawa w analogu czyli tvp 1 tvp1 kanał planszowy polsat i tvp lublin i koniec reszta cyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie z wątku: https://satkurier.pl/news/82408/tv-trwam-w-podstawowym-pakiecie-vectry-w-bialymstoku.html dowiedziałem się że sieci kablowe mają też w swojej ofercie telewizję BEZ OPŁAT, czyli rozumiem że ogólnodostępne stacje dla klientów którzy nie korzystają z usług Vectry ale mają gniazdko w domu z tej sieci kablowej. Proszę o informację czy są a jeśli są to jakie stacje - konkretnie miasto Ruda Śląska - bezpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatnie to nic nie ma. Jak masz swoją antenę, swoją instalację wtedy masz bezpłatnie.

Jak masz gniazdko w mieszkaniu podłączone do źródła sygnału to jest za to naliczana opłata. Albo płacisz spółdzielni (tzw. antena) albo bezpośrednio operatorowi TVK (bez względu jaki to operator).

Cena w zależności od pakietu, ilości kanałów, organizacji spółdzielni,wspólnoty 5-20 PLN.

U Vectry pakiet stalowy przeciętnie kosztuje 5-8 PLN i zawiera kanały analogowe TVP1,2,Info, Polsat, Czasem jest też EuroNews i TV Polonia albo jest TV Puls i TRWAM. Sporadycznie TVN.

W dobie DVB-T taka oferta to prehistoria i wstyd dla operatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sa miejsca gdzie tak jest. Dokładają też Polsat Sport News czy Polsat Sport oraz Polo TV ale to głównie tam gdzie nie ma TV cyfrowej. Tam gdzie jest to analog jest odpuszczany i o to chodzi by klient przeszedł na TV cyfrową.

W Zabrzu to bym się spodziewał wyłączania analogów a skoro do tej pory nie ma TVP Kultura to już napewno nie będzie.

 

W każdym najniższym pakiecie tv kablowej (obojętnie jaki operator) muszą być co najmniej programy: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, Puls. System reemisji dowolny (analog, DVB-T albo DVB-C). O dokładną listę programów zapytaj u operatora.

 

Nie do końca tak jest. Przepis mówi o tym że kanały dostępne analogowo naziemnie muszą być dostępne conajmniej analogowo w kablu.

Zaś dostępne cyfrowo naziemnie muszą być dostępne cyfrowo w kablu.

 

Ja nie znam miejsca w którym w pakiecie stalowym analogowym Vectra oferowałaby TVN i TV4. Kiedyś ich pytałem kiedy włączą TVN. Odpowiedzieli że nie włączą bo na moim terenie TVN nie posiada koncesji na nadawanie analogowe naziemne ( ale w praktyce złapać go w analogu można :-)). Więc jeśli chcę mieć TVN zapraszają do wykupienia pakietu złotego.

W moim mieście pakiet stalowy to: TVP1,2 Info, Polsat, TV Polonia i Euronews.

W mieście obok: TVP1,2,Info, Polsat, Trwam i TV Puls.

Tak więc obowiązek ustawowy jest realizowany bo analogowo i tak jest więcej kanałów w kablu niż naziemnie.

Cyfrowo też bo każdy kto posiada DTV posiada kanały dostępne w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w Żarach na częstotliwości 511 MHz w analogu jest od niedawna włączony jakiś kanał (Czarny ekran, ścieżka stereo ale nic nie słychać, mocno okaleczony TXT Polsatu). Dziwne...

I doszło do sytuacji, że są w Żarach dostępne dwa kanały (oprócz TVP Info) stricte lokalne - TVL w analogu, a w cyfrówka - TV Regionalna (ID: TV Zary). Bitrate stałe, ok. 2,7 MB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od 1 marca zmienił się układ kanałów w ofercie analogowej Vectry w Kamieniu Pomorskim, a oto lista:

 

S 03 1 TV Puls

S 04 2 TV 4

S 05 3 TVP INFO / Szczecin

S 06 4 Polsat

S 07 5 TVP 1

S 08 6 TVN

C 06 7 TVP Polonia

C 07 8 TXT Planszowy (fonia - Radio Złote Przeboje)

C 08 9 TVP 2

C 09 DVB-T MUX 1

C 10 DVB-T MUX 2

C 11 DVB-T MUX 3

S 09 10 TVP Historia

S 10 11 Comedy Central

S 11 12 Superstacja

S 12 13 13th Street Universal

S 13 14 TVP Kultura

S 14 15 DW-TV

S 15 16 4 Fun TV

S 16 17 BBC World News

S 17 18 TTV

K 21 19 Polsat 2

K 22 20 Nickelodeon

K 23 21 TVN Siedem

K 24 22 Polo TV

K 25 23 Polsat Film

K 26 24 TV TRWAM

K 27 25 Polsat Sport News

K 28 26 TVP Sport

K 29 27 Discovery World

K 32 28 National Geographic

K 33 29 Eurosport

K 34 30 nSport

K 35 31 CBS Drama

K 36 32 Nat Geo Wild

K 37 33 Polsat Sport

K 39 34 Eska TV

K 40 35 Disney XD

K 41 36 Polsat Biznes

K 43 37 Animal Planet

K 44 38 TVN 24

K 45 39 TV6

K 46 40 VIVA Polska

K 47 41 Mango 24

K 50 42 Discovery Channel

K 51 43 TVN Turbo

K 52 44 TLC

K 53 45 Discovery Science

K 54 46 MiniMini+

K 55 47 Kino Polska

K 56 48 TVN Style

K 57 49 Polsat Viasat History

K 58 50 AXN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sprawdzałem Vectrę analogową w Kielcach i oto moje wrażenia:

 

1) Śnieży i to bardzo

 

2) Nie dają kanałów DVB-T po kablu (specjalnie podłączyłem dekoder DVB-T by to sprawdzić)

 

3) Sporo dubli: Kino Polska (2 razy), TVN 24 (2 razy) National Geographic (2 razy), Superstacja (3 razy), TVP Sport (2 razy).

 

4) Telewizor nie potrafił wyszukać kilku kanałów (TVP 1, TVP 2, Polsat). Kilku sąsiadów ma taki sam problem :/ Na starym radzieckim telewizorze o dziwo je wyszukuje. Moim zdaniem Vectra celowo umieściła te kanały na trudnych do wyszukania przez telewizor pozycjach. Jeśli TV nie ma możliwości bardzo precyzyjnego strojenia kanałów na określone częstotliwości, wtedy są niemożliwe do wyszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) Telewizor nie potrafił wyszukać kilku kanałów (TVP 1, TVP 2, Polsat). Kilku sąsiadów ma taki sam problem :/ Na starym radzieckim telewizorze o dziwo je wyszukuje. Moim zdaniem Vectra celowo umieściła te kanały na trudnych do wyszukania przez telewizor pozycjach. Jeśli TV nie ma możliwości bardzo precyzyjnego strojenia kanałów na określone częstotliwości, wtedy są niemożliwe do wyszukania.

Na to odpowiedz może być jedna:

1.Kiepski telewizor z wykastrowanym do minimum systemem automatycznego strojenia ( wstraja tylko częstotliwości "zdefiniowane" a jak kanał nadawany jest lekko "z boku" to już nie potrafi znaleźć). Na to nie ma innej rady trzeba kanał wyszukać ręcznie i dostroić go "z palca" by dobrze odbierał.

2.Vectra w tym mieście nadaje kanały "obok" częstotliwości zdefiniowanych - albo mają stare modulatory albo coś im się rozjechało. Napewno ten stan jest od początku i nic z tym już nie zrobią do wyłączenia analogu. Od kogo Vectra przejęłą tą telewizję kablową ? Kiedyś w kablówkach Netii były takie modulatory które nadawały w innym paśmie niż przyjęte u nas w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 kupili lokalną kablówkę TVK Kielce, więc wątpię aby był to spadek po starej kablówce. Jeszcze 2 lata temu nie było takich problemów.

 

Wina telewizora jest ewidentna! Niestety ten stary kineskopowy samsung ma bardzo ograniczone ręczne wyszukiwanie, więc metoda "z palca" tak jak na tym radzieckim telewizorze jest niemożliwa.

Poniżej umieszczam link do artykułu z końca 2012 roku w którym klienci analogowej Vectry w Kielcach skarżą się na brak TVP 2.

 

http://www.mmkielce.eu/artykul/dlugie-kolejki-w-vectrze-dodzwonic-sie-nie-da-wiec-ludzie-stoja

 

Prosta metoda na zmuszenie klientów do zakupu telewizji cyfrowej.

Na szczęście mam jeszcze w domu gdzieś magnetowid z bardzo dobrym tunerem oferującym o wiele lepsze możliwości wyszukiwania kanałów niż ten szajsung.

Dziadkowi nie mogę wziąć na razie telewizji cyfrowej. Będę mógł to zrobić dopiero we wrześniu więc takie rozwiązanie problemu tymczasowo wystarczy.

 

PS. Taka ciekawostka, najwyższy pakiet telewizji analogowej kosztuje w Kielcach 10 zł. Słyszałem że w innych miastach jest drożej i cena analogu sięga nawet 35 zł! To prawda ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Od marca doszło do zmian w ofercie programowej TVK Vectra Kamień Pomorski:

 

S 03 1 TV Puls

S 04 2 TV 4

S 05 3 TVP Szczecin

S 06 4 Polsat

S 07 5 TVP 1

S 08 6 TVN

C 06 7 TVP Polonia

C 07 8 TXT Planszowy (fonia - Radio Złote Przeboje)

C 08 9 TVP 2

C 09 10 TVP Info

C 10 11 TV Trwam

S 09 12 TVP Historia

S 10 13 Comedy Central

S 11 14 Superstacja

S 12 15 13 Ulica

S 13 16 TVP Kultura

S 14 17 DW-TV

S 15 18 4 Fun TV

S 16 19 BBC World News

S 17 20 TTV

K 21 21 Polsat 2

K 22 22 Nickelodeon

K 23 23 TVN Siedem

K 24 24 Polo TV

K 25 25 Polsat Film

K 27 26 Polsat Sport News

K 28 27 TVP Sport

K 29 28 Discovery Turbo Xtra

K 32 29 National Geographic

K 33 30 Eurosport

K 34 31 nSport

K 35 32 CBS Drama

K 36 33 Nat Geo Wild

K 37 34 Polsat Sport

K 39 35 Eska TV

K 40 36 Disney XD

K 41 37 Polsat Biznes

K 43 38 Animal Planet

K 44 39 TVN 24

K 45 40 TV6

K 46 41 VIVA Polska

K 47 42 Mango 24

K 50 43 Discovery Channel

K 51 44 TVN Turbo

K 52 45 TLC

K 53 46 Discovery Science

K 54 47 MiniMini+

K 55 48 Kino Polska

K 56 49 TVN Style

K 57 50 Polsat Viasat History

K 58 51 AXN

 

W chwili obecnej trwają prace modernizacyjne w Kamieńskiej Vectrze, gdzie już niedługo pojawi się Telewizja Cyfrowa DVB-C i Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...