Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lecz pozytywem jest to że CP nie ma zamiaru podwyższać cen za abonament w przeciwieństwie do Cyfry + co prawda nieznaczne podwyżki ale mogą spowodować iż C+ utraci abonentów a co do liczby abonentów CP to na pewno wzrosła zyski również a z resztą dowiemy się jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są wyniki, takie jak myślałem. Telewizja cyfrowa to wielki sukces, a telefonia komórkowa - wielka porażka! Na co oni pchają się jeszcze do Internetu?! To i tak większej kasy niż za telewizję im nie przyniesie, bo żeby to tylko była jakaś rewelacja, a znając życie ceny będą wysokie i nic zachęcającego, tak samo jak w tej nieszczęsnej telefonii komórkowej. Telewizja cyfrowa powinna być głównym, jak nie jedynym celem Cyfrowego Polsatu. 3 mln ludzi obdarzyło tą markę zaufaniem, a oni gdzieś mają telewizje i nic sobie z tego nie robią! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^

Strasznie narzekasz na Cyfrowy Polsat(piszesz o tym w kilku tematach), a to znaczy ze to nie ty płacisz rachunki, bo gdybyś je płacił i nie odpowiadało by ci ta usługa to zrezygnował byś z tej usługi i przeszedł do konkurencji ...

 

 

Mnie zastanawia jedna rzecz ja wkrótce rezygnuje z usług CP przez to, ze pisze wypowiedzenie umowy (koniec umowy ) chce sobie zostawić tuner jako urządzenie do kanałów FTA i zamierzam zakup modułu od CP i teraz jest pytanie czy dwa moje tunery będą liczone jako dwóch klientów czy jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej samej beczki albo też nie :lol2:

Mam dekoder pre-paid z Cyfrowego Polsatu ale CP jeszcze o tym nie wie. To już jestem, czy też mnie tam jeszcze nie ma :roll: w zacnym gronie abonentów CP :roll:

Na tym dekoderze odbieram kanały FTA - pomimo, że dekoder ten jest jeszcze "dziewicą" :wink:

Więc jestem policzony i zaliczony, czy też jeszcze nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden zysk nie robi na mnie wrażenia tak, jak liczba abonentów :wink:

Bzdura dla mnie jako kapitalisty jak i firmy liczy się zysk tak jak dla akcjonariuszy(rentowność) i to jest najważniejsze żadna liczba abonentów.Dla CP liczy się przychody i zysk netto.A ten wsaźnik jest lepszy niż u cyfry+. :read::read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może kogoś zainteresują te dane

daneoperacyjne21072009.th.jpg

jutro będą dane za I półrocze. Zaskakujące że mini tak dobrze się sprzedawało pomimo pojawienia się tnk i dużych promocji Cyfry+ i n.

 

Rożnica pomiędzy liczbą abonentów na koniec 2008 a średnią liczbą abonentów na koniec 2008 wynosi 419 580. Czy to może być liczba abonentów nieaktywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące że mini tak dobrze się sprzedawało pomimo pojawienia się tnk i dużych promocji Cyfry+ i n.
Pakiet mini oferuje wszystkie podstawowe kanały za niewielką cenę, co dla wielu ludzi jest wystarczające. Poza tym wiele osób bierze ten pakiet ze względu na kanały, który nie ma w innych platformach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawsze dane za I półrocze:

 

Liczba abonentów: 2.844.106 ( z dnia 30 czerwca 2009 roku)

Familijny: 2.311.382

Mini: 532.724

 

Współczynnik odpływu abonentów (churn): 9,4%

Pakietu Familijnego : 10,8%

Pakietu Mini: 2,1%

 

Średni miesięczny przychód na abonenta (ARPU): 34,6 zł (w porównaniu z zeszłym rokiem nic się nie zmieniło)

 

Dane finansowe:

75263180.jpg

 

Przychody z opłat abonamentowych DTH wzrosły o 28,3% do 580 904 000 zł z 452 848 000 zł (I półrocze 2008).

Wzrost kosztu licencji programowych o 93,1% do 186 875 000 zł.

Wzrost kosztów utrzymania call center o 18 630 000zł.

 

Najem pojemności transpondera 23 496 000 zł (16 202 000 zł w 2008 r)

Opłata za system warunkowego dostępu 14 367 000 zł (10 318 000 zł w 2008 r)

(wzrost kosztów wynika ze zmian kursów walut)

 

Źródło: Rozszerzony skonsolidowany raport półroczny za okres sześciu miesięcy zakończony 30 czerwca 2009 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytaliście się w te dane? Proszę mnie skorygować, sprawdzić, jeśli nie przekażę dobrych danych. W tamtym tygodniu sporo osób śmiało się z Nki, że ma strasznie słabe wyniki (W zasadzie wychodzi nawet spadek liczby abonentów o 8 tys. w II Q 2009), a tymczasem dzisiejsze wyniki Cyfrowego są jeszcze bardziej dla mnie szokujące, ponieważ wynika z nich, że sprzedaż platform w I półroczu kształtowała się następująco:

 

d12d846d9e4d874fm.jpg

* Dane są z komunikatów prasowych. Zmniejszyłem jedynie przyrost liczby abonentów N w I półroczu. Wg komunikatu przyrost abonentów kształtował się na poziomie + 61 000, ale biorąc pod uwagę poprzednie komunikaty N może to być liczba bez współczynnika odejścia. Dlatego bardziej wierzę w + 49 000, które obliczyłem na podstawie własnych danych, które zbieram od jakiegoś czasu ;-)

 

Takie dane byłyby szokujące, bo oznaczają, że:

1. W zasadzie ITI ma względem Polsatu całkowitą sprzedaż wyższą o ponad 60%

2. Ale nawet nie biorąc pod uwagę TNK N ma sprzedaż dwukrotnie wyższą niż pakiet familijny!

3. Niestety sprzedaż pakietów minimalnych kształtuje się mniej więcej trzy razy wyżej niż pakiety "standardowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czort wie jak to interpretować. Porównałem dane które wrzuciłem dzisiaj z końca Q2 z tymi które wrzucałem kilka postów wcześniej z końca Q1 i:

Liczba abonentów Familijnego wzrosła o 61 :D, Mini o 41989 ( w sumie o 42050). A średnia liczba abonentów Familijnego wzrosła o 1881, średnia liczba abonentów Mini o 20785 (w sumie o 22666).

 

Na obrazku w tym newsie pokazano ilu jest nieaktywnych abonentów CP - 488 000. Prepaidowców jest 36 000, pewnie większość to osoby które kupiły Samsungi HD i moduły za 199 zł. Czy CP przedstawił jakieś dane ile sprzedał dekoderów HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że ilość abonentów pakietu Familijnego rozwiazujacych umowy oraz tych, którym umowa się właśnie kończy i zamierzają pozostać przy pakiecie FTA, zaczęła zblizać się do liczby nowo podpisywanych umów.

Pozatym współczynnik rozwiązanych umów wynoszący dla pakietu Familijnego 10,8% oznacza że w ciągu ostatniego roku z CP pożegnało się okolo 26 tysięcy abonentów tego pakietu. Przynajmniej tak mi sie wydaję ;)

 

Tak czy siak wyniki są dośc mizerne. Jest za to dobre wytłumaczenie tej sytuacji, wszechobecny kryzys :)

 

Tymczasem Dominik Libicki zapowiada, że w III kwartale "churn będzie niższy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które liczby dodajesz, że wyszedł Ci przyrost + 61 000 dla familijnego? Z drugiej strony po korekcie churn byc moze rzeczywiscie wyjdzie ok. 25 000 nowych abonentów. Tylko, że to nie zmienia sytuacji, bo te + 8 tys. w nce w drugim kwartale też jest już po korekcie churn. Liczba abonentów na poziomie 557 tys. to rowniez po korekcie churn. I tu bardzo wazne - w czerwcu wiadomo - zmiana regulaminu, więc korektę będziemy mieć jeszcze we wrześniu na konferencji.

 

Wygląda na to, że rzeczywiście przyrost Cyfrowego bardzo spadł. Wskazują na to wyniki, giełda (Dziś CP traci jako jedna z 2 firm WIG20) oraz komentarze giełdowe. Mniemam, że na taki stan rzeczy wpływają tak jak mówi Libicki primo konkurencja, ale secundo - sytuacja gospodarcza. Jednak jeśli mamy wybierać platformę, którą "kryzys" kopnąłby najbardziej to Cyfrowy Polsat, który ma klientów o niskim ARPU, a więc takich, którym w sytuacji problemów gospodarczych jest najciężej wydać pieniądze na rozrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację! Zupełnie tego nie zauważyłem, bo obliczałem od razu półroczne wartości. Okazuje się więc, że Nka ze swoimi 8 tys. i tak jest lepsza od 61 abonentów Cyfrowego. Te wyniki są coraz bardziej zaskakujące. Jeden z analityków powiedział, że 90% przyłączeń w 2Q to abonenci pakietu Mini. Jednym słowem - szaleństwo.

 

Ale oczywiście jest to wynik już z churn, czyli w II kwartale zarówno w Nce jak i w Cyfrowym były spore migracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...