Skocz do zawartości

Rosnąca liczba abonentów Polsat Box


domel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

duza liczba ludzi bierze platforme ze wzgledu na cene nie majac pojecia co oferuje konkurencja dlatego polsat ma najwiecej klientow bo jest najtanszy, na marginesie dodam ze za zeszly rok cyfra mimo ze ma polowe mniej abonentow i tak wypracowala dwa razy wiekszy zysk niz polsat, nie mowiac juz o n-ce ktora caly czas przynosi straty.

 

To się mylisz :P

Cyfra miała przychody ok.850 mln zł, a CP szacuję się że około 800mln. Więc to nie jest 2X więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co nas obchodzą przychody lub zyski platform i tak z tego ogólnie mówiąc nic nie mamy. Jeśli już to zysk netto Cyfrowego Polsatu za rok 2007 wyniósł 113,4 mln zł, czyli ponad 100% więcej niż w 2006 roku. Zysk Cyfry+ za 2007 rok wyniósł 176 mln zł.

 

Jeśli chodzi o liczbę abonentów w CP, to dalej będzie ich przybywać.

Abonenci CP doskonale wiedzą co oferuje konkurencja, tylko jest tak jak już wielokrotnie pisałem, piłka nożna i film to nie wszystko, a skoro tak to po co gdzie indziej przepłacać. CP oferuje bardzo atrakcyjne pakiety dla wszystkich telewidzów, zależnie od ich zasobów finansowych.

Czy komuś się to podoba czy nie, liczba abonentów CP mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze platformy decydują 3 czynniki: zainteresowania, status majątkowy i czas przeznaczony na oglądanie telewizji. Myślę, że CP podaje prawidłową liczbę abonentów i śmieszą mnie teksty typu:

- "W CP 2 mln. abonentów ma pakiet mini."

- "Nie zdziwiłbym się, gdyby C+ miała więcej aktywnych abonentów niż CP."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O wyborze danej platformy w pewnym stopniu decyduje również bardzo gęsta sieć punktów sprzedaży, w tym wypadku Cyfrowego Polsatu + reklamy telewizyjne no i to hasło łatwo wpadające w ucho: ,,Świat Najlepszych Telewizji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygniotła mnie beznadziejna zawartość, i...

Myślę, że tego kanału - TVP Sport - na oczy nie widziałeś. Pewnie to co opisałeś - napisałeś z programu gazety. A EURO 2008 i tak byłoby pokazywane w TVP na kanałach otwartych - a nie w kanale kodowanym, jak zasugerowałeś.

 

Wracamy do tematu - wszak to temat, o liczbach abonentów Cyfrowego Polsatu. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat: 2,18 mln abonentów

Na koniec pierwszego kwartału 2008 roku Cyfrowy Polsat posiadał prawie 2,2 mln abonentów, wynika z kwartalnego raportu największej pod tym względem satelitarnej platformy telewizji cyfrowej. Zwiększył się natomiast współczynnik odpływu abonentów. Więcej

To są dane z końca marca, a od tamtego czasu te liczby uległy zmianie i nie zdziwiłbym się, gdyby te zmiany były na plusie.

 

PS: Ciekawe, ile osób teraz napiszę, że w CP większość abonentów ma pakiet mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przegrywa na argumenty, to najlepiej sięgnąć po humor :D To tak na marginesie. A co do tematu - zwróćcie uwagę, że CP jest w tej chwili spółką publiczną, więc siłą rzeczy musza podawać max zbliżone do prawdy dane. I to ich uwiarygadnia, bo "strzelanie" hasełkami "mamy X abonentów" na konferencjach prasowych czy zlotach typu Amway nic nie kosztuje i najczęściej niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Cyfrę+, ale widzę że niektórzy mocno się podniecają liczbą abonentów CP; więc żeby im poprawić ego - uważam że lada dzień CP będzie miał 10 mln abonentów, a posiadaczy n-ki i C+ będzie się rozstrzeliwało :D
Nie jestem egoistą i uważam, że każda platforma ma swoje plusy i minusy. Jednak jestem przeciwnikiem opinii, że ludzie wybierają CP, kierując się ceną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z neo_patryk. Ja gdy wybrałem CP rok temu nie kierowałem się ceną. Kierowałem się ofertą programów bardzo różnorodną dla każdego. No i prawie* są wszystkie kanały dostępne na antenie naziemnej. Myślę, że dla każdego za każdą cenę coś się znajdzie. Tylko mam nadzieję, że dołączą jakieś nowe kanały np. Comedy Central. No i plusa mają odemnie za to, że oferują na swoich dekoderach wyszukiwanie kanałów. Inne platformy nie oferują narazie wyszukiwania kanałów przez użytkownika. Nie jednak oferuje jeszcze C+, ale tylko na jednym dekoderze ( Strong ), ale ludzie bardzo narzekają, że mają z nim problemy, nie uaktualniają softu itp. Zresztą co tu dużo gadać wystarczy poczytać temat o Strongu :wink:

 

* Prawie, bo nie ma TVP Info, ale TVP Info można odbierać FTA na Astrze, ale połowa abonentów założę się, że takiego zeza nie posiada, ba nawet nie wiedzą jak tego zeza zainstalować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wątki o wymianie kart, porozumieniach na HBO, obsłudze w COK i innych i nasuwa mi się myśl, że może dobrze by było zmienić temat na "Liczba abonentów przerastająca możliwości Cyfrowego Polsatu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe dostałem nową karte do tomsona i ogłandam wszystkie kanały bez hbo abonentem nie jestem juz trzy lata to juz druga taka sytuacia czy cp stucznie podwysza liczbe abonentów bo ile jest takich osob co ja co ma stare nieuzywane odbiorniki czy polsat zalicza nas do grupy 2.5 miliona prosze o odpowiedz z drugiej strony jezeli to jest prawda to nie jest ferr dla nki która nie daje tunerów dlatego ma kiepskie statystyki :brawo: :brawo z drogiej strony wielkie dzienki dla polsatu ze za darmo odkodował kanały juz oglandam tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie wie? Te dane od jakiegoś czasu są publicznie dostępne:

http://skroc.pl/cp1-08qsr

Na 9 stronie jest czarno na białym ile osób ma Familijny (lub wyżej), a Mini.

 

I tak na dzień 31 marca 2008 było 1 878 002 abo którzy posiadali przynajmniej pakiet Familijny i tylko 257 607 abonentów z MINI.

 

Przy spoglądaniu na wielkośc przychodu na pojedyńczego abonenta należy pamięta że te dane obejmują okres od 1 stycznia do 31marca 2008, a właśnie w trakcie tych 3 miesięcy spora iloś abonentów CP która podpisywała umowy pod koniec 2007 była w okresie promocyjnym w trakcie którego była zwolniona z opłat abonamentowych, tak więc niedługo ten wskażnik powinien wyrażnie wzrosnąc (szczególnie jeśli biorąc pod uwagę że sporo osób dokupiło ostatnio HBO, za które w tym okresie można było oglądac jeszcze za darmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfrowy Polsat po prostu bardzo poważnie potraktował telewidzów, którym zależy na oglądaniu podstawowych kanałów, jak również wyszedł na przeciw tym osobom, które chcą mieć te kanały na innym odbiorniku telewizyjnym w drugim pokoju. Dlatego stworzył PAKIET MINI.

Osobiście uważam, że stworzenie takiego pakietu było pewnym ryzykiem, ale i odważną decyzją.

Jak widać po liczbie abonentów opłaciło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...