Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie vectra rozdaje teraz dekodery hd pvr?

Nie rozdaje tylko udostępnia

Co do dekoderów PVR to 5830CDX ten co jest na ich stronie wwwhttp://www.vectra.pl/repository/pack ... /732.0.jpg już go nie dają bo według nich to "staroć", teraz są nowe ale jakie to nie wiem bo nie widziałem go na oczy tylko słyszałem w BOK-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś przez 3 tygodnie w ramach otwartego okna wszyscy abonenci sieci VECTRA mogą oglądać kanał POWER TV HD na pozycji nr 605!

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową kanału POWER TV HD, który teraz jest dostępny dla posiadaczy wszystkich pakietów VECTRY :) Tym samym zaczynamy działania promocyjne związane z nadchodzącymi wielkimi krokami 1 urodzinami naszej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie mam zbiorczy pakiet kilkunastu kanałów (taki płatny w komornym) od lokalnego operatora kablowego ale potrzebny mi jest internet.

 

 

1)Czy w przypadku odbiornika analogowego i wykupienia w Vectrze Internetu 100Mb/s + TV 66 za 49,90 zł będę odbierać wszystkie 66 kanałów łącznie z TVP info czy potrzebny będzie jakiś dekoder? Czy te kanały sa cyfrowe?

 

2)Czy wybierając sam internet 100Mb/s za 44,90zł jest mozliwość podłączenia bez doplaty jakiegoś darmowego pakietu kanałów (choćby tych z DVB-T) ?

 

3) Czy przy opcji 1) wykorzystywane są stare gniazdka telewizyjne do których wpina się po prostu przewód antenowy i stary kabel czy te stare zostaną zamienione na coś innego jakiś dekoder multroom?

 

Dodam że moge tez wziac internet od obecnego dostawcy TV ale wówczas nizej cenowo od ofery vectry (Internet z TV) wychodzi jedynie przy prędkości 10 i 20Mb/s przy pozostawieniu tego pakietu kilkunastu kanałów analogowych. Za 50zł ten dostawca oferuje też 20Mb/s i 28 kanałów analogowych.

 

Mi bardziej zalezy na internecie (choć niekoniecznie aż 100Mb/s) ale podstawowe kanały tez się przydadzą. Chciałbym tez płacić jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV z Vectry w wersji cyfrowej jest odbierana głównie przy pomocy jedynie słusznych dekoderów z tego co wiadomo moduły CI nie są oferowane a więc dekoder na pewno otrzymasz. W niektórych rejonach Vectra udostępnia podstawowy pakiet nazwijmy go "naziemny" w transmisji DVB-C. Co do samego internetu w zasadzie montuje się filtry w skrzynkach operatorskich, których zadaniem jest "wycięcie" kanałów TV. Jednak jak pokazuje życie vectra nie wszędzie montuje te filtry i praktycznie istnieje możliwość odbioru kilkudziesięciu kanałów analogowych i "podstawowych" z TV naziemnej. Infrastrukturę kablową w mieszkaniu jak najbardziej można wykorzystać, myślę jednak że poza kablem (o ile jest w dobrym stanie) operator zamontuje swoje gniazdo abonenckie.

P.S. A może lepiej pozostać z obecnym dostawcą. 20MB/s to całkiem przyzwoita wartość szybkości internetu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Czyli mam rozumiec że do telewizora byłby dekoder a do internetu modemorouter? A co w przypadku gdybym chiał miec internet i TV na samym końcu kabla w drugim pokoju a wcześniej w pierwszym pokoju np gniazdo z mozliwością w przyszłości podłaczenia telewizora? Czy coś takiego jest mozliwe czy wówczas potrzebne sa 2 dekodery?

 

Co do internetu 100Mb/s + bezpłatne TV to chodzi mi czy taką możliwość oferują bo przecież sam sobie tego nie podłącze bo chyba nie będzie w kablu rozgałęziacza z sygnalem i wystarczy tylko wsadzić wtyczkę antenową chyba że się mylę.

 

Jesli chodzi o lokalnego dostawcę jego oferta jest droższa przy wyższych prędkościach. Myślałem nawet o zostawieniu tych kilkunastu analogowych kanałów i dołożeniu internetu 10Mb/s (w sumie opłata byłaby 35,40zł za int + TV) ale nie wiem czy to nie będzie za wolno (np w przypadku youtube czy TV online) tym bardziej że router jeszcze to podzieli. Nie wiem też jak jast z jakościa usług, troszkę boję sie związac na 2 lata umową choć w bloku jest nowa sieć wiec może nie byłoby tak źle ale firma biedniejsza od ogólnopolskich dostawców. Jesli miałoby być ok to zapewne to byłaby najrozsądniejsza oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Vectra powinna wykonać nową sieć w mieszkaniu (ta którą masz raczej jest własnością lokalnego dostawcy), praktycznie często technicy wpinają się w nieswoje kable i mają zaoszczędzony czas i materiał. W ogóle polecam rozwiązanie z doprowadzeniem drugiego kabla gdyż jeśli kiedyś zaistnieje taka potrzeba będziesz mógł zamówić tv u jednego operatora a internet u drugiego. Jak będziesz miał jeden kabel antenowy nie będzie takiej możliwości. Aby modem działał w przyszłości w innym pokoju niż na początku świadczenia usług powinna wystarczyć zamiana miejscami kabli w gnieździe/zwrotnicy multimedialnej tak aby na końcu kabla gdzie będzie modem był odblokowany kanał zwrotny. Co do cen Vectry zwróć uwagę czy będą one obowiązywały przez cały okres trwania umowy i czy nie ma jakiś dodatkowych kosztów związanych z dzierżawą sprzętu. Upewnij się jaki będzie całkowity koszt za tv i internet. Poza tv cyfrową część oferty będziesz miał powieloną w analogu więc w drugim pokoju coś będzie tv odbierał bez dekodera. Na koniec dodam, że możesz spróbować pójść wpierw "dogadać się" z lokalnym dostawcą. Być może będzie on skłonny dać jakaś promocję żeby nie stracić klienta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy pojawiły się nowe logotypy na belkach kanałów:

Nowe lub poprawione logotypy:

100 Vectra Info,105 TVN 7,107 Polsat 2,115 TVN 7 HD,200 Vectra Info 200,300 Vectra Info TV,400 Vectra Info 400,401 Mini Mini+,406 Disnay Channel,412 Mini Mini+ HD,500 Vectra Info 500,704 TVN Style,705 TVN Style HD,716 Vectra Media.TV,800 |Vectra Info 800,

 

1 RMF FM,2 RMF Classic,3 RMF Maxxx,4 Radio Zet,5 Jedynka Polskie Radio,7 Trójka Polskie Radio,8 Polskie Radio dla zagranicy,10 Radio Zet Gold,13 Radio Jasna Góra,16 MUZO.FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...