Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Powołałem się na ten punkt regulaminu, no i pracownik dalej swoje i umowa niestety do końca marca. I to umowa niepromocyjna. Okazało się, że regulamin mnie nie obowiązuje, tylko ten nowy.

 

A w nowym regulaminie jaki jest zapis ? Posiadasz ten nowy regulamin ? Coś kręcą tam u Ciebie albo Umowa jest promocyjna. Moi rodzice rezygnowali latem i nie było żadnego problemu. Fakt że wtedy jeszcze nie było zmian w regulaminie.

 

Jeśli chodzi zaś o nowe kanały to dziwi mnie że TVP Sport HD będzie dostępny w pakiecie złotym z czego oczywiście się cieszę chociaż i tak nie oglądam :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VECTRA daje też TVP Sport w HD z chwilą rozpoczęcia działania kanału.

 

Mam pytanie, czy ktoś wie, czy są plany wprowadzenia modułu CAM w TV VECTRA. Nowe telewizory posiadają wejścia na ten moduł i wiele osób z chęcią pozbyło by się dekodera (choćby był najlepszy na świecie). Wiele sieci jak np UPC i wiele mniejszych regionalnych posiada taki moduł w ofercie a VECTRA uparcie stoi przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoderem HD, który załóżmy miałbyś dostać, byłaby Motorola - w porównaniu do PVR to niebo a ziemia - oczywiście na korzyść PVR. Niby to nieco starszy dekoder, ale przynajmniej zaufanej marki ADB. Nie bierz tego szmelcu zwanego Motorolą. Ale jeżeli będą deki HD ADB 3830CD - to jeżeli nie zależy Ci na nagrywaniu, to bierz ten ADB. Poczekaj na opinię innych jeszcze, bo nie miałem styczności z tymi dekoderami. Ale tego co się naczytałem + zobaczyłem Motorolę na żywo i jej specyfikację to swoje wiem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VECTRA daje też TVP Sport w HD z chwilą rozpoczęcia działania kanału.

 

Mam pytanie, czy ktoś wie, czy są plany wprowadzenia modułu CAM w TV VECTRA. Nowe telewizory posiadają wejścia na ten moduł i wiele osób z chęcią pozbyło by się dekodera (choćby był najlepszy na świecie). Wiele sieci jak np UPC i wiele mniejszych regionalnych posiada taki moduł w ofercie a VECTRA uparcie stoi przy swoim.

 

Vectra nie planuje wprowadzenia modułów CAM. Jeśli jesteś zainteresowany musisz zmienić operatora. Obecnie nawet Cyfrowy Polsat to oferuje :-).

 

Miedzy dekoderami HD i HD PVR jest jakas roznica jakosciowa czy tylko mozliwosc nagrywania + dysk?

Niestety są i to całkiem spore:

Najlepszy to dekoder HD model ADB 3830 CD. Ja posiadam dwa. Jeden mam 2 lata drugi rok. Obydwa pracują bez zarzutu. Szybko, bez zawieszania, fajnie rozwiązane funkcje menu, EPG itp. szmery bajery. Najczęściej aktualizowany soft ze wszystkich dekoderów dostępnych w Vectrze. Możliwość podłączenia telewizora przez HDMI lub pod stary telewizor Eurozłącze. Dobry obraz kanałów HD i SD. Nie posiada dysku twardego ale posiada funkcję PVR realizowaną za pomocą jednego z dwóch portów USB. Podłączasz swój dysk lub pen-drive i można nagrywać. Niestety za możliwość realizacji tej funkcji trzeba dodatkowo płacić (2zł/mc). Ten dekoder póki co oferuje najmniej problemów technicznych związanych z płynnością obrazu i błędami E8.

Drugi w kolejności ADB 5810CDX z twardym dyskiem. Podobny do 3830 CD - też niezły jednak zaniedbany trochę przez Vectrę poprzez długotrwały brak aktualizacji oprogramowania jednak działa dobrze. Jeśli zależy ci na dysku twardym funkcji PVR to możesz się na niego zdecydować. Dla mnie PVR to zbędny bajer w dzisiejszych czasach bo ilość powtórek oferowanych w TV jest tak wielka że szkoda energii na nagrywanie :-). Wolałbym nie mieć PVR i mieć 3830 ale to moja opinia.

 

Najgorszy z dekoderów to niestety ostatnia "nowość" - dekoder HD Motoroli. Jedno słowo jakim można go określić to "szmelc". Dekoder często się zacina, zawiesza, brak płynności obrazu, słaba jakość obrazu ( porównaniu z ADB podłączonym w tej samej sieci). Jeśli polecą Ci w BOK ten dekoder to nie brać. Żądać uparcie ADB a jeśli nie dadzą to uciekać, nie podpisywać umowy.

 

Pozostaje jeszcze Technisat SD. To niskobudżetowy sprzęt do odbioru wyłącznie stacji SD i podłączany wyłącznie za pomocą Eurozłącza. Technicznie i operacyjnie lepszy od Motoroli o dwie klasy jednak brak mu funkcji odbioru kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie też brak dostępności dekoderów ADB (tylko Motorola była - jakiś szajs gorszy od HD 3000) spowodował decyzję o zakończeniu współpracy z Vectrą (zarówno u mnie jak u babci). Co do Twojego postu - niestety, pracownik miał sporo racji - znalazłem w domu ten nowy regulamin i tam dla wszystkich (nawet dla umów niepromocyjnych, a taką miała moja babcia) stoi napis "2-miesięczny okres wypowiedzenia". Trzeba to jakoś przeboleć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, TV Republika już świeci, ale czy to nie jest jakiś test? Czy u Was też obraz na tym kanale nie jest płynny? Można to zauważyć np. na pasku informacyjnym, litery nie przesuwają się płynnie. Proszę o info, być może to tylko u mnie tak.. Jakoś wyjątkowo szaleje mi BER na tej częstotliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Republiki nie ma ale na kanale 201 świeci plansza TVP Sport HD i jednocześnie na tym samym kanale 201 idzie jeszcze TVP Sport SD. Dodano duble kanałów Viva PL, Comedy Central oraz TVP Info. Być może Vectra przygotowuje już miejsca pod nowe kanały które wkrótce wejdą do MUX-1. Chodzi o TVP ABC, Stopklatkę i Focus TV.

Kanał 228 jest jeszcze nieaktywny.

Tak więc widać że zmiany już poszły w siec i należy się spodziewać że do niedzieli nowe pozycje powinny się w całej sieci zaktualizować :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy będąc już odbiorcą telewizyjnego analoga od Vectry, istnieje możliwość podłączenia internetu ale bez dekodera SD, pozostając na analogu? Czy może jednak te dekodery są obowiązkowe dla każdego kto zamawia pakiety? Wspominano tu o dzierżawach za dekoder (15zł), czy za modem również doliczają taką opłatę stałą, przez co trzeba by było płacić dwie dzierżawy? Jakieś opłaty aktywacyjne/instalacyjne wobec starych klientów występują? Niby kabel już jest podciągnięty. Ktoś miał podobną sytuację? Jak to wtedy wygląda? Dzięki za info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieje. Możesz dołożyć do obecnej umowy internet solo jako osobną umowę. Zastanów się jednak czy warto. W takim przypadku za internet będziesz płacił więcej około 10 PLN/mc ( bo będzie to internet solo - nie w paczce).

Dzierżawą się nie przejmuj. Ciebie interesuje całość abonamentu jaki będziesz płacił a nie opłaty cząstkowe a ta może być podobna do tego co płacisz obecnie. 15 PLN to cennikowa dzierżawa za dekoder HD. SD jest tańszy albo bez opłat. Wszystko zależy od umowy i paczki jaką wybierzesz. Nie sugeruj się cenami podanymi na stronie.

Wybierając TV cyfrową otrzymujesz za tą samą lub porównywalną kwotę abonamentu ( z dzierżawą dekodera włącznie) jeszcze raz tyle programów a analog dalej u ciebie zostaje jako usługa gratis.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet ( czyli nowa umowa na TV + internet) musisz wybrać TV cyfrową gdyż TV analogowa nie jest już oferowana w nowych umowach.

Za modem internetowy nie ma wyszczególnionej "dzierżawy" jest w kwocie abonamentu.

Polecam iść do Twojego lokalnego BOK i tam o wszystko zapytać. Czasem warto gdyż lokalnie występują promocje o których na forum ogólnopolskim nie sposób się dowiedzieć. Opłaty instalacyjne za dekoder SD = 1 zł za HD jest chyba więcej gdyż te dekodery instalują monterzy. Za internet też coś jest ale tu trzeba negocjować i starać się zbić te opłaty do minimum :-).

Ja za instalację dekodera HD płaciłem 0 zł za pierwszy dekoder i chyba 7 PLN za drugi (rok później). Za internet 200 PLN ale to było 12 lat temu wtedy kiedy jeszcze o Vectrze nikt w moim mieście nie słyszał :-) a właścicielem kablówki był ktoś inny :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...