Skocz do zawartości

Ci, którzy odeszli...


manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając już te wszystkie ofiary pandemii to trzeba przyznać, że 2020 rok zbiera przeokrutne żniwo także wśród tych cierpiących na inne choroby i nie tylko (patrz: przypadek Kobe Bryanta, który zapoczątkował ten przygnębiający korowód). Liczba zmarłych w 2020 roku znanych i lubianych osób, z wielu różnych dziedzin życia jest doprawdy porażająca. Dopiero co świat żegnał Diego Maradonę, najlepszego piłkarza Mistrzostw Świata '86, teraz przyszła pora na największego bohatera mundialu z 1982 roku, Paolo Rossiego. A przecież ledwie kilka dni wcześniej pożegnano Alejandro Sabellę, trenera który doprowadził Argentynę do finału MŚ w 2014 i tu znów odniesienie do tej imprezy i samego Maradony, bo przecież ledwie 4 lata wcześniej selekcjonerem tej reprezentacji był nieodżałowany Diego Armando.

 

Włosi to bardzo religijny, uduchowiony naród i co ciekawe jedno z pierwszych spostrzeżeń dziennikarskich jakie udało mi się wychwycić dziś po godzinie 6:00 nad ranem w jednej z włoskich telewizji dostępnych na satelicie Hot Bird (13e) było takie, że ledwie kilka dni po tym jak w ekspresowym tempie przemianowano stadion w Neapolu zmarł Paolo Rossi. Pierwotna nazwa stadionu w Neapolu brzmiała Stadio San Paolo (Stadion Świętego Pawła), dziś ten stadion nazywa się już Stadio Diego Armando Maradona. Protestowało włoskie duchowieństwo, pisano listy, wysyłano jakieś petycje, przestrzegano, że takie zmiany pozbawiające osobę świętą patronatu przynoszą pecha. Proszono nawet by pójść na kompromis i przyjąć dwie nazwy stadionu jak w Mediolanie (Stadio San Siro / Stadio Giuseppe Meazza), ale nie posłuchano. Co ciekawe po mundialu w Hiszpanii gdzie Włosi sięgnęli po Mistrzostwo Świata Rossiemu nadano wiele wiele różnych przydomków: "Pablito", "Gentile" rzekomo jednym z nich miał być także właśnie "San Paolo". 

 

Paolo Rossiego podobnie jak Diego Maradony na żywo nigdy nie widziałem, ani nie oglądałem, ale bramek z ich udziałem po latach naoglądałem się za wszystkie czasy. Nawet jakoś kilka dni temu dość przypadkowo natknąłem się na jakiś wywiad z Peją sprzed kilku lat, gdzie nazwisko Włocha w superlatywach o dziwo również się pojawiło z ust tego poznańskiego rapera:

 

[8:11]

 

 

Paolo Rossi to przede wszystkim autor jednego z największych comebacków w dziejach sportu i jedna z bardziej kompletnych karier piłkarskich w XX wieku. Cenna lekcja o tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. Z kogoś kto na przełomie lat 70. i 80. XX wieku był opluwany, wyzywany i zdyskwalifikowany do bohatera narodowego, mistrza świata, króla strzelców mundialu, zdobywcy złotej piłki France Football i piłkarza, który we włoskiej i europejskiej piłce klubowej wygrał wszystko co najważniejsze. Ciao Grande Paolo.

 

Paolo Rossi to przede wszystkim autor jednego z największych comebacków w dziejach sportu i jedna z bardziej kompletnych karier piłkarskich w XX wieku. Cenna lekcja o tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. Z kogoś kto na przełomie lat 70. i 80. XX wieku był opluwany, wyzywany i zdyskwalifikowany do bohatera narodowego, mistrza świata, króla strzelców mundialu, zdobywcy złotej piłki France Football i piłkarza, który we włoskiej i europejskiej piłce klubowej wygrał wszystko co najważniejsze. Ciao Grande Paolo.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 60 lat zmarł Mieczysław Morański - aktor dubbingowy i teatralny, użyczył głosu takim postaciom jak m.in. Asterix, Barney Rubble we "Flintstonach", Freakozoid czy stryj w "Awatarze. Legendzie Aanga". Przez lata był związany z Teatrem Rampa w Warszawie.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W wieku 96 lat zmarła Maria Koterbska - polska piosenkarka, znana z takich piosenek jak m.in. "Augustowskie noce", "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza" czy "Wrocławska piosenka".

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 58 lat zmarł Krzysztof Łuszczewski - dyrektor i dziennikarz muzyczny Radia Nowy Świat, w latach 2009-2014 był dyrektorem radiowej "Czwórki" oraz w latach 2014-2016 dyrektorem Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w wieku ok. 75 lat (dokładniejszy będzie znany tylko wtedy, gdy dotrą do publicznej informacji) zmarła Elżbieta Markowska, wieloletnia dziennikarka radiowa, dwukrotnie dyrektorka Programu II Polskiego Radia w latach 1991-1995 oraz 1999-2007, w której za jej pierwszego okresu dyrektury wprowadziła format tej stacji radiowej obowiązującą do dnia dzisiejszego, czyli muzyka poważna, literatura, informacja i publicystyka kulturalna.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...