Jump to content

Ci, którzy odeszli...


Recommended Posts

W wieku 89 lat zmarł były metropolita krakowski i wieloletni przyjaciel św. Jana Pawła II, kard. Franciszek Macharski: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-08-02/nie-zyje-kardynal-macharski/

Edited by Barti
Ostatnie posty mówiące o osobach zmarłych wydzielam jako odrębny wątek. Od tej pory posty związane z tym tematem proszę zamieszczać tutaj.
Link to post
Share on other sites

2 sierpnia 2016 r. zmarł Ryszard Jan Ulicki (1943 - 2016), w latach 2003-2005 członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Był dziennikarzem, poetą, prozaikiem, autorem widowisk i politykiem. Od 1984 r. do 1990 r. redaktor naczelny Polskiego Radia w Koszalinie, a od 2000 r. do 2003 r. koszalińskiego magazynu społeczno-kulturalnego „Miesięcznik”.

W latach 1991-2003 poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. W lipcu 2003 r. powołany przez Sejm na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Edited by kacper130700
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj zmarł Jarosław Giziński, wieloletni dziennikarz tygodnika "Wprost": https://www.wprost.pl/kraj/10019140/Zmarl-nasz-redakcyjny-kolega-Jaroslaw-Gizinski.html

 

W wieku 81 lat zmarł Kenny Baker, aktor, wcielał się w rolę robota R2-D2 w filmach z serii "Gwiezdne Wojny". http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-37072736?ns_mchannel=social&ns_campaign=bbc_breaking&ns_source=twitter&ns_linkname=news_central

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj zmarła Beata Kolis - była dziennikarka i prezenterka ''Wiadomości'' TVP1 oraz Programu I Polskiego Radia, ostatnio była Rzecznikiem Prasowym KOD. Informacja o jej śmierci pojawiła się na fanpage KOD na FB.

Link to post
Share on other sites

Nie żyje Ailish Sheehan 23-letnia irlandzka wioślarka. Zawodniczka zmarła w szpitalu na skutek obrażeń których doznała po upadku z mostu w Poznaniu. Irlandka uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Świata gdzie zdobyła brązowy medal. Okoliczności śmierci bada policja. 

Link to post
Share on other sites

Nie żyje Waldemar Dziki, reżyser i producent filmowy, twórca takich filmów jak "Pierwszy milion", "Cudowne dziecko". Jako producent pracował przy takich produkcjach jak "W pustyni i w puszczy" (wersja z 2001 roku) i "Pitbull". Prywatnie był najpierw mężem Darii Trafankowskiej, a po rozwodzie z nią związał się z Małgorzatą Foremniak. Dziki zmarł w Barcelonie, 28 września skończyłby 60 lat.

Link to post
Share on other sites

W wieku 95 lat zmarł Carlo Azeglio Ciampi, były prezydent Włoch w latach 1999-2006, otworzył Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie w 2006 roku na 3 miesiące przed upływem kadencji, dodatkowo w czasie jego kadencji ułaskawił Mehmeta Ali Agcę, który dokonał nieudanego zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku, w grudniu skończyłby 96 lat.

Link to post
Share on other sites

W wieku 93 lat zmarł Szimon Peres, były prezydent Izraela. Dwukrotnie był również premierem oraz p. o. premiera. Ponadto obejmował stanowisko ministra w 12 rządach, a od 1959 do 2007 był posłem Knesetu.

Edited by manieq01
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wczoraj w wieku 86 lat zmarł były prezydent Słowacji Michal Kovacz. Był on pierwszym prezydentem Słowacji po rozwiązaniu federacji czechosłowackiej, funkcję pełnił w latach 1993-98.

Edited by Kirk
Link to post
Share on other sites

W wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda, reżyser filmowy, twórca takich dzieł jak "Człowiek z żelaza", "Ziemia obiecana", "Panny z Wilka", "Katyń". W 2000 roku otrzymał Oscara za całokształt pracy artystycznej. Jego ostatni film, "Powidoki", jest polskim kandydatem do nominacji w tej edycji Oscarów.

Edited by Kirk
Link to post
Share on other sites

Smutna Wiadomość. Odszedł Wielki Mistrz Polskiego Kina, który stworzył jedne z najpiękniejszych dzieł filmowych - ''Kanał'', ''Niewinni Czarodzieje'', ''Wszystko na sprzedaż'', ''Ziemia Obiecana'', ''Człowiek z marmuru'', ''Człowiek z żelaza'', ''Danton'', ''Pan Tadeusz'', ''Katyń'' i wiele innych filmów to perły polskiego kina.

 

Żegnaj Mistrzu [*] :(

Edited by Frontowiec
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...