Skocz do zawartości

4FUN TV


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dodik - to tp. musiałby się na niektóre klipy poprawiać, bo tu chodzi, że niektóre są słabej jakości (czego sam doświadczyłem), a niektóre dobrej (też to uświadczyłem). Co do tego przesunięcia dźwięku to chyba muszę jutro dłużej przystanąć na tym kanale, bo gdybym nie przeczytał waszych wpisów, to bym nic nie zauważył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesciej na vivie jest przesuniety dzwiek kilka razy zauwazylem to na teledysku LADY GAGI- BAD ROMANCE (no nie dalo sie tego ogladac) na 4fun tez sie to zdarza ale jakos od wczoraj tego zjawiska nie zauwazylem, wiec nie wiem, chyba bede musial sie lepiej przyjrzec :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabrys ani razu na VIVIE, VH1 czy MTV nie spotkałem się z przesunięciem dźwięku względem obrazu na klipie i na pewno już na tym co piszesz :-) Tylko na 4 Fun.TV odchodzą takie jazdy niestety i jest to wina sprzętu wg mnie a co do jakości klipów na 4 Fun.TV to widziałem wiele klipów puszczanych w kiepskiej jakości. To na pewno nie są taśmy beta z wytwórni :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ściągają teledyski z neta (no youtube to odpada :D:D:D) ale pewności mieć nie możemy.

Z tym 16/9 to fajna sprawa, tylko jeszcze kwestia przystosowania reklam, bo jedne są w 16/9 ale pomniejszone a jedne 4/3 i paski na bokach.

A ten dźwięk tak często się nie przesuwa, chociaż przy dłuższym oglądaniu da się zauważyć. I te [beep] widgety i inne SMS-owe [beep]oły nie przeszkadzają tak wyraźnie.

Jak narazie najlepsza stacja muzyczna, choć i tak wolę na C+ TRACE TV popatrzeć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ściągają teledyski z neta (no youtube to odpada :D:D:D) ale pewności mieć nie możemy.

Z tym 16/9 to fajna sprawa, tylko jeszcze kwestia przystosowania reklam, bo jedne są w 16/9 ale pomniejszone a jedne 4/3 i paski na bokach.

 

To już zależy od reklamodawcy, jeśli reklamy są dostarczane w 4:3 z kaszetami to mamy tą ramkę, tak jak długo po przejściu TVN24 na 16:9, a teraz już większość reklam jest dostarczana w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moim zdaniem przesunięcie dźwięku występuje tylko na niektórych tunerach.Jako przykład podam iż takowe przesunięcie zaobserwowałem na stacjach Tvn Tvp1 i 4Fun tv na dekoderze N-BOX zwykły i starym fergusonie AF2818SE. Na pozostałych moich tunerach takowe przesunięcie fonii nie występowało.Dodam że sprawdziłem to na 4 tunerach m.in. z cyfry+, cp, oraz z tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko ze kanał Rebel Tv ma wszystko w porządku z dźwiękiem.O swoja główna stacje czyli 4 fan tv powinni dbać ! Takie coś w muzycznej Tv to nie miła sprawa.Mnie osobiście odraza do tego kanału.A dzisiaj rano to w ogóle chyba już z 6 s . Zapóźnienia mili już piosenka a tu jeszcze dżingiel z reklama .... :evil: ZUPEŁNY BRAK PROFESJONALIZMU. DŹWIĘK POWINIENEM BYĆ ICH ATUTEM! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Z tym 16/9 to fajna sprawa, tylko jeszcze kwestia przystosowania reklam, bo jedne są w 16/9 ale pomniejszone a jedne 4/3 i paski na bokach. [...]

Reklamy to akurat najmniejszy problem, bo możemy ich po prostu nie oglądać i problem z głowy. Gorzej by było jakby ten sam problem mieli z teledyskami, ale na szczęście niczego takiego nie ma... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem normalne i nie tylko w Polsce. Niektóre teledyski emitowane na brytyjskich kanałach muzycznych także mają pionowe pasy po bokach, bez znaczenia, czy nagranie nowe, czy też starsze. Ujdzie w tłoku ;)

Odkąd 4fun TV zmienił format obrazu na panoramiczny mam wrażenie, że oglądam zupełnie inny kanał, co więcej, przypomina mi on bułgarski The Voice z satelity Hellas Sat 39E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zadnych problemów z nierownym dzwiekiem nie zauwazyłem.

Widze, natomiast ze jakosc obrazu niektórych klipów jest jeszcze gorsza niż przedtem.

Np. Guru Josh & Dj Igor Blaska - Eternity w gorszej jakosci niz na Youtube, dla porównania klip guru josh z youtube w 720p

Jak oni to robią ?

 

Ja rozumiem, ze moga im wytwórnie utrudniac dostęp do materiałów w lepszej jakosci, ale bez przesady.. juz Patio TV miało lepsza jakość. Poza tym viva przed przejeciem przez Viacom nie miała takich problemów NIGDY.

 

Poza tym zauwazyłem na 4fun dziwna tendencje wałkowania przez rok tych samych klipów np.

Tinchy Strayder - Number One (ten leci od rana juz 4 raz!!!)

Benassi Bros - Hit My Hart

Sash - Equador

Tiesto - Traffic

 

Od roku wałkuja codziennie na głównej playliscie, wyprzedzili pod tym wzgledem VIVE. Pisze o tym bo moze ktos z 4fun to łaskawie przeczyta i zdejmie te klipy.. jest tyle starszych ciekawszych, które mozna by przypomniec dlaczego akurat uparli sie na te 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...