Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej zapowiadali nowy multiroom dla wszystkich (sprzętów), ale mi też wydaje się, że multiroom po nowemu będzie tylko dla nowych Evoboxów HD, a po staremu dla HDxx00. Wymiana na nowe Evoboxy HD zapewne przy nowych umowach, bo coś mi się nie widzi, by dopuścili wymiany techniczne ze starych CP na Evoboxa HD. Ciekawe, czy multiroom "mieszany" będzie dopuszczony (wachlowanie na CP i uprawnienia po LAN dla Evo)?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie na HD XX00 też można by użyć tego nowszego multiroomu. Potrzebny byłby tylko moduł Wi-Fi.

 

 

Musisz obrócić kartę. W Evoboxie jest chipem do góry, a w HD5000 chipem na dół (oczywiśćie jeśli tego nie zrobiłeś).

W moim HD5000 czytnik też nie zawsze łapie i czasami muszę wsadzić kartę z Evoboxa 2 albo 3 razy. Tak, to mógłbym sobie czekać i czekać.

 

W APSie powiedzieli, że karta po stronie Evoboxa jest słaba, więc nie wiem, czy masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart w HD5000

W jednym moim HD5000 jest tak, że muszę kartę od Evoboxa włożyć 2 razy żeby zaskoczyło (i zawsze tak jest) natomiast w drugim wystarczy 1 raz (i też zawsze tak jest) Dlaczego?

 

 

W sumie na HD XX00 też można by użyć tego nowszego multiroomu. Potrzebny byłby tylko moduł Wi-Fi.
W APSie powiedzieli że karta po stronie Evoboxa jest słaba więc nie wiem czy masz racje.

Może wystarczy kabel sieciowy?

A co to znaczy że karta jest słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem słabej karty mam na myśli taką która działa jedynie na Evoboxie a na takim HD 5000 już nie.

Co do Wi-Fi to szkoda że nie ma szans na obsługę modułu Wi-Fi w postaci USB. Praktycznie ułatwiło to by sprawę.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Z goryu przepraszam za wszystkie niepoprawne technicznie sformulowania ale nie orientuje sie zbyt mocno w tv sat. Od dwoch tygodni posiadam cyfrowy polsat z 3 multiroomami.

Instalacja byla zakladana przez fachowca (czyli nie mnie) dwa i pol roku temu. Antena na balkownie z niecj 4 kable do (http://www.dmtrade.pl/p3057,multiswitch-globo-pms-gold-gl-5-6.html) mulitiswitcha i stamtad dwa kable do glownego dekodera i po jednym kablu do kazdego multiroomu. Poprzednio mialem nc+ i smigalo. W chwili obecnej nie mam problemow z samym odbiorem - na kazdym dekoderze moc sygnalu tak na oko 80-90% i jakosc pomiedzy 75-85. Moim glownym problemem jest to ze po zablokowaniu multiroom na dwoch dekoderach (na 3 jeszcze nie wolal) po wlozeniu karty z dekodera glownego nie ma zadnej reakcji. Stalo mi sie to juz dwa razy. Wczoraj przez ponad godzine za panem z pomocy technicznej probowalismy cos pokombinowac - tzn ja wykonywalem jego polecenia). I nic. Jedynym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy jest zdalne odblokowanie multiroo z poziomu pomocy technicznej. Dodam jeszcze ze po wejsciu w "informacje o dekoderze" numer karty z multiroom pojawia sie w ciagu 3 sekund a z dekodera glownego wogole.

Sugestie z infolinii:

1. Faktycznie cos jest nie tak z kartami i/lub dekoderami - wymienic w punkcie

2. Byc moze multiswitch nie obsluguje trybow DVB-S2 i DVS2

 

Czy ktos z szanownych forumowiczow spotkal sie z takim problemem a co wiecej zna rozwiazanie? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Jesli trzeba podac jakie info dodatkowe to oczywiscie podam

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Mopsik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wypowiedź kyczniker lub swojadroga

lub kogoś komu by się to udało w ostatnim czasie

 

Czy mogę przeniesć PVR7000 do multiroomu (przy dobraniu Evoboxa), bo mi powiedziano ze się nie da. "System nie puszcza". Mogę dobrać HD 5000 czy 5000 s, ale nie mogę zostawić pvr7000.

Aktualnie mam

PVR7000 (0 zł) + HD 3000 (5zł) + HD 2000 (5zł)

PS. umowa do 20 stycznia, wypowiedzenie wysłane i zarejestrowane.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

 

Z goryu przepraszam za wszystkie niepoprawne technicznie sformulowania ale nie orientuje sie zbyt mocno w tv sat. Od dwoch tygodni posiadam cyfrowy polsat z 3 multiroomami.

Instalacja byla zakladana przez fachowca (czyli nie mnie) dwa i pol roku temu. Antena na balkownie z niecj 4 kable do (http://www.dmtrade.pl/p3057,multiswitch-globo-pms-gold-gl-5-6.html) mulitiswitcha i stamtad dwa kable do glownego dekodera i po jednym kablu do kazdego multiroomu. Poprzednio mialem nc+ i smigalo. W chwili obecnej nie mam problemow z samym odbiorem - na kazdym dekoderze moc sygnalu tak na oko 80-90% i jakosc pomiedzy 75-85. Moim glownym problemem jest to ze po zablokowaniu multiroom na dwoch dekoderach (na 3 jeszcze nie wolal) po wlozeniu karty z dekodera glownego nie ma zadnej reakcji. Stalo mi sie to juz dwa razy. Wczoraj przez ponad godzine za panem z pomocy technicznej probowalismy cos pokombinowac - tzn ja wykonywalem jego polecenia). I nic. Jedynym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy jest zdalne odblokowanie multiroo z poziomu pomocy technicznej. Dodam jeszcze ze po wejsciu w "informacje o dekoderze" numer karty z multiroom pojawia sie w ciagu 3 sekund a z dekodera glownego wogole.

Sugestie z infolinii:

1. Faktycznie cos jest nie tak z kartami i/lub dekoderami - wymienic w punkcie

2. Byc moze multiswitch nie obsluguje trybow DVB-S2 i DVS2

 

Czy ktos z szanownych forumowiczow spotkal sie z takim problemem a co wiecej zna rozwiazanie? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. Jesli trzeba podac jakie info dodatkowe to oczywiscie podam

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

 

Mopsik

Wymień dekoder MR na,inny niż HD 5000.

To jest rozwiązanie dla takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę wymienić zwyczajny konwerter na unicable.Podłączyć evobox do złotego wyjścia jeden kabel,a do wyjścia legacy multiroom.Odległość od anteny do dekodera wynosi około 13 metrów.Czy konieczny będzie zakup nowych kabli? jaki to koszt? ,czy te które posiadam obecnie mogą się do czegoś jeszcze nadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...