Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)jest to lepsze rozwiązanie, niż w nc+, gdzie dekodery trzeba łączyć kablem sieciowym LAN...

Zależy dla kogo. Ja mam kable w ścianie i na MR n-ki nie narzekałem przez 2 lata. W moim odczuciu, takie rozwiązanie było wygodniejsze.

 

Planuję robić tak, jak mówi Joke, żeby regularnie, w jakiś dzień, przekładać kartę.

 

Ja tak robiłem co piątek. Ale później wielkie było moje zdziwienie, jak dekoder od MR zawołał dwa razy pod rząd o odblokowanie po 4 (!) dniach. Jak jest obecnie, nie wiem, bo jestem w delegacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jest to lepsze rozwiązanie, niż w nc+, gdzie dekodery trzeba łączyć kablem sieciowym LAN...

Zależy dla kogo. Ja mam kable w ścianie i na MR n-ki nie narzekałem przez 2 lata. W moim odczuciu, takie rozwiązanie było wygodniejsze.

No widzisz... Ja kabla sieciowego LAN w domu nie mam, więc dla mnie rozwiązanie a'la nc+ odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, @bober1!

U mnie z "mojego" Multiroom'u korzysta mój brat w pokoju tuż obok mojego. Dzieli nas tylko jedna ściana. :)

Więc to żaden problem, żeby w razie potrzeby mój brat podszedł sobie do mnie i wziął na chwilę moją kartę celem odblokowania swojego dekodera albo też wcześniejszego "zresetowania" czasu do tej blokady. :) Oczywiście tylko wtedy, jeśli u mnie akurat nic się nie nagrywa na dysk. Bo jeśli tak to lipa. Brat musi wtedy czekać, aż nagrywanie u mnie się zakończy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło dokładnie pełne 6 dni od kiedy aktywowałem MR na dekoderze HD 3000 i jeszcze nie "zawołał" głównej karty i mam nadzieję,że tak szybko nie zawoła!!A tak na marginesie,to odbiór kanałów na HD 3000 do MR jest bardzo dobry,zarówno SD jak i HD i aby tak dalej!Główną kartę mam w module CI+ i działa bez zastrzeżeń. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym sensie mówisz. Będę negocjował, żeby dostać HD 6000 w cenie HD 3000. Myślę, że jak zostaję dalej w CP, do końca umowy <6 mies, a dodatkowo nie chcą dać mi ipliMix to wytarguję to. Akurat HD 3000 nie podoba mi się wizualnie i dlatego nie za bardzo chcę go zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam takie pytanie: Czy do multiroomu można wziąć PVR 7000 jako dekoder dodatkowy?

Nie wiem, czy można, ale na stronie CP "Kanały w ofercie" jest taki podpis "Wybierz opcję dodatkową", czyli Multiroom HD i jest tam obrazek tego dekodera PVR HD 7000, ale nie wiem, czy to pomyłka, czy to prawda.

o9qr.png

:arrow:http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/oferta-tv.cp?packageGroupId=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Ktoś z Was zrozumiał na jakiej zasadzie działa żądanie włożenia karty z głównego dekodera do dodatkowego? Bo mnie ostatnio zaciekawiła wiadomość od konsultanta, że on coś zrobi, żeby nie trzeba było tak często przekładać kart w związku z problemami jakie występują przy co mniej więcej drugim załadowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa to czasami na takiej zasadzie, że system CP wysyła przez satelitę info do dekodera, że ma wołać o kartę? Raczej to zależy od systemu i nic nie da się z tym zrobić. Swego czasu gdy miałem telewizję od Orange to można było zrobić myk, żeby nie krzyczał dekoder, że nie jest podłączony do liveboxa, ale w tym przypadku wydaję mi się, że nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale skąd system ma wiedzieć czy włożyłeś kartę np. 10 minut przed ponowną prośbą o nią? Pamiętajmy, że DVB-S nie ma kanału zwrotnego, a przecież nie musi Cię być w domu i to byłoby zdecydowanie negatywne gdyby taka sytuacja mogła mieć miejsce, choć nie jest to niemożliwe, żeby po prostu raz na jakiś czas taki komunikat wysłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

chcialem zakupic polsat cyfrowy z multiroomem i modulem cam plus dekoder. niestety przez strone nie da sie zlozyc takiego zamowienia (modul cam wyklucza multiroom). rowniez na infolinii polsatu twierdza ze to jest niemozliwe, a jak twierdzilem ze znam kogos kto ma modul z multiroomem twierdza ze to niemozliwe i napewno ten ktos ma dwie umowy. a tu na forum twierdzicie ze takie rozwiazanie jest mozliwe. wiec jak to w koncu jest i jak moge zamowic taki pakiet?

 

drugie pytanie czy ktos wie jak taki modul sprawuje sie z telewizorami sony (KDL-42W805A dokladnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@mknalewo, nie przejmuj się B.O.K. CP, bo to jedna wielka dezinformacja i powinno się toto omijać szerokim łukiem.

 

Wszystko załatwiaj w APS-ach, bo tam ludzie są bardziej rozgarnięci, choć i tam zdarzają się niechlubne wyjątki.

 

Można wziąć MR z modułem + dekoder HD3000/6000 i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, chyba że od lipca CP zamierza zamieszać w tej usłudze i co miało iść in plus, pójdzie złym obyczajem na odwyrtkę.

 

Dobrze, że już koniec miesiąca, to w poniedziałek APS-y powinny mieć już bieżące informacje.

 

Co do współpracy modułu CP z telewizorami Sony, to działają idealnie, przynajmniej w serii W905A, sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak mówi @Jego Cień. :)

Można bez problemów wziąć Cyfrowy Polsat z usługą Multiroom w postaci jednego modułu CAM i jednego dekodera dedykowanego CP. Należy to jednak zrobić w APS-ie. Moduł wówczas jest jako tzw. urządzenie główne, a dekoder jako dodatkowe. Dekoder dodatkowy co jakiś czas blokuje się i trzeba do niego wówczas włożyć na chwilkę kartę z urządzenia głównego (np. modułu) celem jego odblokowania. To takie zabezpieczenie usługi Multiroom. Ponoć od lipca br. mają być jakieś zmiany w zakresie usługi Multiroom w CP, ale na razie nic nie wiadomo w tej sprawie. Niewykluczone, że to tylko plotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

chcialem zakupic polsat cyfrowy z multiroomem i modulem cam plus dekoder. niestety przez strone nie da sie zlozyc takiego zamowienia (modul cam wyklucza multiroom). rowniez na infolinii polsatu twierdza ze to jest niemozliwe, a jak twierdzilem ze znam kogos kto ma modul z multiroomem twierdza ze to niemozliwe i napewno ten ktos ma dwie umowy. a tu na forum twierdzicie ze takie rozwiazanie jest mozliwe. wiec jak to w koncu jest i jak moge zamowic taki pakiet?

 

drugie pytanie czy ktos wie jak taki modul sprawuje sie z telewizorami sony (KDL-42W805A dokladnie)?

Kolego tylko wizyta w APS bo można takie zestawienie zrobić apropos popatrz na moje i kolegi wyżej podpis. Mamy moduł CAM i dekoder HD dla multiroomu i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...