Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mingo napisał:

Mam nadzieję, że jak najszybciej umożliwią posiadaczom Evoboxa PVR dobranie Evoboxa HD czy też LITE i multiroom po Wi-Fi. Jeśli nie zrobią tego w najbliższych kilku miesiącach to będzie mega kompromitacja.

Tutaj obstawiam kwestię systemu kodowania. Evobox PVR ma Nagrę, a Evobox HD i Lite mają zapewne już Irdeto. Dlaczego tak myślę? Zacytuję fragment ze strony z Evoboxem HD:

 

Cytat

Podłącz dekoder do Internetu już podczas pierwszego uruchomienia. Dzięki temu czas potrzebny na aktywację będzie znacznie krótszy!

Nagra tego nie posiadała. A po co kanały Polsatu mają załączony system kodowania Irdeto na satelicie?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Najwidoczniej jest z tym jakiś związek, skoro EVOBOX PVR nie zadziała w MR ze swoimi młodszymi "braćmi". Osoby wtajemniczone chociaż mogłyby powiedzieć, że albo będzie albo nie będzie działania MR sieciowego w EVOBOX PVR, chociaż ucięłoby to spekulacje i dalszą dyskusję na ten sam temat...

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 12:17, paskud napisał:

W nowej wersji Multiroomu, w jakim stanie musi być tuner główny aby przeszła autoryzacja do dodatkowego? Szybki start czy czuwanie?

 

"Szybki Start" - informacja jest podana podczas pierwszej instalacji i w menu Ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to raz pisałem, ale powtórzę:

Co ma system kodowania do usługi Multiroom i sposobu jej działania? Zadaniem systemu kodowania jest jedynie zabezpieczenie dostępu do płatnych treści.

To, w jaki sposób realizowana jest usługa Multiroom, zależy od oprogramowania poszczególnych dekoderów pracujących w w ramach tej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System kodowania może mieć tu znaczenie. Dużo łatwiej jest uzyskać zgodność na linii SECA-Nagravision-Conax niż Nagravision-Irdeto. Pierwsza opcja to rozwiązania tej samej firmy, więc można wszystko ładnie dopasować. Dwaj różni producenci to dwie różne konfiguracje. Podejrzewam, że są różnice w konstrukcji i długości ramek oraz modelu ECM, EMM czy autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jak widać nie ma co ciągnąć tematu, bo otrzymanie informacji, czy na flagowym dekoderze EVOBOX PVR można się spodziewać autoryzacji sieciowej w MR czy też nie, graniczy z cudem, jakby to była tajemnica przedsiębiorstwa. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dalej bić piany. Jestem właśnie po podpisaniu nowej umowy z CF na multiroom. Potwierdzam, na dzień dzisiejszy nie ma możliwości korzystania z multiroom i automatycznej autoryzacji uprawnień po LAN/Wi-Fi i nagrywania/PVR jednocześnie. Albo jedno, albo drugie. Zależało mi na nagrywaniu, więc pozostaje mi wachlowanie kartami między głównym, a dodatkowym dekoderem. Współczuję tylko tym, którzy mają więcej, niż dwa dekodery. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, wg mnie ta sytuacja co jest teraz, czyli wybór pomiędzy PVR, a multiroomem po sieci to niemała kompromitacja CP. Mogli przygotować od razu wszystkie sprzęty (czy to aktualizacja do Evoboxa PVR, czy nowy główny dekoder) tak, żeby udostępniając je klientom. Wszystko hulałoby już, jak trzeba.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o dekoderach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 22:33, Barti napisał:

Hmm, ja myślę, że to już bardziej leży po stronie oprogramowania dekoderów, niż po stronie stosowanego w nich systemu kodowania.

Chodzi o to, że dekoder Evobox Lite z obecną wersją oprogramowania nie współpracuje z konwerterem Unicable. I prawdopodobnie dlatego nie umożliwiono korzystania z konfiguracji Evobox PVR + autoryzacja po wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery z rodziny Evobox obsługują technologię Unicable.

Evobox HD i Evobox PVR obsługują Unicable SCR i DCSS.

Evobox Lite obsługuje Unicable SCR (4 UB).

Edytowane przez support458
Uzupełnienie informacji na temat wspieranych standardów Unicable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...