Skocz do zawartości

Hot Bird - koniec miejsca na transponderach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Skoro, nie wiesz czy to prawda, to po co o tym piszesz... I jak możesz nie pamiętać skoro o tym wspominasz... :roll: Masło maślane...

 

Jeśli faktycznie, tak się stanie że Eutelsat da jakieś ciekawe oferty dla nadawców włoskich to może się okazać, że włosi bardzo szybko przesiądą się z Hot Birda na innego satelitę ze stajni Eutelsat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeniesieniem nie będzie tak łatwo, ponieważ chcą sie oni znajdować na liście Sky Italia i nie mają pewności czy ludzie pozakładają odpowiednie konwertery. I tak nikomu nie będzie się chciało grzebać przy antenie aby odbierać paręset lokalnych czy telezakupowych stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, nie wiesz czy to prawda, to po co o tym piszesz... I jak możesz nie pamiętać skoro o tym wspominasz... :roll: Masło maślane...

Nie wiem czy to prawda, bo nie pamiętam gdzie przeczytałem taką informację, chyba nawet gdzieś tutaj na forum. Każdy ma prawo pisać nawet jeśli coś nie jest pewne a po napisaniu inne osoby mogą poprawić tą, która napisała tą wiadomość :roll:

 

I co do tego niepamiętania i wspominania; nie chodzi o pamiętanie tej informacji, tylko czy jest ona prawdziwa czy nie, czytanie ze zrozumieniem... Uczyli tego w szkole już dawno tego co mi wiadomo, teraz uczą, przynajmniej u mnie.

 

Pewnie cała Sky Italia musiałaby się przenieść, żeby była jakaś oglądalność tych kanałów, chociaż teraz też pewnie nie jest wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinno się pozbyć setek włoskich stacji. Najlepiej poprzez rozbudowę satelity Eurobird 9 i przeniesienie na niego większości stacji.

Hmm, nie jest to takie proste. Porównaj jakie pasmo zajmuje sąsiad Eutelsat W3A - 7E. Od 10.7 - 11.7 GHz na 9E nie wsadzisz żadnego transpondera. Dlaczego? Dwa stopnie to zdecydowanie za mało - powstałyby zakłócenia. Może da się coś nadawać powyżej 12,0 GHz, ale jedynie do 12,5GHz, ponieważ pasmo 12,5-12,7 jest zajęte również przez 7E.

 

Polecam jeszcze lekturę tematu "9°East - Eurobird 9" - tak w roli przypomnienia ;)

 

Aby na HB wreszcie się poluzowało (na dłużej, nie na kilka miesięcy), trzeba przechodzić stopniowo z DVB-S na standard DVB-S2. Operacja jak wiadomo kosztowna, jeszcze długo nie dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Skoro, nie wiesz czy to prawda, to po co o tym piszesz... I jak możesz nie pamiętać skoro o tym wspominasz... :roll: Masło maślane...

Nie wiem czy to prawda, bo nie pamiętam gdzie przeczytałem taką informację, chyba nawet gdzieś tutaj na forum. Każdy ma prawo pisać nawet jeśli coś nie jest pewne a po napisaniu inne osoby mogą poprawić tą, która napisała tą wiadomość :roll:

 

I co do tego niepamiętania i wspominania; nie chodzi o pamiętanie tej informacji, tylko czy jest ona prawdziwa czy nie, czytanie ze zrozumieniem... Uczyli tego w szkole już dawno tego co mi wiadomo, teraz uczą, przynajmniej u mnie.

 

Pewnie cała Sky Italia musiałaby się przenieść, żeby była jakaś oglądalność tych kanałów, chociaż teraz też pewnie nie jest wielka.

 

Napisałeś "...nie wiem czy jest to prawda, czy nie, nie pamiętam" to ja to rozumiem, tak że sam nie wiesz co piszesz... Nie wiesz, czy to prawda, czy kłamstwo i do tego nie pamiętasz...?? Jakbyś nie pamiętał źródła to chyba byś napisał, że nie pamiętasz kto o tym napisał a nie czy to prawda czy nie :P Ale nie będę się sprzeczał... Widać za moich czasów inaczej uczyli rozumienia tekstów niż dziś :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Aby na HB wreszcie się poluzowało (na dłużej, nie na kilka miesięcy), trzeba przechodzić stopniowo z DVB-S na standard DVB-S2. Operacja jak wiadomo kosztowna, jeszcze długo nie dojdzie do skutku.

 

No i zmienić kompresję na MPEG4, tyle, że pewnie platformy wykorzystały by ten standard po to, żeby nadawać więcej, a nie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden sposób na przejście całkowicie na MPEG4 w miarę prosty sposób, ale kosztowny:)

 

Platforma A wprowadza 1.02.2008 same dekodery z MPEG4, zaprzestaje sprzedaży dekoderów MPEG2. Dekodery MPEG4 na razie będą czytać sygnał MPEG2...

W okresie od 1.01.2008 klientom którym kończy sie umowa proponowane jest jej przedłużenie na okres minimum roku wraz z nowym dekoderem za 1zł z MPEG4.

Akcja promocyjna dla obecnych klientów trwa do 1.02.2009 gdzie wszystkie kanały z TP zaczną nadawać w MPEG4

 

Myślę że jest to nawet znośna metoda ale kosztowna bo nowe dekodery wydaje się za 1zł:)

Zwłaszcza jak platforma ma 2mln klientów:)

Ale trzeba się liczyć z kosztami jesli chce sie liczyc na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem o co chodzi. Na Eurobird9 jest transponder na którym jest Trace (kodowany w Seca). Jednak (chyba) wczoraj z tego transpondera znikły wszystkie kanały (teraz spoglądam i ponownie wszystko na swoim miejscu).

Nie sądzę aby ten przekaz był dosyłem dla Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz na 9E był już wczoraj włączony - mieli chyba jakąś awarię. Dlatego też na King of Sat zapewne na krótko wycięli ten kanał. Ale ogólnie oczywiście karta C+ dekoduje Trace TV z tamtej częstotliwości - ProvID 0065 (Cyfra+), CAID 0100 (Seca MediaGuard). Dosył dla C+ to jednak nie jest, bo jak mieli awarię, to na 13E w tym czasie było wszystko ok, więc Trace TV ma dosył z innego miejsca na orbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w tym temacie, a ostatnio tak dużo się wydarzyło :wink:

 

Jak wiemy, platforma TPS zajmuje obecnie 6 transponderów + pojemności na kilku innych tp. na satelicie HotBird 13.0E, która rzekomo ma opuścić tę pozycję satelitarną. W ostatnim czasie pojawiły się zapowiedzi w internecie o starcie nowej platformy, właśnie na 13E. Teraz nasuwa się pytanie... Na jakich parametrach będą nadawać, skoro nie ma i tak miejsca? :shock: A no właśnie, podobno przełom marzec - kwiecień mają zacząć się testy. :mrgreen:

 

Przypomnijmy, chodzi tutaj o francuskojęzyczną platformę DTH Premium, która będzie adresowana do mieszkańców Maroco, Algierii i Tunezji. W ofercie nowego pakietu mają się znaleźć takie kanały jak MTV Pulse, MTV Idol, BabyTV, TraceTV.

Wcale się nie zdziwię, jak na ofertę dla tych krajów trzeba będzie poświęcić nawet trzy, cztery transpondery... Pewnie na ten pakiet złoży się co najmniej połowa kanałów wchodzących dzisiaj w skład TPS (to są moje prognozy).

 

Kolejna ciekawa wiadomość...

 

CanalSAT chce uruchomić specjalny pakiet skierowany do mieszkańców Szwajcarii. Możliwe, że nadawca zechce korzystać z pozycji 13E, gdzie nadaje pakiet SRG SSR. W sumie operator chciałby zaoferować nawet 15 kanałów telewizyjnych, włącznie z dwoma kanałami HD. Bardzo prawdopodobne, że będą potrzebować na to nawet dwa transpondery z możliwością rozbudowy oferty w przyszłości.

 

Szokujące... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że oni jakoś nie chcą tak nadawać, dotyczy to wszystkich trzech platform, gdyby nie dublowali kanałów to n-ka mogłaby nadawać w DVB-S i MPEG-2 tak aby abonenci innych platform mieli dostęp do kanałów, które byłyby tam nadawane(oczywiście kanał musiałby znaleźć sie w ofercie danej platformy). Miejsca byłoby FULL i nie byłoby problemu z jakością jak i ilością kanałów. Dla potrzeb kanałów HD mogliby dać jakiś transponder w DVB-S2 a kanały w MPEG-4 i tam nadawać, bo wiadomo, że na zwykłych dekoderach kanałów HD się nijak nie odbierze, więc na taki ruch mogliby sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanka:

-Czy CYFRA+ otrzyma nowe transpondery po TPS czy raczej jest to wątpliwe??

-Podobno:

Planowane są dwa kolejne satelity z tej rodziny(HOT BRID 13E):

Hot Bird 9 - ma wystartować 9 lipca 2008 roku,

Hot Bird 10 - start prawdopodobnie nastąpi 3 stycznia 2009 roku.

CZy CYFRA+ będzie mogła kupić sobie wreszcie nowe transpondery???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...