Skocz do zawartości

Hot Bird - koniec miejsca na transponderach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Narodowy satelita tak, ale dla telewizji się raczej nie sprawdzi. Co innego jak będzie robił pod dosyły, telefonię, internet oraz coś się dołoży z jakiegoś uniwersytetu :P może mapy pogodowe. Nawet jakby cena emisji z takiego satelity byłaby niska to i tak przyciągają Astra i Hotbird.

 

Satelita taki może być bardzo popularny w DVB-SH ponieważ nie ma jeszcze takich satelitów które obsługiwały by ten system (dopiero są w planach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może, ale najlepiej jakby zrobili po kilka transponderów dla każdego kraju i osobne wiązki. Mielibyśmy wtedy TVP 1, TVP 2 i TVP Sport, Polsat, TVN (grupa) i inne w FTA :P Problem jest tylko z pozycją. Chodzi o to aby można było go łatwo zzezować z Astrą czy Hotbirdem. 15.1* niby może być, ale za blisko są Eutelsat W2 i Hotbirdy. Pozycja 50.0* jest zbyt odległa. Najlepszą pozycją wydaje się być 7* ze względu na popularne konwertery Monoblock 6*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy znajdzie się gdzieś miejsce na TP aby spełniły się moje marzenia ;]

 

Ostatnio slyszalem ze Eutelsat chce powiekszyc flote transponderow na Hotbirdzie.

 

:arrow:http://forum.transponder-news.de/showthread.php?t=11092

 

Dokladnie:

Auch Mitbewerber EUTELSAT baut seine wichtigste Orbitposition 13 Grad Ost aus. Hot Bird 9 wird im Zeitraum Juni-August 2008 ins All gebracht und ueber satte 64 Ku-Band-Transponder verfuegen.

 

Eutelsat rozbuduje pozycje 13°E. Hotbird 9 ma byc wystrzelony w czasie pomiedzy czerwcem a sierpniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ratunkiem dla tej pozycji jak i Astry, byłby satelita z tr. w paśmie C :) Jeśli się nie mylę to pasmo C można już złapać na antenach 100 cm. Gdyby tak skierować wiązkę na konkretny obszar to może i mniejsze by to obsłużyły. Tylko czy takie Mediasaty maja techniczną możliwość odbioru tego pasma?

 

Ile transponderów mieści pasmo C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo C w Europie właściwie nie jest używane i ludzie nie mają odpowiednich anten do odbioru tego pasma. Anteny, które rozdają platformy są często mniejsze nic 80cm, a to za mało raczej jak na to pasmo anteny to raz a do tego dochodzą jeszcze nowe konwertery. Dla mnie ten pomysł nie jest dobry, za bardzo kosztowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? On tylko zabezpieczy tą pozycję przed jakimiś problemami, jeśli będą problemy np. na 7A to HB9 przejmie pracę kilku transponderów, on będzie tylko jako zabezpieczenie, nowego miejsca nie wniesie, już więcej nie da się "upchnąć" w paśmie Ku.

 

Zobaczymy najpierw co wykombinuja. Ja niestety nie siedze w tej firmie ale cos mi sie wydaje ze sie bedziesz mylil. W newsie dokladnie podane ze Hotbird 9 bedzie calkowicie nowym satelitem, zas Hotbird 10 wymieni istniejacego 7A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eddie - niestety to Ty się mylisz. Taką samą informację podawałem na poprzedniej strony (tyle, że z parabola.cz). Oto co napisał @pitter:

(...) O tym już było: każdy nowy HB jest na podmiankę obecnie używanego albo aby zabezpieczyć pojemność (jak się transponder jakiś zepsuje albo cały satelita).

Całe pasmo jest już dawno zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję fragmenty ze strony http://www.eutelsat.org/satellites/3_3.html mówiące o HB9 i 10.

HOT BIRD™ 9

The HOT BIRD™ 9 broadcast satellite will be launched in the third quarter of 2008 and positioned at the Group's premium video neighbourhood at 13 degrees East.

Designed to cover all 102 Ku-band transponders at the HOT BIRD™ neighbourhood, it will be able to substitute any transponder on any other HOT BIRD™ satellite.

Czyli "dziewiątka" będzie pełniła funkcję "zabezpieczenia". Zapewne nie będzie tylko "wisiała" i czekała na awarię, ale przejmie transmisję z kilku transponderów innego satelity czy satelitów.

 

HOT BIRD™ 10

The HOT BIRD™ 10 broadcast satellite will be launched in first quarter 2009 and positioned at the Group’s 13 degrees East location. Following HOT BIRD™ 8 and 9, it is the third high-power broadcast satellite based on Astrium’s Eurostar E3000 platform that will be located at Eutelsat’s premium video neighbourhood for cable and satellite broadcasting.

 

Zadaniem "dziesiątki" będzie wymiana 7A oraz po części zapewnienie bezpieczeństwa. 7A prawdopodobnie zmieni pozycję na orbicie i będzie wspomagał "nową" pozycję orbitalną albo po prostu zmieni jeszcze starszego satelitę.

 

EDIT:

Przejrzałem rozkład transponderów odnośnie zabezpieczenia częstotliwości. Nawet dzisiaj HB8 może przejąć obowiązki HB6, ma zapas transponderów w paśmie Ku. Jedynie transpondery pasma Ka "HB szóstki" są niezastąpione ;)

 

Myślę, że w nowym HotBird zmniejszą SR na 22000 i transpondery z 36 na 26MHz, albo z 36 na 33MHz. Nie wiem tylko czy obecny HotBird ma transpondery 36 czy 33MHz

Ma takie i takie, w większości chyba 33MHz.

Ale co taka zamiana da? Nic nie da.

Powiedzmy, że masz butelkę PET 1,5 litra. Nie ważne czy tam będziesz wlewał wodę kieliszkami (26MHz) czy filiżankami (33MHz), w obydwu przypadkach wlejesz maksymalnie 1,5 l. :lol: Wiem głupie tłumaczenie. ;)

Niestety "system kieliszkowy" nie zaspokoi ciśnienia abonentów platform cyfrowych na nowe kanały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, powinniem najpierw przeczytac co napisane wszedzie i zrozumiec. A ja najpierw pisalem i wymandrzam sie a potem dopiero przeczytalem i zrozumialem cala sprawe. Zenada. Nie jest to za bardzo dobry przyklad za jako SK V.I.P.

 

Bardzo wam dziekuje za cierpliwosc ze mna, jeszcze od sylwestra mi jest tak troche dziwnie w glowie. Przepraszam za ponowne rozpoczecie dyskusji. I jeszcze raz przepraszam cie @james.

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym paśmie nie nadaje się kanałów, radia itd. to pasmo nie jest do nadawania telewizji tylko do przesyłu danych, dla przykładu: internet. A podobno Eutelsat ma jakąś "promocję" dla włoskich kanałów, tych, które zaśmiecają pozycję 13*E, polega ona na niższych cenach nadawania na innych pozycjach, nie wiem czy to jest prawda czy nie, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...