Skocz do zawartości

Hot Bird - koniec miejsca na transponderach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na HB są źle wykorzystywane transpondery. Najgorzej według mnie wykorzystuje je Mediaset.

 

Zrobiłem listę "wolnych" transponderów:

tp 112 TPS

tp 114 TPS

tp 115 Analogowy Duna TV

tp 116 TPS

tp 118 TPS

tp 120 TPS

tp 126 TPS

tp 9 Rete 4 HD, Mediaset ma inne transpondery

tp 16 Analogowy TVN (prócz TVN HD)

tp 158 TPS

tp 71 Analogowy M2

tp 78

 

oraz listę tych na których można coś zmieścić:

(transponder/miejsce)

tp 124 Mało

tp 2 Dużo, po Canal+

tp 12 Dużo (niepotrzebny BBC World)

tp 17 Dużo

tp 60 Dużo

tp 79 Dużo (VoA powtarza się 3 razy, a radia 2x)

tp 85 Dużo

 

Na Astrze też jest sporo miejsca, trzeba tylko zakończyć analogowe przekazy. Naliczyłem 43 analogowe programy i wolny transponder 53. Są też słabo wykorzystane transpondery 93 i 104.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy mogłyby nadawać zarówno z HB, jak i z Astry, ale, to by niosło za sobą niemałe koszty. Obecnie najlepszym rozwiązaniem byłoby nadawanie wspólnych kanałów w Simulcrypcie, co zwolniłoby miejsce na transponderach, a to pozwoliłoby platformom na rozwijanie oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosty pomysł co zrobić z transponderami na Astrze i Hotbirdzie. Na Astrze 43 transpondery wykorzystywane są do emisji analogowej, natomiast na Hotbirdzie 4. Mam propozycję aby te z Astry 19 przenieść na Astrę 1E (23.5) lub Astrę 1C i Siruisa. Natomiast te z Hotbirda na Atlantic Bird 3 aby dołączyły do analogowych francuskich stacji. Można też poprzenosić wszelkie dosyły.

 

Dzięki temu na Astrze będą zwolnione 43 transpondery + 1pusty = 44 a na Hotbirdzie 4 transpondery + 1pusty + 1 tp124 (RAI Utile i radia są zdublowane z tp 52 i tp 54) = 6, dojdą jeszcze transpondery po TPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przypomniało mi się o TP 9 (11373 H) na 13*E, Mediaset zwolnił tą częstotliwość jakiś czas temu i nic na niej nie ma, czy ktoś wie coś na ten temat :?: Myślę, że miejsce jest tak cenne, że już dawno powinien się znaleźć ktoś kto weźmie ten TP a tutaj od września nic się nie dzieje. Może któraś z polskich platform skusi się na to TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Eutelsat, konkurent Astry, plánuje na rok 2008 celkem 2 nové satelity. Největší pozornost bude směřována na družici Hot Bird 9, která bude sloužit na pozici 13°E s 64 transpondéry v Ku pásmu. Půjde o posílení a zkvalitnění pozice o záložní transpondéry pro případ, kdy dojde k nečekaným technickým problémům na jiném satelitu Hot Bird. Start rakety je naplánován na červen až srpen 2008.

Eutelsat planuje na czerwiec - sierpień 2008 wypuszczenie 2 satelitów - na 13°E i na 10°E :) Hot Bird 9, który znajdzie się na 13°E będzie miał 64 transpondery. Ciekawe ile z nich padnie łupem naszych rodzimych platform :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez końca dokładać to bez sensu oczywiście ;)

Zapewne któryś z obecnych teraz tam satelitów zmieni miejsce na orbicie i dostanie nową nazwę. Tak było do tej pory i tak pewnie będzie nadal.

Na HB będzie taka ilość satelitów aby obsłużyć całe pasmo i zapewnić 100% rezerwowych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...