Skocz do zawartości

Hot Bird - koniec miejsca na transponderach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wdać to w TV analogowej - strojąc tuner dla przykładu na TVN kanał ma częstotliwość 11,509V, ale tak naprawdę skanując płynnie można zauważyć, że ślady odbioru są jeszcze przed 11,500 i po 11,515. Tak konieczne dobranie jest stosownej separacji częstotliwości, bo inaczej skończy się na tym, że kanały wzajemnie się wytłumią.

 

Taki za mały odstęp między kanałami był (podejrzewam, że ciągle jest) w mojej "kablówce" (efekt, że na telewizorku 29 cali nie dało się w zasadzie oglądać) i dlatego przegrała na rzecz cyfrowego "talerza" (jakby nie patrzeć na jakość w "C+", to w porównaniu jest dużo lepsza)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości (nieznacznie) i polaryzacje musiały się różnić, bo inaczej z pewnością wystąpiłyby wzajemne zakłócenia uniemożliwiające odbiór z jednego, bądź drugiego satelity. Co do samego odbioru z 16E i 13E jednocześnie - no może jakby trafić anteną na 14,5E, ale wszystko będzie ok, póki nie spotkają się częstotliwości o tych samych polaryzacjach - wtedy odbiór nie będzie możliwy, lub "wygra" sygnał silniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego odbioru z 16E i 13E jednocześnie - no może jakby trafić anteną na 14,5E, ale wszystko będzie ok, póki nie spotkają się częstotliwości o tych samych polaryzacjach - wtedy odbiór nie będzie możliwy, lub "wygra" sygnał silniejszy.

Antena 70 cm odbierała 13E prawie idealnie (maksymalne wskazanie miernika). Miejsce obserwacji: Dunkierka.

Pamiętam, że po włączeniu La 5eme (nie pamiętam dokładnie kanału) i zmianie polaryzacji, wyskoczył mi Egipt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że po włączeniu La 5eme (nie pamiętam dokładnie kanału) i zmianie polaryzacji, wyskoczył mi Egipt.

 

Właśnie - zmianie polaryzacji. W tej samej polaryzacji nie jest to możliwe, bo odstęp musi zostać być zachowany. Czyli jak na przykładzie z EuroBird-em - częstotliwości są takie same, różne polaryzacje, ale spore odstępy między kolejnymi transponderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wykonalne - polaryzacje kołowe wykluczają wykorzystanie liniowych. Tu odrazu wyjaśnienie - jest sobie Eutelsat W4 na 36E i on ma i liniowe i kołowe, ale zauważcie, że wiązki są różne - kołowe na teren Rosji, a liniowe na Nigerię (Afryka). Tak więc konstrukcyjnie taka możliwość także odpada - wiązki nie będą mogły się pokryć, więc w danym punkcie będzie można oglądać tylko kanały z jednej wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu to jest niemożliwe. Myślicie ze gdyby były jakies możliwości to Eutelsat by ich nie wykożystał? Przecież nowe częstotliwości to dla nuich byłyby ogromne pieniądze. To chyba może być najlepszy dowód na to że na obecne czasy nie da się nic zrobić. Blokada mogą być kewstie techniczne zarówno po ich stronie jaki i po stronie odbiorców. Bo co z tego że można nadawac więcej kanałow w MPEG4 jak takich odbiorników jest niewiele w porównaniu do odbiorników MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i taki brak wolnych czestotliwosci calkowicie sie odbije na jakosci tych kanalow. A tak swoja droga wszystkie wloskie kanaly regionalne powinni poprzenosic na inne satelity np. na 10East (tam jest duzo wolnego mejsca) a na HotBirdzie pozostawic jedynie te najbardziej sensowne. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiny = koszty dla danej platformy, bo anteny trzeba abonentom poprzestawiać. Ale ten włoski badziew telezakupowy to możnaby wywalić. Tylko niestety dlatego tak się pakują na Hot Bird-a, bo jest SkyItalia, więc są potencjalni widzowie (choć wątpię, żeby ktoś z abonentów SkyItalia był na tyle szalony, żeby oglądać teleshopping) - koło się zamyka :(

 

Ja bym jednak najprędzej widział przenosiny TPS po połączeniu z CanalSat na Astrę, bo tam mają ogromne możliwości rozbudowy oferty. Ale zanim do tego dojdzie to jeszcze zdążymy pooglądać pikseli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

M2 zapewne zagarnie swój TP dla siebie, głupie swój dla siebie. TVN'u zagarnie Nka. TV5 Monde Europe może zwolni, przecież mają swoje kanały na innym TP. A co do Duna TV to nie wiem. Zapewnie Sky Italia będzie się biła i to niesamowicie o te TP, jeżeli będą wolne i jeżeli będzie możliwość ich dziwerżawy to jak zwykle wygra, ale dlaczego akurat Sky Italia :?: Oni mają już i to wiele. nie wystarczy im tyle :?: Myślę, że tak, a naszy, a naszym platformą przyda się jakiś TP a może kilka. Cyfra dostanie prawdopodobnie po TPS, ale nie wiadomo czy i ile. CP będzie miał jeden nowy, ale na HD a nie na SD, Nka nadaje w MPEG4 a więc mają łatwiej ze znalezieniem miesjca i teoretycznie mają go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za zmianami na Orbicie: 9.08.2007

 

wyłączono paczkę Mediaset z tp. 9 (11.373H SR=27500 FEC=2/3). Częstotliwość jest nadal aktywna, ale obecnie nie jest tu przekazywany ani jeden kanał,

 

Czy mam rozumieć w związku z tym,że ta częstotliwość jest obecnie do wynajęcia?

 

Jeśli tak to dobrze by było,aby któraś z naszych platform cyfrowych wynajęła ten transponder....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobre posunięcie. To był dosył dla naziemnej telewizji cyfrowej we Włoszech a więc cały transponder był tylko marnotrawiony. Zresztą trzymać dosyły na takiej pozycji satelitarnej... Nie trzyma się kupy według mnie :?

 

Aha, cała paczka jest nadawana z Atlantic Birda 3 - 5.0W (12.585 H 27500-2/3) i tak właśnie powinno być. "Mniejsze" satelity powinny pełnić taką rolę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Mediaset marnuje transpondery - jest jeszcze jeden, gdzie są niepotrzebnie kopiowane kanały i możnaby je śmiało przenieść w inne miejsce - mowa o tp. 12 - 11,432V - wszystko poza Sport Italia i Sport Italia Live 24 jest na tp. 7 - 11.334H, a te dwa możnaby śmiało załączyć na tp. 60 - 11,919V, który jest bardzo słabo wykorzystywany przez Mediaset (zresztą na tp. 7 też są zbędne kopie - BBC World, Coming Soon TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To tylko ukazuje obraz, jak bardzo Mediaset jest bogaty i niepotrzebnie wywala pieniądze w błoto. Kiedyś myślałem, że rezerwują sobie transpondery na potrzeby swojej własnej platformy cyfrowej. Jednak dzisiaj już wiem, że się myliłem. Nie wiem, co tym Włochom chodzi po głowie, wiem, że to jest bardzo dziwny naród :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z tym, Mediaset powiniem skończyć z dublowaniem kanałów. Powinni też wyłączyć ze swoich transponderów BBC World i brać sygnał z transpondera GlobeCastu. Poza tym warto też wyłączyć 1 kopię EuroNews (z transpondera GlobeCastu lub TPS-u - do wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak Mediaset dalej korzysta z transpondera 11.373H.

 

Według informacji kingofsat.pl, zmieniono wartość SR dla tej częstotliwości. Obecnie zameldowały się dwa kanały: kodowany w Mediaguard 2 Rete4, jest nadawany w DVB-S/MPEG-2 i ten sam kanał w kompresji DVB-S/MPEG-4.

 

Parametry techniczne transpondera: 11.373H SR=19635 FEC=2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
do końca tego roku zwolni się kilka częstotliwości po TPS. Część z nich dostania C+ oraz jakiś inny nadawca.

Widzę, że termin przejęcia transponderów po TPS odwleka się jak kanały tematyczne TVP. :lol:

Najpierw miała to być połowa roku. Potem wrzesień. Później pojawił się termin październikowy, aż w końcu mamy koniec roku.

A na samym końcu okaże się (obym się mylił), że Cyfra+ nie dostanie żadnego z nich. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że pod koniec roku najpóźniej się przeniosą. a co do wypowiedzi @A&G na pewno dostaną te TP, wkońcu jakoś muszą poszerzać ofertę, a TPS to już własność Canal+ Groupe, który jest tez w znacznej częsci właścielem Cyfry, więc zależy im na kasie a jak nie będa dodawali nowych kanałów to nie będzie kasy, więc wniosek jest jasny, dostaną kilka TP, dwa moze trzy, nie sądzę, ze więcej, bo to dużo kosztyuje, bo ta pozycja satelitarna jest droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...