Skocz do zawartości

Hot Bird - koniec miejsca na transponderach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi Ci o Hot Birda :?: Jeśli tak to tylko od Eutelsatu, bo on jest właścielem, ale nie wydzierżawi się już TP, bo już nie ma wolnego, wszystkie zajęte. SES Astra zapewne na swoich satelitach ma jeszcze miejsce może jeszcze nawet na 19.2*, ale nie jestem pewny. Tak samo jak Eutelsat, ale na innych pozycjach niż 13.0*. Kto oferuje :?: hmmm może jest coś na Amosie :D ale tak na serio to są pozycje nie używane jakoś szczególnie, w Europie najczęściej używane to chyba Hot Bird i Astra 19.2*. A chcesz wynająć miesjce :?: Może Ty będziesz tworzył tą nową platformę, która ma podobno wejść do Polski :?::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - można dogadywać się z firmami już wynajmującymi transpondery, przykładowo z RR Satellite Communications, Satlink, czy GlobeCast - miejsce na jeden kanał się znajdzie na 13E.

 

Na 19.2E gadać trzeba bezpośrednio z Astrą, bo oni tam właściwie zarządzają 95% pojemności.

 

Inne pozycje satelitarne nie mają problemu z ciasnotą i można kontaktować się bezpośrednio z operatorem - zawsze coś się znajdzie.

 

Oczywiście logiczne jest, że cena przesyłu 1Mbps danych (czy to obrazu, czy czegokolwiek innego) jest o wiele wyższa na 13E i 19.2E, niż na przykładowo 10E, czy 5W ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poprowadze krotko dalej temat z oddzialu Zapowiedzi CP. Dziekuje @ pitter za przeslanie linku. :wink:

 

Eddie jeżeli już masz takie szalone :wink: pomysły o przeprowadzce to już lepiej by było na Astrę 19.2° bo na tę 23,5° to nominalne anteny Polsatu (fi) 60 mogły by być za małe :cry:

 

A tak poważnie to zbyt szalony pomysł :!: wyobrażasz sobie ilość wypowiedzeń np. z powodu kosztów przestawienia anteny :?: ( dla mnie, może Ciebie i jeszcze jakieś 20% abo. CP to pikuś a ....reszta )

Zaj.... by CP gołymi rękami :!: a to nikomu na zdrowie nie idzie

 

Masz racje. O tych antenach 60 cm wcale nie pomyslalem. No, ale 19,2° by sie dalo zrobic. Ja jako szef Polsatu bym wszystkim abonentom zaproponowal bezkosztowne obrucenie anteny i by bylo.

Dalszy problem tylko w tym, ze Polsat by musial ciagnac TVNy na wlasny transponder i abonentom by zabraklo kanalow FTA z Hotbirda.

Jedyne dobre by bylo, ze Polsat by mogl bezposrednie ciagnac kanaly TVP, w razie pozytywnego dogadania sie.

 

Nie no, jakos za wielkie by byly straty z przeprowadzka.

 

To sie wiec tylko tak zastanawiam z kim Astra chce wspolpracowac, jesli wydali komunikat, ze takze w Polsce chca zetablowac pozycje 23,5°. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra by chciała... ale w Polsce nikt nie chce (jedynie TVP się skusiło). Polskie platformy wolą HB (z przyzwyczajenia?) ;)

Widać i Astra zaczyna już kombinować dodatkowe pojemności, Astra 19,2 i 23,5, podobnie jak Eutelsat - 13 E i 9 E.

Pewnie niedługo pojawią się konwertery Monoblock z rozstawem 4-ch stopni do odbioru takich pozycji ;)

 

Jeszcze słówko na temat Astry 3A - ona nie jest przeznaczona dla Polski, jej wiązka tylko częściowo pokrywa Polskę, lepiej sytuacja wygląda z towarzyszącym satelita - Astrą 1E (tu już cały kraj jest w zasięgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fezuj: Prosze zagladnij. :wink:

 

wedle życzenia:P

 

Eddie

Mam byc szczery to przeprowadzka w ogóle nie mieści się w mojej "pale" :lol:

może by jeszcze "n" ka mogła by to zrobić póki ma mało abo. ale ani CP ani C+ takiego exodusu na pewno nie zrobi :?

 

argumenty to przede wszystkim KASA :!::!: i utrata abonentów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam byc szczery to przeprowadzka w ogóle nie mieści się w mojej "pale" :lol:

A niby dlaczego bardzo dobry pomysł...

 

argumenty to przede wszystkim KASA :!::!: i utrata abonentów :!:

Jeśli pozostanie taka jakość i tak ludzie z CP uciekną do tego co ma najlepsza jakość a LCD'ków jest coraz wiecej a CP na takowych nie da sie ogladać. Wystarczy przeprowadzka... Promo na abonament w tym okresie (pełen pakiet)... A myślisz że jak by puścić fame że bedzie jakość poprawiona o 200% to ludzie by sie nie zdecydowali...? Ja i tak FTA z HotBird'a nie ogladam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herman78: to sfinansuj taką operację (opłać instalatorów do przestawienia, oraz opłać transpondery na Astrze i HB). W dodatku zasponsoruj ten okres darmowego dostępu do pełnej oferty.

To jest duża i trudna operacja pod względem logistycznym i finansowym. Jakby platforma miała kilkuset abonentów to może... ale jak jest ich ponad półtora miliona...

 

Wszystkie Polskie platformy są w identycznej sytuacji, więc uciekać nie ma gdzie :)

Najgłupsza to jest "n"-ka, bardzo szybko im miejsca zabrakło, a miało być tak pięknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie tylko oto, ale gdyby nadawali z innej satelity nie mieliby takich kanałów jak VIVA Polska czy jeszcze inne FTA a także te nadawane z innych TP niż n-ki to jeśli chcieliby je włączyć do oferty to musieliby je mieć na swoich TP, co jest stratą miesjca. Następna sprawa to paczka TVN na 13.0*E, znowu musieliby nadawać u siebie a takto mają już ją tutaj. To byłoby marnowanie miejsca, nawet w MPEG-4, ok. zgodzę się, że lepsza jakość, ale za to większe koszty dla nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś N'ce niestraszna strata miejsca na rzecz kanałów, bo co można powiedzieć o CN/TCM które jest nadawane przez Turner'a od którego bezproblemowo bierze sygnał CP i C+? Z Vivą to akurat się najwidoczniej dogadali, ale czemu nie mogą tego zrobić z CN/TCM? Przecież tych kanałów nie nadaje konkurencja na własnym TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież VIVE biorą z TP Viacom'u czyli wcale się nie dogadali, każdy bez problemów moze ją odbierać. Może n-ka ma dosył jakiś i ma w lepszej jakości te kanały i dlatego nie biorą z tamtego TP, a poza tym na tymtym TP nie ma EPG, a może nBox nie ma takiej funkcji jak Mediasat czy Echostar, ale na pewno ma, bo jest lepszy. Wracając do kanału VIVA to jest FTA więc nie muszą nic uzgadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to sa potrzebne większe anteny i konwertery, no i pewnie nowe dekodery więc to się nie opłaca (o ile gdzieś się nie machnąłem). Nie oplaca się teraz pasmo C. Nie pasmo C się nie opłaca wg. mnie. Gdy by Polska mogła wysłać swojego własnego satelite to byłoby super, ale nie może :roll: tylko telekomunikacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna jeszcze zawsze wystrzelic satelite na pozycje np: 14'

I z tamtąd pobierac sygnał

 

Nie można. 1 stopień różnicy = zakłócenia. To musi być przynajmniej ze 3 - 4 stopnie aby wszystko grało jak należy.

Satelity, które są blisko siebie (wspomniana Astra 2 i Eurobird) operują na różnych częstotliwościach.

 

Pasmo C? Zapomnijcie. Jakiś czas temu czytałem o wykorzystaniu częstotliwości powyżej pasma Ku (jako jego rozszerzenie). Nazwy tego pasma nie pamiętam teraz. Ale do rzeczy - wyższa częstotliwość = bardziej wrażliwa na zakłócenia (straty sygnału) = stosowanie większych anten. Pomysł mało realny.

Częstotliwości cenne jak złoto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej pasma Ku jest... pasmo Ku ;) Znaczy (o ile dobrze pamiętam) to na częstotliwościach 13-14 GHz oraz 17-18 GHz jest uplink pasma Ku.

Nie pamiętam jak to całe pasmo się przedstawia, może przy weekendzie poszukam rozpiski i zrobi się o tym jakiś temacik do FAQ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przedstawione są zakresy czestotliwości satelitarnych za pomocą których prowadzone są przekazy danych lub przekazy TV i radiowe.

L 1,53-2,70

S 2,70-3,50

C (łącze w dół) 3,70-4,20

C (łącze w górę) 5,92-6,42

X (łącze w dół) 7,25-7,74Militarne

X (łącze w górę) 7,90-8,36Militarne

Ku (łącze w dół) 10,70-12,75

Ku (łącze w górę)

12,75-14,50

17,30-18,10

Ka (łącze w dół) 18,10-21,20

Ka (łącze w górę) 27,00-31,00

Q-V 36,00-51,40

wykaz może byc pomocny do utworzenia tematu w FAQ jak napisał piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...