Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby było tak jak piszesz to w każdej stacji byłyby tylko show. Nawet w TV Trwam.

VH1 - Twoim celem jest nabicie jak największej ilości postów. Piszesz aby tylko coś napisać. Głupio, mądrze ale post musi być. Starałem się to wytrzymać ale w końcu muszę dać upust swojemu niezadowoleniu z takiego stanu rzeczy. Też na początku miałem taki okres jak Ty, że chciałem by na moim koncie było dużo postów ale dorosłem, czego Tobie z okazji Świąt życzę. Odpuść sobie i pisz jak masz coś sensownego do napisania. Może po prostu jesteś tylko gadatliwy? Od tego jest "to coś" (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa, chyba IRC) na stronie głównej. Nie odbierz tego jako osobisty atak a prośbę z mojej strony dla dobra reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to TVS łamie rozporządzenia KRRiT dotyczące emisji programów telewizyjnych. Nie zdziwiłbym się, gdyby dołożyli im jakieś kary. Chodzi o programy "od 16 lat" przed 20 i "od 18 lat" przed 23. Mam tutaj na myśli głównie te "na żywo" ze studia radiowego TVS. Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego teledyski i gadki jakiegoś dziwnego typa kwalifikują się na 18+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w tym studiu są rozmowy, np. o seksie i z automatu dają do wszystkich programów czerwone kółko, nawet jeśli rozmawiają na tematy familijne. Ale to i tak według mnie przesada, 16 lat tu jest odpowiedniejszą kategorią.

Jeszcze słówko na temat jakości. Jest zła ze starej częstotliwości ale to co jest na nowej jest żenujące. TVS - otrząśnij się bo jak nadajecie w 16:9 i chcecie połechtać tym użytkowników nowych telewizorów to nie bardzo Wam się to uda bo na CRT 29" obraz wygląda fatalnie, już o dźwięku nie wspomnę bo na YouTubie jest lepszy. Otrząśnijcie się w tych Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości... to jest lipnie... mimo, że przeszli na nową częstotliwość...

Pikseloza jak na starym transporderze... doskonale to widać przy szybkich ruchach obrazu, przy zbliżeniach...

Jedyny plus to EPG, które zadziała na wszystkich tunerach, a nie tylko na nielicznych (jak to było do tej pory).

Minus to oprócz jakości, to jeszcze brak telegazety z nowego tp. Cyfry+ - ale myślę, że to kwestia czasu...

Trzeba być dobrej myśli. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie... Wystarczyłoby małe "śledztwo" w tej sprawie i wszystko byłoby dla was jasne! :P Obecna wersja TVS-u na transponderze C+ to kopia z 12303 V ! Nawet nie z Eutelsata! Można to wywnioskować po szybkim przełączeniu się ze starej częstotliwości na nową - nawet z bardzo wolnym tunerem da się zaobserwować, że ta sama kwestia powtórzy się ponownie po paru sekundach. Jakość więc jest jaka jest, bo póki co nic w tej sprawie się nie zmieniło! Dopiero kiedy C+ przełączy się na Eutelsata albo zacznie pobierać sygnał bezpośrednio od TVS (a więc po 22 grudnia), można będzie wyrazić opinię o jakości na nowym transponderze. Zapewne wtedy role się odwrócą, i sygnał z 12303 V będzie kopią tego z 11488 H do czasu jego wyłączenia. Takie roszady robiono już wcześniej, m.in. podczas przenosin kanałów Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spektakularne zatrzymania, brawurowe akcje, zakrojone na szeroką skalę poszukiwania uprowadzonych i... kontrowersyjny detektyw. W święta Telewizja Silesia rozpocznie emisję nowego serialu "Rutkowski patrol".

"Rutkowski Patrol" jest nowym

, ale jednocześnie dobrze znanym widzom serialem dokumentalno-fabularnym. To kolejna odsłona działań detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, tym razem na antenie Telewizji TVS .

 

Uprowadzenia, szantaże, oszustwa współmałżonka, próba odzyskania dziecka

- wiele osób szuka pomocy w rozwiązaniu skomplikowanych spraw osobistych. Wiele z nich szuka jej u Krzysztofa Rutkowskiego. Te wszystkie historie będzie można oglądać w nowym serialu TVS.

 

Serię dla Telewizji TVS przygotowuje firma

producencka Grupa Nonsens, która dla stacji realizuje także program "Podejrzane miasto" emitowany na antenie TVS od września 2009. Zrealizowanych jest pięć pierwszych odcinków serii "Rutkowski Patrol", kolejne są w przygotowaniu.

 

Odcinek pierwszy "Odzyskany po latach" programu "Rutkowski patrol" w TVS będzie można zobaczyć w niedzielę (27 grudnia 2009 roku) o godzinie 22:15. Będzie to historia Greczynki, która w latach 40., w czasie wojny domowej w Grecji, wyemigrowała do Polski. Tu zakochała się w Polaku, ale trudna sytuacja życiowa zmusiła ją do zostawienia syna w domu

dziecka. Po latach, z pomocą

Krzysztofa Rutkowskiego postanowiła go odnaleźć.

Źródło: Media2.pl

No cóż, widać że TVS coraz bardziej brnie w kanał ogólny, niestety. :( ''Rutkowski Patrol'' to takie coś jak W11 i Detektywi z TVN, bądź ''Malanowski i partnerzy'' z Polsatu, tyle że w wersji solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety wyraźnie widać, że TVS nie ma żadnego pomysłu na siebie. Miał to być program regionalny, z założenia skierowany głównie do Ślązaków, lecz z czasem robi się z tego jakieś "homo niewiadomo"... Może i lepiej byłoby, gdyby TVN przejął tą stację, bo TVN Warszawa jest na całkiem przyzwoitym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, TVN jak by przejął TVS by zrobił z tego programu sieczkę jak to tylko TVN potrafi. Mi ramówka TVS pasuje, dobrze, że nie skupiają się tylko na Śląsku, sporo tam ciekawych programów leci. Stacja stara się być uniwersalną, program tworzą Ślązacy więc chyba wiedzą co jest dla nich najlepsze, TVN to pie&^%na komercja, więcej nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, zielony łuczek zniknął. GieKa myślę, że na to pytanie to samo TVS nie zna odpowiedzi. Jakość dźwięku jest teraz nieporównywalnie lepsza (192 kb/s). Niestety obraz nadal nie jest rewelacyjny (średnio 1,90 Mb/s). Dobrze, że jest lepiej i nareszcie można oglądać ten kanał w przyzwoitej jakości (bo za dobrą nadal jej nie uznaję). Po pojawieniu się TVS na 11.488 byłem przerażony jakością ale teraz na szczęście jest lepsza niż na starym transponderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wydaje sie byc teraz lepszy od tego , ktory byl ze starej czestotliwosci. Na dżinglach tvs (reklama i inne) widać zdecydowanie mniej pixeli (przy szybkim ruchu-zapewne to efet dynamicznego bitrate). Natomiast z kompresja jest chyba cos nie tak bo np na koncu jednego dżingla ewidentnie zamiast cieniowanego koloru niebieskiego byly kwadraciki (gradient)

 

Mogliby jeszcze unormowac w koncu te wybryki z 16/9. Filmy letterboxowe 16/9 wkładane ponownie do 16/9. Tak samo programy zewnetrzne (kupowane od TVNu) maja dziwny pas z prawej strony i są marnej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec emisji TVS ze starej częstotliwości 12.303. Transponder prawdopodobnie został przełączony do DVB-S2 bo na moich tunerze brak sygnału.

 

Ten transponder jest obecnie wyłączony.

Dobrym według mnie pomysłem było by dodanie drugiej ścieżki dźwiękowej,na której było by radio silesia 24h/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby jeszcze unormowac w koncu te wybryki z 16/9. Filmy letterboxowe 16/9 wkładane ponownie do 16/9.

Nie rozumiem o co Ci chodzi. U mnie jakość na filmach jest w miarę... Format też dobry. Mógłbyś to wytłumaczyć?

 

Nie wiem czy coś sie zmieniłow tej kwesti w ostatnim czasie ale postaram się wyjaśnić...

 

Bardzo czesto zauważyłem, że TVS emituje filmy 16/9 w letterboxie (czyli film ma na sztwyno czarne pasy).. i film w takim formacie jest "wsadzony" w format 16/9. Czyli: oglądając taki film na telewizorze panoramicznym mamy czarne pasy na górze i dole (żadnych czarnych pasów przy filmach 16/9 być nie powinno) Na telewizorze 4/3 film taki jest nienaturalnie zwężony - czyli TVS jest na takim telewizorze z pasami plus do tego dochodza drugie pasy na dole i górze wkomponowane w film. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem.

Zaznaczam, że nie jest tak zawsze. Czasami filmy emitowane są poprawnie w 16/9. Czasami jednak występuje taka sytuacja z filmem letterboxowym w 16/9. Wychodzi z tego, że TVS część filmów kupuje w oryginalnym formacie 16/9 a inne w 16/9 w letterboxie. Bardzo często też teledyski prezentowane na antenie TVS tak samo są nienaturalnie deformowane (też klipy panoramiczne wklejone w letterbox emitowane w sygnale 16/9) Swojego czasu część reklam na TVS też była tak emitowanych.

Adekwatnie do powyższego - nie wiem czy zauważyliście, że filmy w formacie 4/3 też są deformowane i zwężane do formatu 16/9 . A wystarczyłoby w danym momencie wyłączyć prze znadawcę sygnał WSS (film wyemitować w oryginalnych proporcjach 4/3) i na telewiozrach 4/3 film taki wyświetlany byłby poprawnie. Na telewizorach 16/9 różnicy nie ma bo tak czy siak 9z WSS lub bez WSS) film byłby zwężony.

 

Co do mojego wcześniejszego postu: dziś zauważyłem, że TVNowski maraton uśmiechu na TVS nie ma już tego czarnego pasa z prawej strony. Mimo to, jakość produkcji TVNowskich emitowanych w TVS nadal pozostawia wiele do życzenia (obraz bardzo "pixeluje" pomimo zmiennego bitrate) Dziwne jest to, że te same programy emitowane kiedyś w TVN były w bardzo dobrej jakości. Na natenie TVS obraz oprócz "pixelowania" jest rozmyty (tak jakby rozdzielczość tych materiałów była niższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...