Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I z tym się zgodzę. Do tego dorzucę jeszcze trzeci aspekt czyli oprawę serwisów informacyjnych. Tutaj niestety ale niestety obecna oprawa „Faktów" jest już za długo. Osobiście byłbym za powrotem którejś z tych opraw „Wiadomości" z lat 1999-2000 lub zrobienia coś w ten deseń: 

Temu „świstowi" który ma już 10 lat już podziękujemy podobnie jak obecnemu stylowi ramówki stacji opartemu na kilku długich pasmach. Lepszy byłby powrót do czasów z wspomnianych lat gdy pasma trwały 2-3 godziny. Poza tym zauważyłem że RMF FM nie miałoby problemu z obsadzaniem pasm gdyby prowadzili je też prezenterzy z innych stacji grupy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mało co nie jest komercyjne... choć znajdzie się i firma, która o klientach pomyśli, i to nawet wśród tych dużych, np. iRobot.

 

Ale niestety nie widać tego w eterze. Nawet i lokalne rąbią to samo. Np. odbieram Radio Strefa FM i się dziwię czemu jeszcze do RMF Maxxxa ani do Eski nie wstąpili - napieprzają dokładnie to samo co w tamtych dwóch stacjach. Dla kasy. To samo w RSC i w Q, za to Parada gra zupełny miks. Wcześniej nawet Radio Łódź grało w formacie AC, teraz jest format Parady

No i te [beep]ne Złote Przeboje, ale w tym temacie nie będę wyrażał swoich żali nt. tej sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Poland napisał:

Tutaj niestety ale niestety obecna oprawa „Faktów" jest już za długo.

Jeśli oprawa jest dobra - a tak jest z tym, co mamy w "Faktach" - to nie ma potrzeby, by ją zmieniać. Byłem kiedyś w pizzerii z kolegą, który rzadko radia słucha, ale rozpoznał od razu, że w restauracji gra RMF FM. A po czym to poznał? Właśnie po końcowym jinglu "Faktów". Od razu skumał, jaka to stacja. I o to właśnie chodzi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% - jeśli coś jest dobre, to po co to zmieniać?

 

Tak więc po co zmieniali jingle i całą oprawę z lat 90.? Przytłaczająca większość fanów RMF twierdzi, iż tamta była nie tyle dobra, co najlepsza. Więc właśnie wszyscy zadajemy sobie to pytanie - po co ją zmieniali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zet już się na zmianach przejechał i aktualnie mają unowocześnioną starą oprawę, ba, nawet w tym samym studiu robiona, co stara

A RMF mógłby pomyśleć nad powrotem do kultowej pory Wiadomości - sporo ludzi teraz stacje przeskakuje w poszukiwaniu muzyki i jak konkurencja puszcza wiadomości o pełnej, to w RMFie słuchacz miałby muzykę, jakby nie chciał wiadomości. I by zyskali słuchaczy

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, A&G napisał:

Zgadzam się z Tobą w 100% - jeśli coś jest dobre, to po co to zmieniać?

 

Tak więc po co zmieniali jingle i całą oprawę z lat 90.? Przytłaczająca większość fanów RMF twierdzi, iż tamta była nie tyle dobra, co najlepsza. Więc właśnie wszyscy zadajemy sobie to pytanie - po co ją zmieniali?

Słuszna uwaga zwłaszcza że w porównaniu do dwóch ostatnich opraw „Wiadomości" pierwsza poniższy podkład „Faktów" nie był zbyt dobry:

Dobrze że przynajmniej po dwóch latach zdali sobie z tego sprawę wprowadzając ten podkład:

Teraz myślę że powinni iść tym śladem tworząc oprawę dla „Faktów" może na bazie nie calkiem nowej melodii ale wariacji tej starej zwłaszcza że w 1997 roku brzmiała ona jeszcze inaczej:

Mam nadzieje że zrobią w RMF 

FM jakieś stosowne zmiany w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Poland napisał:

 

 

Teraz myślę że powinni iść tym śladem tworząc oprawę dla „Faktów" może na bazie nie calkiem nowej melodii ale wariacji tej starej zwłaszcza że w 1997 roku brzmiała ona jeszcze inaczej:

Mam nadzieje że zrobią w RMF 

FM jakieś stosowne zmiany w tym zakresie. 

To logo (Matylda w roli głównej) i oprawa z 1997 roku (bardzo dynamiczna), serwis "za kwadrans" i przynajmniej ja odlatuję. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe logotypy średnio mi się podobają. Choć to tylko radio, więc i tak za często tego nie widzimy względem telewizji.

 

To by wyjaśniało dlaczego parę dni temu na RMF 24 słyszałem inną oprawę dźwiękową, która również jest taka sobie.

 

Co do jeszcze identyfikacji graficznej to też nie podobało mi się to, że co kilka tygodni/miesięcy okładki materiałów wideo na YouTube się zmieniały. Tak jakby cały czas szukali jakiegoś złotego środka jak to opakowywać i wrzucać na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej od czasu zmiany loga stacji RMF Classic gdyż te pierwsze zostało dokonane jako pierwsze. 

9 minut temu, enski napisał:

Nowe logotypy średnio mi się podobają. Choć to tylko radio, więc i tak za często tego nie widzimy względem telewizji.

 

To by wyjaśniało dlaczego parę dni temu na RMF 24 słyszałem inną oprawę dźwiękową, która również jest taka sobie.

 

Co do jeszcze identyfikacji graficznej to też nie podobało mi się to, że co kilka tygodni/miesięcy okładki materiałów wideo na YouTube się zmieniały. Tak jakby cały czas szukali jakiegoś złotego środka jak to opakowywać i wrzucać na kanał.

Nowe logo RMF FM jest niezłe. Problem w tym że nie zrobili oni loga pod pełną nazwę stacji a jedynie inicjały. Myślę że w tym przypadku logo na wzór RMFon i RMF24 mogłoby być dobre :)

16 minut temu, WinExpert napisał:

Logo z Matyldą było lepsze, choć to poprzednie zlikwidowane w tym roku było też w miarę. Najnowsze tragiczne

Nawet na jej cześć ktoś dostał jej imię o czym świadczy ten spot:

Był też Klub Radia RMF FM na cześć Matyldy przy ulicy Stolarskiej w Krakowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, A&G napisał:

Dzisiejsze RMF, to już nie to samo. Czysta komercja. Kiedyś - bez systemu RDS - wyszukując stacje radiowe, od razu wiadomo było, że to RMF FM (miało swój niepowtarzalny styl), a teraz wszystkie stacje brzmią tak samo.

Zgadzam się, czyli wiele współczesnych hitów, które są fajne, ale sporo puszczane, parę utworów z poprzedniej dekady, parę utworów z lat 2000-nych, parę polskich przebojów i parę klasycznych hitów sprzed lat.

 

4 godziny temu, WinExpert napisał:

A RMF mógłby pomyśleć nad powrotem do kultowej pory Wiadomości - sporo ludzi teraz stacje przeskakuje w poszukiwaniu muzyki i jak konkurencja puszcza wiadomości o pełnej, to w RMFie słuchacz miałby muzykę, jakby nie chciał wiadomości. I by zyskali słuchaczy

Skoro to "radio nr 1 w Polsce" jak oni się reklamują, dało by właśnie ten sukces, co w latach 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4fun.TV jest jeszcze seria Pożyczone nuty

Kolejne podobieństwo - "Early in the morning". Do czego? Do "Morskich opowieści"

 

Co do podobieństwa "Shot a friend" do "To były piękne dni" - dowiedziałem się od znajomego, który raz usłyszał ten drugi utwór i po refrenie zaraz powiedział że "przecież to brzmi jak Shot a friend!"

Już propozycje wysłane, ciekawe czy gdzieś temat poruszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte. :roll: Ja nie znoszę tego gościa i uważam, że w RMF'ie nie ma miejsca na jakąkolwiek wariację "disko w polu".

 

Dosłownie przed momentem w Stars TV słyszałem Gary Moore'a i jego "Still Got the Blues" i przypomniał mi się RMF z jego najlepszego okresu - połowy lat 90. To był ich styl, oryginalny styl, którego dziś mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...