Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, NippyToadster napisał:

Na przykład cały czas puszczają zwycięskie piosenki eurowizyjne Szwecji z 2012 i 2015 r,a takiej np. Jamali i 1944 z Ukrainy z 2016 r. albo River Ochmana i tak puszczają rzadko albo w ogóle. Wolą puszczać od dawna głównie popularne utwory. I dlaczego utwory typu "kiedy zniknę", "nie zastrzeliłam przyjaciela" czy "abcdefu" czy jeszcze inne polskie utwory i inne motta,sabotaże i inne takie....

Nawet "To nie ja" Edyty Górniak, Ich Troje i ich "Keine Grenzen" "My Słowianie" Cleo, czy "Color of Your Life" Michała Szpaka, czy nawet "The Ride" Rafała Brzozowskiego w ogóle nie lecą.

The Ride leciał zaraz po wybraniu ale okazało się że w stacjach radiowych było nie wypałem. Ochmana na pewno gra RMF FM. Chwile temu ta stacja zrobiła nawet eurowizyjne combo grając Roxen (oczywiście z „UFO" a nie „Amnesią" (której to fragment kiedyś poleciał przed premierą nowej piosenki) czy „Alcohol You"), Sarę James i Ochmana. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają utwory, które pasują im dynamiką loudness war do podbicia sygnału w eterze, aby mieć lepszy zasięg i zwracać na siebie uwagę. Cichą balladą nagraną w sposób stonowany nie mają takiej siły rażenia. Gusty słuchaczy mają niewiele do powiedzenia, a zwłaszcza tych wyrobionych muzycznie. Wygrywa średnia z ankiet i kilkusekundowe wrażenie respondenta na dany rytm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą czy RMF zastanawia się nad zmianą loga? Takie samo jest przy RMF Classic: https://www.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-radio-rmf-ukraina-przemysl-98-6-mhz-wojna-w-ukrainie

Co do RMF Ukraina to według informacji z Forum Radiopolski emisja jest prowadzona prawdopodobnie z obiektu na Tatarskiej Górze. 

Podawana w RT strona www.ukraina.rmf.pl przekierowuje do artykułu na RMF24 zaś pod niniejszym linkiem znajduje się wstawiony na wspomniane forum przez autora serwisu MediaPodkarpacia.pl fragment emisji: http://mediapodkarpacia.pl/Extra/RMF_UA.mp3

Co ciekawe wstępnie stacja meldowała się jako... Radiofonia Kraków: http://mediapodkarpacia.pl/Extra/Radiofonia.mp4

Stacja póki co nie nadaje w internecie w tym też na streamie po wspomnianej, zlikwidowanej niedawno stacji. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WinExpert napisał:

Co do badań radiowych - mogliby zrobić ankietę internetową a nie wydzwaniać losowo, wtedy każdy mógłby się wypowiedzieć. I by wyszło czy RMF rzeczywiście jest tak popularny.

Ale chyba tak, bo gdzie nie wejdę tam Radio Maryja Fakty, cytując jeden z kabaretów

Przeciez internetowe badanie jest megapodatne na manipulacje. Słuchasz z dwóch różnych urządzen o dwóch różnych ip i  od razu z 1 słuchacza,2 lepszy pomiar pasywny

Jak w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co proponuje kontynuować temat stacji w osobnym miejscu. 

Tymczasem skoro jesteśmy już przy Ukrainie to jestem zdania że także RMF FM powinno emitować piosenki z tego kraju które to pojawiają się w RMF Ukraina. Mogliby nawet w ramach „Lepszej Połowy Dnia" po 18:00 zrobić pasmo na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2022 o 08:55, Poland napisał:

Tymczasem skoro jesteśmy już przy Ukrainie to jestem zdania że także RMF FM powinno emitować piosenki z tego kraju które to pojawiają się w RMF Ukraina. Mogliby nawet w ramach „Lepszej Połowy Dnia" po 18:00 zrobić pasmo na ten temat.

 

Ciekawy pomysł, wreszcie będą piosenki w innym języku niż angielski, polski, hiszpański, czy czasami francuski i niemiecki. Nawet żeby był ukraiński pop.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ostatnie komentarze m.in. to, że usunęli POP listę. Zauważyliście, że odkąd wybuchła wojna Fakty o pełnej godzinie trwają 15 minut, a o w pół do jest normalnie? Playlista także się zmieniła. Nie tylko konkursy i POPlista zniknęła. W stacji zniknęły żarty i inne dodatkowe teksty pomiędzy piosenkami. Ostatnio lecą same powolne i smutne piosenki np. Zbigniew Wodecki - Lubię wracać tam gdzie byłem. Przykładowy utwór Daria - Paranoia szybko się pojawił, był dużo razy wałkowany, a teraz zniknął całkowicie. Z playlisty usunięto wszystkie piosenki dance, rock, techno itd. W większości to są same tzw. "usypiacze". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktów teraz jest mniej - tylko o  poranku (od 5 lub 6) są co 15 minut, od 9 do 0 są co 30 minut od 1 do 5 co godzinę. 

Poplista jest ale nie oznakowana to znaczy że o 19 jest normalne notowanie tylko że mamy swego rodzaju bałagan bo są tylko jingle audycji ale nie ma już jingli pozycji (typu „Poplista - Numer 6) czy oznaczenia przez prowadzącego co jest w propozycjach a co w notowaniu. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat „Paranoię" lubię i mam nadzieje że niedługo wróci chociażby w towarzystwie nowego singla od Darii. Co do rocka to Z tego co zauważyłem to jakiś tam jest obecny i jako przykład mogę tu podać twórczość zespołu Nickeblack.

Żarty ostatnio wróciły ale pozostał jednak monotematyzm dotyczący Wojny na Ukrainie. Śmiano się więc albo z Putina albo z czołgów ukradzionych przez Romów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie popadanie w skrajność to przesada. OK, rozumiem sytuację, że jest wojna, ale to nie oznacza, że teraz trzeba w radiu grać jedynie spokojną, czasami smutną muzykę, nie żartować itd. Zobaczymy ile wytrzymają z takim stylem grania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego zdania są też na przykład Patroni i słuchacze Radia 357 którzy to już mają dość serwowanej przez stacje „Muzyki na trudny czas" która to weszła chociażby w miejscu serca tejże rozgłośni czyli Listy Piosenek. Słusznie oni zauważyli że nadzwyczajne rozwiązania pasują jedynie na pierwszy raz po czym wykorzystywane po raz kolejny stają się przesadą.

Z RMF FM jest podobnie bo monotematycznymi „Faktami" (co 30 lub 15 minut) i wypowiedziami prezenterów z żartami jedynie o Putinie czy czołgach czasami zmienianymi na treści o loterii czy muzyce po prostu nadużyły formułę programu nadzwyczajnego który największy sens miał gdy grali smęty. Obecnie tak jak piszesz prezenterzy przechodzą w skrajności w skrajność przechodząc z programu nadzwyczajnego (dotyczącego Wojny na Ukrainie)  w treści zwyczajne (o loterii czy muzyce) i na odwrót. Przez to na przykład nie ma pasm a w ramówce wypisane są tylko nazwiska prowadzących. 

Szczerze mówiąc w obecnej sytuacji od smętów jakie RMF FM serwowało w pierwszych dniach wojny na Ukrainie (i co w ograniczonej formie gra do dziś) już bardziej pasowałaby muzyka z zaatakowanego kraju jaką gra teraz RMF Ukraina bo byłby to jakiś gest solidarności. Ba! Mogłoby na przykład wziąć ukraińskie wersje polskich piosenek z Eurowizji i Eurowizji Junior z lat 2019-2020 nagrane przez tamtejszą fankę konkursu Vasyę Boykovą choć z drugiej strony byłoby dziwne granie zarówno ukraińskiej wersji „Empires" Alicji Szemplińskiej czy „I'll Be Standing" Ali Tracz a oryginalnej już nie. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązuje do tego o czym mówił mój przedmówca. Wesołe piosenki (jak te grane chociażby w stacji RMF Ukraina) nie są w tym przypadku złe mogą dawać nadzieje i optymizm że wszystko będzie dobrze a także energię i wytchnienie od sytuacji zarówno ukraińskim jak i polskim. Jak chcesz słuchać ciągłych smętów to polecam Meloradio czy jakąś stacje w RMFon :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...