Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogołocił stacje Europa 2 i Radio Jemne (po ich przejęciu od początku października) z serwisów informacyjnych i pasma międzypołudniowego czyli od 10:00 do 14:00 lub 15:00 w dni powszednie o czym wspomninam już w tematach stacji. Dodam że Bauer Media zarządza też słowackim odpowiednikiem RMF FM czyli Radiem Expres który ma sporo prowadzących, serwisy informacyjne i mniejsze pasma ale program jest od 6 do... 19. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogołocił stacje Europa 2 i Radio Jemne (po ich przejęciu od początku października) z serwisów informacyjnych i pasma międzypołudniowego czyli od 10:00 do 14:00 lub 15:00 w dni powszednie o czym wspomninam już w tematach stacji. Dodam że Bauer Media zarządza też słowackim odpowiednikiem RMF FM który ma sporo prowadzących i mmiejsze pasma ale program jest od 6 do... 19. 
 
Nie wyobrażam sobie RMFu bez ich redakcji informacyjnej. Na szczęście idą w drugą stronę niż na Słowacji (radio Rmf24). O ile kiedyś serwisów informacyjnych słuchałem już tylko z ich podcastów, tak od wiosny zostałem fanem ich nowego informacyjnego dziecka. Aż się przypominają lata 90, gdzie na głównej antenie była lepsza muzyka i więcej audycji.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tak jak wspomniałem wcześniej informacje w słowackim Bauer Media są ale tylko w głównej stacji nadawcy czyli Radiu Expres. Nie ma ich za to w Europie 2 i Radiu Jemne które to porównałbym od strony programowo-muzycznej do polskich stacji takich jak kolejno RMF Maxxx i Meloradio.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie tymczasem zastanawia mnie co innego a mianowicie czy w przyszłym roku planowana jest zmiana oprawy muzycznej "Faktów RMF FM" bo szczerze mówiąc ta obecna (z jak ja to nazywam że "świstem" na początku) mocno się zużyła i na dodatek jest już zbyt długo patrząc na to że wcześniejsza oprawa znikła po 9 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka to swoją drogą ale od RMF FM to można by oczekiwać odświeżenia „Faktów" a więc ich flagowego programu. Na stacje która jest numerem 1 na rynku wymagania są większe. 

Swoją drogą RMF FM rusza od jutra o 9:15 z świąteczno-zimowymi piosenkami oraz „Świetnym Mikołajem" a w sobotę stacja ta włączyła lampki na choince będącej na Rynku Głównym w Krakowie: http://fanfm.strefa.pl/fakty/fakty.php?nid=5726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Poland napisał:

Pozwolę sobie z tym nie zgodzić. Oprawę muzyczną "Faktów" RMF FM trzeba wymienić zarówno z powodu przede wszystkim zużycia jak i tego że na tle poprzednich opraw wypada po prostu blado :(

Zużycie to pojęcie względne, skoro sama stacja uznaje, iż nie potrzeba zmian, a wliczając obydwie wersje to ta oprawa ma prawie 20 lat. Poza tym jest jeszcze jedna sprawa - czy ważniejsze jest to, jaka oprawa idzie w Faktach RMF FM, czy też to, jakie informacje są przekazywane i w jaki sposób? Bo raczej to drugie jest o wiele istotniejsze. Muzyka to tylko dodatek, to ma być tak skonstruowane, że od razu po jinglu poznasz, że to RMF, więc też dlatego to nie jest zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co do "Faktów" od strony treści nie można się przyczepić. Jedyny minus to brak osobnych serwisów drogowych. 

Co do nowego jingla "Faktów" to chodzi mi raczeo j nie wprowadzanie czegoś całkiem nowego (z całkiem nie kojarzącą się z RMF FM muzyką) a po prostu nagranie nowej oprawy od podstaw w oparciu o te stare (wliczając to okres gdy "Fakty" były "Wiadomościami") tak by finalnie brzmiało to lepiej od obecnej i było na poziomie chociażby tej z lat 2003 - 2012 która była chyba najlepszą oprawą informacyjną w historii RMF FM.

 

Tymczasem ruszyła loteria ze "Świetnym Mikołajem". Nie wiem jak było w poprzednich latach ale zmienił się numer smsowy z 7252 na 7377 przez co cena SMS'a poszła w górę z 2,48 na 3,69 zł. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widz naziemnej telewizji Oni Nawet "Disco 90" na RMF FM puścili w tamtym roku a w tym już nie taka audycja w piątek albo sobotę leciała jak dobrze pamiętam.

Pasmo 2 godzine disco polo w piątek lub sobotę przeplatane dance lub euro dance, disco polo i pop taka radiowa mieszanka dla każdego coś by się znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz2006 napisał:

Pasmo 2 godzine disco polo w piątek lub sobotę przeplatane dance lub euro dance, disco polo i pop taka radiowa mieszanka dla każdego coś by się znalazło.

Jeszcze większe bezformacie? To do kogo ta stacja będzie adresowana? Jak ktoś słucha komercyjnego popu lub klasyków to nie będzie słuchał disco-polo, bo jest prymitywne, a jak ktoś słucha disco-polo lub podobnych brzmień to nie będzie słuchał rocka, bo "za ciężki". Nie przypominam sobie Zenka w RMF FM albo Sławomira w RMF MAXXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...