Skocz do zawartości

RMF FM


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, WinExpert napisał:

Tylko się pytałem bo często z zmianą loga idzie nowa oprawa...

A tej akurat RMF FM przy zmianie w 2010 nie zmienił. No chyba, że liczyć tam stopniowe dodanie jakiś kilku nowych dżingli bo "linia muzyczna" anteny trochę się zmienia z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chociaż zmienili oprawę muzyczną? Na to pytanie wielu nie odpowie... ale myślę,żeby dawali więcej utworów z lat 2000-09 poza oklepańcami

Chociaż troszkę innej 

 

 

I ciągła promocja Sanah i jej nowego albumu "Uczta" nie dziwi, bo to radio nr 1 w Polsce, jak sami mówią, i chcą promować album Sanah z całością - czyli co dzień nowy utwór z jej albumu i to jest właśnie od najpopularniejszej gwiazdy polskiej sceny muzycznej puszczanej w radiu typu RMF.

 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 11:49, Poland napisał:

Oto nowe logotypy marki RMF a także stacji i strony RMF24 i platformy RMFon:

file.php?id=13685&mode=view

Dla uzupełnienia jeszcze wymienione jako pierwsze logo RMF Classic:

images?q=tbn:ANd9GcTlE1nsvqpynVcSKLzMW0f

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem byłoby logo dla RMF FM w stylu jak nie powyższej stacji to RMF24 choć pewnie tam zostawią sam napis RMF lub jeżeli już to dopiszą FM tą samą czcionką na wzór starego logo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niewielu z was pamięta starą nazwę stacji - Radio RMF. Może ona wróci? :D

 

Zresztą, czy użycie "FM" w stacji nadającej w DAB+ byłoby szkodliwe? No raczej to nie, jest wiele stacji internetowych którzy mają te dwie literki w nazwie, a jak wiadomo - w paśmie FM one nie nadają. Poza tym marka "RMF FM" tak dobrze się przyjęła wśród słuchaczy, że wg mnie nie ma w ogóle potrzeby jej zmiany na jakieś inne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchacze którzy teraz to radio znają z znanej przyśpiewki eremeeeeefffffff eeeeeeeffffffff eeeeeeeemmmmmmm w jinglach byliby nie co zdezorientowani jakby usłyszeli samo RMF, RMF 1...

Z racji ich popularności są też często plagiatowane. Niektórzy po cichu - na YT są różne fikcyjne radia używające jingli RMFu, ale są też grubsze sprawy - kto pamięta w 2021 aferę z RM FM z Tunezji?

W internecie kilka razy posłuchałem i naprawdę co piosenkę czy często co autopromocję można było usłyszeć jingle polskiego RMFu z wyciętym F z członu FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To było logo stacji przed tym poprzednim które w tym roku zakończyło swój żywot. 

Godzinę temu, WinExpert napisał:

pewnie przez nową ramówkę są osobościowe zawirowania w Zetce. Z niej zaczyna się robić Radio pa pa, lub Radio baj baj

 

Może to i lepiej że RMF nie zmienia by nie stracić słuchalności? w końcu lepsze jest wrogiem dobrego

No nie powiedziałbym bo nowa ramówka Radia Zet zapowiada się bardzo ciekawie w przeciwieństwie do RMF FM które ostatnio nawet na stronie nie oznacza swoich długaśnych pasm nazwami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nawet na chwilę zostawiłem na RMFie - bo było ciekawie, puścili coś co nie  jest słabe. Jednak mam jeszcze pytanie - ile można jeszcze to Odbicie grać? wczoraj co nie przeskakiwałem po stacjach to gdzieś musieli puścić. Najczęściej stacje ponadregionalne i ogólnopolskie z RMFem i Eską na czele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, WinExpert napisał:

Wczoraj nawet na chwilę zostawiłem na RMFie - bo było ciekawie, puścili coś co nie  jest słabe. Jednak mam jeszcze pytanie - ile można jeszcze to Odbicie grać? wczoraj co nie przeskakiwałem po stacjach to gdzieś musieli puścić. Najczęściej stacje ponadregionalne i ogólnopolskie z RMFem i Eską na czele

czasem im się zdarza coś normalniejszego np po północy ,to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WinExpert napisał:

Jednak mam jeszcze pytanie - ile można jeszcze to Odbicie grać? wczoraj co nie przeskakiwałem po stacjach to gdzieś musieli puścić. Najczęściej stacje ponadregionalne i ogólnopolskie z RMFem i Eską na czele

Ten nowy utwór Bryskiej jest już ponownie znudzony - razem z Shot a friend, Sabotage, Enemy (wszędzie komercyjne to grają), Heat Waves, Never Say Never,Man on the Moon, itd. One są grane praktycznie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to logo - żeby nie wiem co robili, bez Matyldy, nigdy nie będzie już takie samo. Pierwsze logo z lat 90. było naj, naj, naj. I te serwisy za piętnaście.

 

Druga sprawa to to:

41 minut temu, NippyToadster napisał:

Ten nowy utwór Bryskiej jest już ponownie znudzony - razem z Shot a friend, Sabotage, Enemy (wszędzie komercyjne to grają), Heat Waves, Never Say Never,Man on the Moon, itd. One są grane praktycznie wszędzie.

 

Dzisiejsze RMF, to już nie to samo. Czysta komercja. Kiedyś - bez systemu RDS - wyszukując stacje radiowe, od razu wiadomo było, że to RMF FM (miało swój niepowtarzalny styl), a teraz wszystkie stacje brzmią tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...