Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem z kolei ciekawy czy dekoder robi sobie jakiś VLAN czy też jak odpalimy Steama albo innego Speedtesta to zamiast telewizji jest slideshow? :)

Zresztą nawet starczy wysycenie uploadu bo te modemy w UPC zachowują się tak, że jak korzysta się z >90% mocy to nagle pingi skaczą kilkukrotnie a download spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery podłącza się kablem lub po wifi do modemoroutera UPC, który nie ma jakiegokolwiek QoS, więc jakieś większe ściąganie czy torrenty podczas oglądania telewizji niewskazane :D

Rozwiązaniem może być własny router z możliwością konfiguracji priorytetów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




No proszę, na Digitalbitrate pojawiły się dane wszystkich kanałów UPC - muxy i bitrate default_smile.png.
https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX3&liste=2&live=205&lang=en
 
Potwierdza to o czym od dawna niektórzy (w tym ja default_wink.png) na forum pisali. Bitrate w tej sieci jest w większości przypadków wzorcowe.
 
I tak przykładowo, Eleveny, HBO czy Cinemaxy mają w UPC średnio 10 Mbps z peakiem do 14 Mbps. Na satelicie Eleven ma CBR 7 Mbps, HBO VBR 2-3 Mbps default_wink.png).
Minimalnie gorsze jest C+ Sport - średnio 9,5 Mbps (jak na satelicie) i max. 13 Mbps (na satelicie 17).
TVN HD ma średnio aż 11 Mbps, a maksymalnie 15 Mbps (na satelicie średnio 5, maksymalnie 11)
Wspomniane wyżej Polsat Sport Premium 11-12 Mbps, także z maksem do 15 Mbps (na satelicie jest średnio 17 Mbps) - to chyba jedyne kanały odstające jakością na minus od tego co jest na satelicie.
Widać też, że nieliczne kanały brane z przekazu satelitarnego (np. Filmboxy) mają 1:1 jakość jak na satelicie, bez rekompresji.
A no i uwagę zwracają też stacje radiowe - każda ma audio 320 Kbps default_smile.png.




Czyli co, te pomiary były wzięte z d**y, jak podejrzewałem, czy jednak z 10-14 Mbps na Horizon, UPC proponuje nam max 8 Mbps na nowym boxie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:

Czyli co, te pomiary były wzięte z d**y, jak podejrzewałem, czy jednak z 10-14 Mbps na Horizon, UPC proponuje nam max 8 Mbps na nowym boxie?

 

Tyle że na Horizon masz x264 a na 4k box jest to hevc. Hevc przy 8Mbps ma taką samą jakość obrazu jak x264 przy 16Mbps.

Edytowane przez rbej
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 Digitalbitrate to są realne pomiary. Streaming zawsze jest oszczędnościowy. Ten w CP też ma niecałe 5 Mbps dla HD i 8 Mbps dla "super HD" w H264 czyli gorzej niż na satelicie.

Natomiast jeśli UPC nadaje np. kanały sportowe w H265/HD to przy 8 Mbps będą wyglądać dobrze. Ciekawy jestem jak realnie te profile jakościowe wyglądają. Bo często to wymagane pasmo jest podawane ze sporą górką. Polsat podaje minimalną prędkość 8 Mbps, a tak naprawdę to jest maksimum dla dwóch kanałów, dla reszty starczy 5, a mają też profile w 720p z połową takiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może ktoś poza grupą wzajemnej adoracji się znajdzie kto to wykupi i oceni. Ja modułu CAM na pewno na tego boxa nie wymienię, prędzej dokupie sobie już Play Boxa bo oferta 4K w postaci Eleven i paczki VOD Nat Geo jest o wiele lepsza niż ta w UPC ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

 

Natomiast jeśli UPC nadaje np. kanały sportowe w H265/HD to przy 8 Mbps będą wyglądać dobrze. 

Czy w Orange IPTV są podobne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukimann napisał:

 

Pozostaje tylko czekać na testy i pierwsze opinie  :-).

Co tu testować? 4K mnie interesowało, a to już jest przetestowane w Vectrze.

Dekoder się przyklei do TV a po jakimś czasie sie pewnie odklei.  Fizyka,

No chyba , że te Apollo co tam zastosowali to kosmiczna technologia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś stary box HZN nie pasuje. 

To moduł + dekoder 4K i można mieć dostęp do pełnej oferty UPC i trochę wykastrowaną nagrywarkę.

No, ... poza zmianą operatora. ;-)

 

*Z kosmicznej technologii już pomarańczowy operator  się wyśmiewał.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukimann napisał:

Czy w Orange IPTV są podobne parametry?

Nie wiem jak jest obecnie. Jak miałem dawno temu to było teoretycznie do 8 Mbps w H264 dla HD. Ale to jest IPTV, możesz na dobrą sprawę dać tam satelitę 1:1 w VBR i nie rekompresować tego - nie trzeba bawić się tak jak w przypadku streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rbej napisał:

Tyle że na Horizon masz x264 a na 4k box jest to hevc. Hevc przy 8Mbps ma taką samą jakość obrazu jak x264 przy 16Mbps.

Edytowane 55 minut temu przez rbej

HEVC  jest wydajniejszy o 60% a nie dwukrotnie.

Insigh TV ma na satelicie 24Mbps w HEVC  więc dekoder przytnie go do 16Mbps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marian_w napisał:

HEVC  jest wydajniejszy o 60% a nie dwukrotnie.

Insigh TV ma na satelicie 24Mbps w HEVC  więc dekoder przytnie go do 16Mbps

 

 

W 4K ;)

Niższe rozdzielczości nie korzystają tak znacząco z HEVC i przy FHD jest to <50%

Nie mówiąc o tym, że "przycinając" czyli reenkodując 24 Mbps strumień do 16 Mbps, jakość będzie gorsza niż gdyby taki strumień kodować w 16 Mbps bezpośrednio u nadawcy.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na 4K w kablu , i nie potrzebuję do tego dekodera wystarczy moduł.

Niestety taka oferta mnie nie interesuje. FunBox i Insight TV testowałem w orginale gdy były dostępne kilka lat temu na satelicie z pełną jakością przekazu.

Mój 5 letni telewizor 4K potrafi nagrać równocześnie dwa programy UHD z satelity.

Do nagrywania HD mam Horizon PVR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marian_w napisał:

HEVC  jest wydajniejszy o 60% a nie dwukrotnie.

W teorii dla 4K. W praktyce jest naprawdę różnie. Najlepiej po prostu nie przycinać tylko puszczać tyle ile dostają od nadawcy. Tak jak to robi Jambox czy AVIOS. To ostatnie normalnie chodzi w OTT. Tylko kwestia licencji nadawców. No i trzeba mieć internet porządny, to nie adaptacyjny streaming, że zmniejszy profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...