Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Proszę op podpowiedź jak sobie poradzić z aktualizacją oprogramowania dekodera Pace PVR. Sprawa dotyczy sprzętu należącego do znajomych. W związku z korzystaniem przez moich znajomych do niedawna z karty cameleon w Arivie dekoder Pace trzymali w szafie. Kiedy Arivy przestały współpracować z kartami cameleon chcieli odbierać programy PC+ na dekoderze Pace. Problem polega na tym, że na ich egzemplarzu jest oprogramowanie ver. 129 ( z zielonym kolorem w grafice menu ). Próby zaktualizowania dekodera, który wykrywa dostępną aktualizację wyglądają tak, że dekoder wygasza wyświetlacz, dioda na panelu czołowym mruga na niebiesko, brak jakiegokolwiek komunikatu na ekranie telewizora i tak po ponad godzinie sprzęt się restartuje i znowu po uruchomieniu pojawia się informacja o dostępności aktualizacji oprogramowania. Oczywiście na ver. 129 nie dekodują się programy z kameleona, ciemność. Podjeliśmy próbę aktualizacji z podłączoną siecią po lan również bez powodzenia. Czy jedyną możliwością jest wymiana dekodera w punkcie obsługi abonenta. Jeśli tak to mamy problem bo sprzęt gra we Francji. Proszę o sugestie co możemy jeszcze zrobić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczace tego dekodera poniewaz uzytkuje go juz ponad 10 lat i zaczyna przeszkadzac mi jego wolne dzialanie.

 

Czy bede mogl dostac inny, nowszy i co za tym idzie lepszy sprzetowo dekoder na starych warunkach, tak zebym nie musial miec multiroomu w sieci? I jeszcze, czy jest jakas roznica w jakosci obrazu jaki daje ten dekoder, a nowsze? Czy na nowszych obraz wyglada lepiej?

 

Z gory dzieki za odpowedz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifipremiumbix 500GB Aktywacja 49,99 i 5 zeta miesięcznie.  Przy aneksowaniu 0/0

4k 1T aktywacja 99,99 z tego co pamiętam lub 49,99 i miesięcznie 15 zeta z dyskiem i 10 bez dysku. Przy aneksowaniu aktywacja 0 i 5 zeta/m z dyskiem lub 0. 

Są szybsze i wieksze możliwości. Co do jakości obrazu z Wifipremiumbox, to Twierdzę że Pejs ma lepszy.  Sprawdzane na takich samych ustawieniach tv. O 4k poczytaj w odpowiednim temacie 

 

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awakeman Byłem 2 miesiące temu w identycznej sytuacji :)

Udało mi się przy aneksowaniu dostać za darmo Ultraboxa 4K z dyskiem, który zastąpił starego Pace.

Multiroom pozostał prawie bez zmian, tzn. musiałem oddać kartę z Pace, a Ultrabox ma nową. Moduł z kartą do drugiego TV pozostał bez zmian.

Tuner jest szybszy i daje lepszy obraz od starego Pace.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam aktualnie pace pvr w darmowej dzierżawie. Chciałem wymienić go inny model, gdyż dysk dekodera pracuje przerażająco głośno.

Jedyna opcja w APS to dekoder 4K za 10zl miesiąc. Według infolii mogę mieć też ten dekoder bez dysku za 5zl miesięcznie, czy jest opcja dostać ten dekoder również za 0zl, ewentualnie wymienić na inny dekoder bez dysku za 0zl? 

Według infolii i APS nie ma opcji, ale może ktoś to przerabiał w ostatnich dniach i może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem wifibox-a przy pakiecie Start+ i wymieniłem na Ultrabox 4K po aktywacji opcji strefie Canal+ bez aktywacji z czynszem 5 bez dysku i ewentualnie 10 z dyskiem. Teraz mam mam opcję wymiany na ten sam dekoder z dyskiem i czynszem również 5 złotych.

@prz3m3k1 może i u Ciebie pojawi się lepszą oferta wymiany, jeśli nie teraz to może przy przedłużeniu. Sprawdzaj oferty w strefie Canal+ co pewien czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

Spróbuj go wymienić w punkcie, wymiana za 0, jak nie będą mieć takiego samego to muszą dać inny za 0 

 

32 minuty temu, maks27 napisał:

Może wchodzi w grę wymiana na Wifi Premiumbox w zamian za Pace i również za 0 ?

 

Dzwoniłem do punktu, że mam taki dekoder pace i chciałbym wymienić go na inny dekoder działający. Powiedziano, że mogę wymienić na ten 4k za 5/10zl w zależności czy z dyskiem czy bez, innej opcji w systemie na moim koncie nie ma.

 

Dzwoniłem na infolinię tam był temat taki, żeby dostarczyć do punkty dekoder i po sprawdzeniu powinni mi w APS zamówić taki sam dekoder bo pejsy są jeszcze na stanie...

Będę dzisiaj dzwonić na infolinię zobaczę może ktoś wyciągnie pomocną dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...