Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj nabyłem nowego PVRa i trochę się pobawiłem.

Ogólnie mi sie podoba ale nie jest idealny ;)

 

Plusy:

- bardzo cichy

- fajny wygląd

- ładne i wygodne nowe menu - rewolucji nie ma ale jest dużo lepiej... tylko do tego zielonego nie mogę się przywzyczaić ;)

- dużo lepsze EPG, ale bardzo wolno się ładuje

- wreszcie widać poziom głośności dekodera a nie tylko strzałkę że się zrobiło ciszej ;) ale tu też jest niestety bug, bo przy włączeniu dekoder zawsze ustawia max. głosność, nieważne jak było ustawione przed wyłączeniem.

 

Minusy:

- kiepska jakość obrazu, wcześniej miałem Philipsa 6201 i było lepiej - na kanałach HD różnica jest mniejsza ale niektóre zwykłe kanały wyglądają jak divx. W miarę oglądania obraz był lepszy ale to raczej oko mi się przyzwyczaiło bo cyfrowy sprzęt się raczej nie "dociera" ;)

- na wyświetlaczu jest tylko numer programu i świeci on tak słabo że z 2m już ciężko odczytać, ale przynajmniej nie wali po oczach

- wczoraj 4 razy mi się zrestartował

 

Tyle pierwszych wrażeń. Wierze że wszystko poprawią w nowszych softach.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest wątek o n czy o Cyfrze+ ? :mrgreen: nie ma sensu przekonywać do Cyfry kogoś kto lubi Nke i na odwrót :P

 

tak się składa że mam obie platformy jak wiele innych osób na tym forum, nie lubie ani cyfry ani Nki i żadnych wojenek toczył nie będe :) , cięzko się nie zgodzić z tym że konkurencja (czytaj N) daje sprzęt z wyższej półki i to potwierdzają opinie pierwszych szczęśliwców, którzy posiadają "nowe" PVRy, przyłączam się do próśb i mam nadzieję, że jakiś posiadacz plazmy napisze, czy pilot nareszcie działa tak, jak na 21 wiek przystało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytargowalem go jeszcze :mrgreen: Pisze to na podstawie opisow tych osob , ktore go maja... Cyfra nie potrafi wypuscic nic porzadnego... Po prostu po opisie widac, ze ten nowy dekoder ma gorsze funcje od starego recordera nki.

Co do oferty to sie zgadzam, ale ciezko sie ta oferte oglada na tym zlomie. Na n-ce moge programowac nagrania przez komputer, a na cyfrze nagrywa sie co 3-cie z tego co zaprogramuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym potwierdzić wszystkie dobre i złe opinie poprzedników co do tego dekodera.Mam go od soboty więc przez weekend trochę się nim pobawiłem.Wrażenia? Żadnych rewelacji(mam nadzieję że to chwilowe :) ).Ogólnie jest niedopracowany.Bardzo długo się włącza , niepewnie działa (niespodziewane restarty).W instrukcji piszą że brak wyświetlacza zegara w trybie standby to oszczędność energii ale po jakie licho ta zarąbiście świecąca dioda z lewej strony? Wcześniej ktoś napisał że gdy dekoder w trybie standby nagrywa coś lub pobiera do VOD lub HBO Digital to dioda świeci na niebiesko i widać zegar.Potwierdzam to ale miałem też przypadek świecenia diody na czerwono z widocznym słabo niebieskim zegarem.Do plusów zaliczam ładny wygląd , cichą pracę oraz ładne kolory menu.Ogólnie do np.:nboxa N jeszcze mu daleko ale mam nadzieję że nowy soft w miarę szybko się ukaże i usunie te wady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj złożyłem reklamację w związku z odmową wydawania dekodera Pace 500GB.

W mojej umowie znajduje się jedynie zapis o "terminalu PVH HD".

Słowa nie ma na temat nazwy, parametrów, czegokolwiek.

I już nie chodzi o to że wolałbym 500GB, co mi jest bez różnicy, ale w sytuacji kiedy Philipsów 250GB nigdzie nie ma, chciałbym po prostu mieć dekoder PVR HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj obszedłem punkty Cyfry i niestety nie mają nie tylko nowych ale i starych PVR

Termin dostawy nowych to około koniec stycznia taką usłyszałem odpowiedź

nie wiem czy to prawda ?

Jeżeli ktoś zdobył to może podawajcie nazwę miasta to zobaczymy jak są one rozprowadzane

np czy tylko po dużych miastach, regionami czy inaczej

a może warto będzie się przejechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Ja mam ten sam problem w niedziele zakupiłem cyfrę i tym czasowo dostałem dekoder SD. Teraz poszukuje dekodera HD jak mnie poinformowano ze dopiero w marcu maja byc:/ lecz podobno maja być w Poznaniu. Jesli zdobędę o to urządzenie dam namiary na punkt. Jeszce mnie korci nowy dekoder czy mogę go wziąć skoro mam w umowie Philipsa PVR HD??? ewentualnie w przyszłości wymienić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, witam ;)

 

a mnie się udało....

 

z racji kończącej się umowy z grudnia 2008r. czekałem na fajną opcję przedłużającą bo posiadam dekoder PVR HD 250GB

i widząc kłopoty z dostępnością chciałem go zachować.

Niestety oferta przedłużająca umowę była kiepska:

komfort+ 9x50% + 4x100%

C+ 4x100% lub 8x50%

C+HD - free 13 mieś.

5xHD - free 13 mieś.

PVR HD - free 13 mieś.

 

W niedzielę przechodziłem koło stoiska C+ w Bielsku i standardowo "zagadnąłem" sprzedawczynię, Pani Agnieszka mrugając wyjawiła mi iż jest w posiadaniu dekodera PVR HD 500GB

i zatrzyma go dla mnie abym się zastanowił nad nową umową.

Usiadłem z żoną na kawie i po chwili byliśmy zdecydowani na nową umowę, choć stara na mnie obowiązuje do 30.01.2010r.

 

dostałem:

komfortowy+ wraz z C+ na 13 mieś. za 55zł

C+ HD free/13m

5xHD free/13m

FILMBOX free/13m

pakiet HBO wraz z Digital i HD na 3m free - można spokojnie wyłączyć

mam Orange Sport - dlaczego? nie wiem

FilmBox HD - ??? mam, ale jak długo???

 

i tu dekoder PVR HD Pace HDS7241 za 10zł/m

 

wychodzi mi ciut drożej bo z 63 spadłem na 65 ale oferta ciut lepsza ;) (na dzień dzisiejszy, wiadomo może być wszystko po 1zł :lol2: )

 

tylko wypowiedzenie do końca grudnia starej umowy i ew. za plusy obniżyć koszty tylko za bardzo nie ma jak bo zostaje 64 komfort + dekoder 20 + 6 za HD

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...