Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w punkcie i zostałem poinformowany, że pvr 500 GB tylko dla nowych umów, kto podpisywał wcześniej może zadowolic się jedynie pvr 250.]

Byłem i ja w punkcie Cyfry+, tzn. dzwoniłem i w jednym z punktów Pani oznajmiła, że ma otrzymała dzis dekodery PVR PACE 500... , ale stwierdziła, że są one dostępne tylko dla nowych abonentów zawierających nową umowę - tak jej przekazała szefowa...(ja jestem "oczekujący" po listopadowej PROMOCJI)!!!!! Tak mnie to wku...ło, że zadzwoniłem natychmiast do konsultanata, gdzie najpierw usłyszałem, że rozmowa jest nagrywana, co mnie zreszta bardzo ucieszyło, a potem na zapytanie czy nowe dekodery są tylko dla nowych.. i przedstawieniu sytuacji z konkretnym punktem sprzedaży poprosił o jego adres i chwilę zwłoki (dzwonił tam do nich), po czym odpowiedział, że jako oczekujący na PVR-a mam możliwość (prawo) odebrania go w dowolnym punkcie gdzie jest dostępny, nieważne, czy to PHILIPS czy PACE i nie ma takiej opcji "tylko dla nowych klientów", przy czym zaznaczył, że nie ma możliwości rezerwacji takiego sprzętu, np. do następnego dnia, o co zapytałem również tzn jeżeli jest na stanie do dystrybutor ma obowiązek wydać...

Pozdro.

 

Ja dzisiaj dzwoinłem 2 razy na c+ w tej samej sprawie. Za pierwszym razem konsultantka stwierdziła, że tych dekoderów nie ma jeszcze w ofercie, że nie sa można jeszcze podpisywac umów na ten dekoder, że nie ma ich nawet u dystrybutorów. Kiedy podałem jej dokładny punkt w którym są dekodery to uznała, że może są ale nie moga byc wydawane. Dalsza rowmowa nie miała sensu.

 

Za jakis czas zadzwoniłem ponownie po poprzednej wizicie w sklepie i upewnienu się, że przy podpisaniu nowej umowy dostene dekoder od ręki. Tym razem inna pani nic nie wspomniała o tym, że dekodery nie są w sprzedazy. Stwierdziła jedynie, że są 2 pule dekoderów dla nowych i oczekujących i widzocznie w punkcie w którym byłem dostali tylko dla nowych. Nie wiem jak ma się to do twoich informacji o tym, że musza wydac dekoder jesli jest na stanie. Takiego [beep]u to dawno nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle brak odpowiedzi na złożoną reklamację, odnośnie odmowy wydania Pace'a dla umowy podpisanej 1.5 tygodnia temu.

Jutro pewnie zadzwonię znowu i usłyszę znowu jakąś nową wersję.

Nie rozumiem tylko jak to jest, że gdzieś w Polsce dekoderów mnóstwo, a w Warszawie co dzwonię do jakiegoś dystrybutora, to na oczy nawet nie widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmm, a ja wrócę do tematu

 

Jednym z jego (mam nadzieję, że chwilowo) minusów jest brak sygnalizacji nagrywania w czasie oglądania innych programów,

niby wiemy, że nagrywamy np. kanał 1 ale już samej wzmianki o tym, nie ma - dla mnie lepszym rozwiązaniem (tak mam w PVR 250)

jest dodatkowa kontrolka (żona widzi jak "byk" że się jej Barwy S.... nagrywają!!!)

Też jest mułowaty, choć zrobił mnie w konia gdy zmieniałem kanały, tu nauczony powolnością poprzednika naciskałem powoli jeden potem drugi

przycisk i ... gleba - tu trzeba energicznie kliknąć np. 22 aby "po chwili" pojawił sie obraz.

Standardowo problem z naciskaniem pilota, kliasz raz, drugi raz łapnie raz nie - może to też wina plazmy - coś gdzieś słyszałem.

a i dziwne wyłączyłem go a tu pali się czerwona dioda i jest zegar??? może już nowy soft? sprawdzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie we wrocławiu nowy dekoder jest do dostania??

 

W poniedziałek zajechało 16 tych nowych PVRów do Vobisa w Pasażu G. Dystrybutor WD2982. Wybrałem się dziś łyknąć sztukę, ale Pani najwyraźniej nie chciała mi jej sprzedać. Spytała czy może nie wziąłbym jej jutro. Przepraszała, że to jej pierwszy dzień w pracy i do końca nie wie o co biega. Mimo pełnego zrozumienia i powagi sytuacji nie mogłem sobie pozwolić na tak długie czekanie. Te nowe cuda techniki zbyt szybko znikają z magazynów, jutro mógłbym dostać co najwyżej sprzęt za grosz plus vat, który kompletnie mnie nie interesuje. Dałem jej trzy godziny na przygotowanie się, musiałem jeszcze wracać do roboty. Zapisała sobie na kartce jaki pakiet i opcje i miała spytać szefowej co z tym zrobić.

 

O szóstej dwie byłem podpisać cyfrograf. Pani zaczęła generować mi umowę. W tak zwanym międzyczasie odebrała kilkanaście telefonów. Większość od szefowej, ktoś też pytał o dostępność PVR. Obok kręcił się Pan z wózkiem i groził, że nie wyjdzie dziś bez dekodera HD i nic go nie interesuje, że dekodery są, ale tylko dla nowych. On czeka trzeci tydzień i już nie odpuści. Ktoś podszedł z pytaniem o dekoder. Nie ma. Mamy kolejkę oczekujących. Sprzedawczyni, po raz kolejny do mnie czy ja chciałem komfortowy? Czy ma być multiroom? Nie, dzięki! SD13, komfort plus wszystkie opcje. Dzięki wsparciu telefonicznemu szefowej niejakiej Moniki, uroczej ekspedientce udało dobrnąć się do końca formularza nowej umowy. Jeszcze tylko sprzęt. Pani niesie wielki worek z pudłem. Ten sprzęt na prawdę istnieje! I już stoi obok mnie! A, jeszcze karta. Tylko gdzie są karty? Telefon do szefowej. Karty są w szufladzie. Nie ma. Kierunek zaplecze. Ja przy wyspie, mój dowód i prawko na ladzie, formularz umowy rozgrzebany na pulpicie netbooka. Szczyt nieodpowiedzialności zostawiać ludzi na pastwę losu bez opieki z tak chodliwym towarem. Gostek już gada z infolinią, gdzie podobno kazali mu powiedzieć, że babka ma wydać dekoder, bo inaczej stracą koncesję. Nieźle z tymi PVR, technologia przecież niemłoda, a tyle emocji. Jak w reklamie i to na żywo bez telewizora :D Zdesperowany gość w oczekiwaniu na PVR i młodą panią rzucił dowodem na ladę i wycedził, że weźmie nową umowę, a z tamtą jeszcze nie wie co zrobi, anuluje, czy cokolwiek. Nie istotne. Dziś będzie oglądać TV w wysokiej rozdziale i tyle. Pani wróciła, przeprasza, kart nie ma, ale jeszcze raz spyta szefowej. Wszystkie się rozeszły. - Najbliższy punkt na przeciwko biedronki na manhatanie, tam proszę pytać. Ekstra! Pięćdziesiąt minut, żeby się dowiedzieć, że nic już dziś nie sprzeda.

 

Zuku, jutro za ladą ma być tam już szefowa. Może będzie prościej się dogadać, ale czy będą karty?

 

Mojej wycieczki ciąg dalszy. Punkt polecany przez panią oczywiście zamknięty, jakby mogło być inaczej :twisted: Posiłkując się przeglądarką w telefonie namierzam kolejny APS. "Flash 8 not supported." Gógle, klik i mam już listę punktów sprzedaży. Azumut Renoma.

 

Dotarłem. Mają PVR 500 GB! Od dziś. Jakaś para podpisuje umowę, chcą doładowanie i PACE, tyle że wersję SD. 10 minut dyskusji o tym czy C+HBO to samo co C+ i HBO i czy można zrezygnować z HBO nie tracąc półdarmowego C+. Gdzieś już to wszystko widziałem. Mówię klientom brać i się nie stresować. Będzie dobrze. A co zrobić z opcją HBO zawsze mogą zdecydować przez najbliższe 48 godzin. Ok, podpis, uścisk dłoni, na ra.

 

Teraz moja kolej. SD13, komfortowy, full opcji hd i voila. Problem! To druga umowa, a w tym wypadku potrzebna zgoda C+, to nie przejdzie przez system. Taka jest nowa procedura. Dzwonimy. 022 33 46 060. Na odpowiedź konsultanta mam czekać mniej niż 10 minut. Dżingiel przesłuchany trzykrotnie, no i jest konsultant. Identyfikacja. Dowiaduję się, że mogę brać drugą umowę - taka jest nowa procedura :) Ok, robimy. Jeszcze raz pytanie o opcję C+ z HBO. Czy może jednak można podpisać zaznaczając opcje rozdzielnie? Sprawdzamy. Błąd systemu. OK, biorę razem, a do tego opcję premium HD, też razem, a niech stracę. Jak by co, mam przecież 48h, żeby się rozmyślić. Szybki wzrokowowy skan dokumentów, tuzin parafek. No i mam to cudo! Chyba aktualizacja już się powiodła i przyszły uprawnienia. Idę w końcu coś pooglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wino - gratulacje za cierpliwość. Ja się kopnąłem 100m dalej, Arkady Wrocławskie, tam jest Centrum C+ i całość załatwiłem w 15 minut łącznie z aktywacją karty ;-) I jeszcze się dowiedziałem że mogę wziąć multiroom do Komfortu z mozliwością rezygnacji z opcji C+ HBO bez kosztów (po darmówce), z czego skwapliwie skorzystałem ;-)

Jedyną zaletą Vobis-ów jest fakt, że mają niezłe zaopatrzenie w sprzęt od Cyfry. Obsługa - no comments, ale oni są przecież od myszek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wino - gratulacje za cierpliwość. Ja się kopnąłem 100m dalej, Arkady Wrocławskie, tam jest Centrum C+ i całość załatwiłem w 15 minut łącznie z aktywacją karty ;-) I jeszcze się dowiedziałem że mogę wziąć multiroom do Komfortu z mozliwością rezygnacji z opcji C+ HBO bez kosztów (po darmówce), z czego skwapliwie skorzystałem ;-)

Jedyną zaletą Vobis-ów jest fakt, że mają niezłe zaopatrzenie w sprzęt od Cyfry. Obsługa - no comments, ale oni są przecież od myszek :D

 

 

kolego a mają tam te dekoderki?? dzwoniłem, nie mają

 

 

edit

 

Pani w vobisie w auchan powiedziała mi ze każdy klient otrzyma informację pocztą na temat tego gdzie będzie miał dekoder do odbioru

 

edit2

 

w vobisie na hallera Pani też twierdzi że abonenci dostaną listy odnośnie tego gdzie mogą odebrać dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem informację, każdy kto czeka na wymianę będzie miał w jakimś punkcie w okolicy zarezerwowany dekoder, dostanie pismo gdzie...i tam dekoder będzie czekał i można sie po niego zgłaszać.

 

ciekawe jakie dekodery beda wciskac? philipsy czy moze kazdemu beda dawac pace? jakie beda kryteria oceny komu jaki dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z moich informacji wynika że ci dystrybutorzy którzy nie chcą wydać feralnego tunera robią to bezpodstawnie.

Wiem to od dystrybutora ktory jest moim kolega.

Muszą wydać dekoder PVR HD obojętnie który. Dla nich interesem jest zawrzeć umowę a nie wydać dekoder.

Nie mając dekodera czym zachęci potencjalnych klientów ?? A tak ma wabik w postaci nowego cudownego dekodera.

Czekam na dostawę (9 sztuk Pace) u zaprzyjaźnionego dystrybutora. Dziś rano dostał maila z info o dostawie na jutro rano.

Z tych 9-ciu dwa są wolne ... :) reszta już zaklepana .

 

Reasumujac nie dajcie sie robic w konia bo wydac dekoder to ich zakichany obowiazek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel

 

zestaw to Panasonic PV60, już ma kilka lat ;) i cenka, ca niego że szczena opada była,

ale com już zobaczył......

 

Słyszałem gdzieś, że z Panasami właśnie jakies problemy są i trzeba coś tam w menu wyłączyć czy coś...?

 

Problem mam też z normalnym podłączeniem, leci przez HDMI z PACE do TV ale jak załącze TV a potem tuner

to i tak musze wcisnąć TV/AV aby mieć obraz z tunera!!!! Stary magnetowid czy phill 6010 robił to z automatu

mam nadzieję, że to kwestia ustawień, oby!!!

 

Wracając do wątku i mojego wyświetlacza z godzina to, dziś pijąc kawkę i patrząc na tuner z godziną nagle ona zniknęła.

Tunka nie włączałem, i chyba już wiem dlaczego ta godzina była - ściągał filmy na VOD!!! Wczoraj żona nagrywała "serial"

a potem już TV pracował jak zwykle, wyłączając go pojawiła się ta godzina i tak została do dziś.

Nadal uważam, że lepiej poinformowany byłem gdy na PVR 250 świeciła sie dodatkowa dioda.

 

Kolejna ciekawostka to głośność, załączam TV do tego satka i na pilocie chcę przyciszyć. Klikam na lewy kierunkowy

pojawia się skala głosu (lewa góra TV) jest w połowie skali i tu (ciekawostka) sciszając o jedną jednostkę ścisza dość znacznie

ale aby uzyskać poprzednią siłę głosu trzeba nagłośnic na max'a (przypomnę, że było głośno a skala pokazywała połowę)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z moich informacji wynika że ci dystrybutorzy którzy nie chcą wydać feralnego tunera robią to bezpodstawnie.

Wiem to od dystrybutora ktory jest moim kolega.

Muszą wydać dekoder PVR HD obojętnie który. Dla nich interesem jest zawrzeć umowę a nie wydać dekoder.

Nie mając dekodera czym zachęci potencjalnych klientów ?? A tak ma wabik w postaci nowego cudownego dekodera.

Czekam na dostawę (9 sztuk Pace) u zaprzyjaźnionego dystrybutora. Dziś rano dostał maila z info o dostawie na jutro rano.

Z tych 9-ciu dwa są wolne ... :) reszta już zaklepana .

 

Reasumujac nie dajcie sie robic w konia bo wydac dekoder to ich zakichany obowiazek.

 

pozdrawiam

 

Nie potwierdzam, wręcz przeciwnie.Zgodnie z mailem, który był tu przywoływany tudzież infolinii oficjalnie pace jest wyłącznie na nowe umowy. Przed podpisaniem swojej sprawdzalem to parę razy na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym montaży i instalacji dekodera Pace HD PVR pierwsze wrażenia.

Antena zmieniona na większą HD z podwójnym konwerterem, zmienione przewody na nowe.

Pojawił się podczas instalacji fajny napis: sprawdź czy antena jest skierowana w okno sąsiada :D

1b9722829f9d7805m.jpg

Na kanale 1 TVP przez dłuższy czas nie aktywowała się karta. Pomógł telefon na infolinię.

Niektóre kanały HD mają naprawdę dobrą jakość a niektóre średnią.

Denerwujące jest to że na każdym kanale obraz jest inaczej rozciągnięty.

Wieczorem postaram się coś z tym zrobić bo jak na razie nie daje rady.

Obraz ustawiony w dekoderze na rozciągnięty 16:9 i np na jdenym kanale obraz jest idealnie dopasowany

a na innym nie ma dolnych napisów podczas teledysków i góra jest obcięta.

Chciałem sprawdzić opcje dysku ale wyskoczył jakiś napis po francusku.

To tak na szybko, na spokojnie napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...