Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ temat mógł zostać nie zauważony, chciałbym ponowić moje pytanie do posiadaczy nowych Pace 500 GB - czy wyświetlacz tunera wyświetla nazwę oglądanego kanału np. "021 CANAL+Film" (tak jak widać w reklamach i instrukcji obsługi) czy tak jak u mnie jest tylko numer ("P 21") kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu sie nie rozchodzi czy ja czy ktoś inny coś sprzedał Cyfrze+. Tu wychodzi cała prawda o niektórych dystrybutorach. Jak widać po moim przykładzie można dojść do prawdy. Ja już od dawna wiedziałem że będzie możliwa wymiana na nowy tuner. Dzisiejsza sytuacja uświadomiła mi jak to wychodzi się na pośrednikach którzy mają reprezentować firmę i jednocześnie zarabiać dla siebie pieniądze

 

 

Tak, tylko ,że na infolini mi potwierdzili , ze jest taki zakaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat mógł zostać nie zauważony, chciałbym ponowić moje pytanie do posiadaczy nowych Pace 500 GB - czy wyświetlacz tunera wyświetla nazwę oglądanego kanału np. "021 CANAL+Film" (tak jak widać w reklamach i instrukcji obsługi) czy tak jak u mnie jest tylko numer ("P 21") kanału?

 

Tuner Pace HD PVR 500 GB jak na razie nie wyświetla nazwy oglądanego programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na infolinii to różne głupoty mówią i tyle (są czasami wyjątki). tylko teraz niech każdy przypomni sobie od kiedy jego aneks jest ważny, czy nie od 01.01.2010 roku? więc za grudzień i tak trzeba zapłacić czynsz za dekoder. wszyscy rzucili się na nowy dekoder jakby to była rewolucja.

 

a co do kwestii dystrybutor-infolinia-CYFRA+ to konsultanci są w stanie zrobić wszystko by zarobić na prowizji i wcisnąć abonentowi wszystko co się da. każdy zarabia dla siebie i nie oszukujmy się, ale wałkowane to było już milion razy, że dystrybutor na kliencie, który przedłuża umowę na infolinii nie zarabia nic. (oczywiście traktujmy to trochę z przymrużeniem oka).

 

koniec off topu bo 21 stron, a na temat dekodera i jego obsługi to kilkanaście postów tylko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście tak poczekali na oficjalne info Cyfry+ dotyczące warunków na jakich będzie udostępniany ten nowy PVR zamiast od razu wszystko i wszystkich mieszać z błotem i przekazywać sprawy do UOKiKu itp.??? Na pdostawie czego byście poparli swoje działania i racje?

 

Jedyne co narazie wiecie to nieoficjalne informacje dotyczące zakazu wydawania nowych PVRów obecnym abonentom. Ten nowy dekoder nie jest przecież jeszcze oficjalnie w ofercie Cyfry więc o co ta cała dyskusja? Jutro jest poniedziałek, więc Cyfra na pewno wystosuje odpowiedni komunikat i stosowne informacje zostaną przekazane do obsługi klienta.

 

A nawet jeśli chcą w grudniu udostepnić nowe dekodery nowych abonentom, to jak dotychczasowi otrzymają je np od stycznia to świat się nie zawali. Dekodery PVR mają być wydane osobom oczekującym na nie do końca marca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście podejrzewam że dystrybutor ma parę złotych za wydanie dekodera, wymianę jego, czy za odbiór zwracanego sprzętu. Inną kwestią jest raczej to że prowizja za te "inne czynności" jest na pewno niższa niż za pozyskanie nowego klienta z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście tak poczekali na oficjalne info Cyfry+ dotyczące warunków na jakich będzie ...... Dekodery PVR mają być wydane osobom oczekującym na nie do końca marca!

 

Te dekodery są już oficjalnie w salonach Cyfry, a warunek, to bycie ABO i podpisanie odpowiedniej umowy - właśnie wróciłem z VOIBIS'u i oglądnąłem sobie go, co nieco - całkiem zgrabny niewielki raczej dłuższy niż szerszy, karta z boku obok USB, wyświetlacz niebieski, pracuje u nich od wczoraj bez zwiechy :D. Na zapleczu kilka sztuk ale jeszcze nie przyjętych na magazyn wiec ich nie wydają nawet nowym, i co ważne... wg człowieka obsługujacego nie mają żadnej informacji o tym, że mają one być dla nowych ABO - owszem mają swoją listę tzw. swoich klientów, którzy pewno dostaną je pierwsi (Ci co podpisali u nich umowę) ale miły Pan powiedział żebym przyszedł jutro, to jest duża szansa ze go dostanę, a jeśli nie jutro to może za kilka dni bo spodziewają się następnych, nie dostali w/ogóle PHILIPSów.

Problem jest jedynie taki że jutro to ja od rana jestem w pracy .... Ale widzę, że nie powinno być problemu.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byście tak poczekali na oficjalne info Cyfry+ dotyczące warunków na jakich będzie ...... Dekodery PVR mają być wydane osobom oczekującym na nie do końca marca!

 

Te dekodery są już oficjalnie w salonach Cyfry, a warunek, to bycie ABO i podpisanie odpowiedniej umowy - właśnie wróciłem z VOIBIS'u i oglądnąłem sobie go, co nieco - całkiem zgrabny niewielki raczej dłuższy niż szerszy, karta z boku obok USB, wyświetlacz niebieski, pracuje u nich od wczoraj bez zwiechy :D. Na zapleczu kilka sztuk ale jeszcze nie przyjętych na magazyn wiec ich nie wydają nawet nowym, i co ważne... wg człowieka obsługujacego nie mają żadnej informacji o tym, że mają one być dla nowych ABO - owszem mają swoją listę tzw. swoich klientów, którzy pewno dostaną je pierwsi (Ci co podpisali u nich umowę) ale miły Pan powiedział żebym przyszedł jutro, to jest duża szansa ze go dostanę, a jeśli nie jutro to może za kilka dni bo spodziewają się następnych, nie dostali w/ogóle PHILIPSów.

Problem jest jedynie taki że jutro to ja od rana jestem w pracy .... Ale widzę, że nie powinno być problemu.... :D

 

Vobis nie wymienia dekoderów. Oni tylko mogą podpisywać nowe umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w realu dekoder wygląda zupełnie inaczej niz ten na zdjęciu z pierwszej strony (nie zreklamy tylko ten philips) jest tak jak prostokątny ale krótszym bokiem odwrócony do przodu można go zmieścić na skraju szafki :) nie musi mieć wxtra półeczki.

 

Tak wiem że VOBIS nie wymienia dekoderów ale abo z aneksem takim jak ja nie wyminia dekodera tylko pobiera nowy - aktualnei nie mam zadnego pudełka w dzierżawie operuje własnym DBoxemII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po zdjęciach się wyjaśniło, że mamy produkt Philipsa, nawet wyprodukowany w byłej fabryce Philipsa. Którą przejął Pace :D Z tego co pamiętam Cyfra+ miał podpisany kontrakt z Philipsem na dostawę odbiorników tej marki.

A na stronie Pace już się pojawiły odbiorniki Philipsa, nazywane teraz Pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary:

Wysokość - 65mm,

Szerokość - 237mm,

Głębokość - 218mm (ale gniazda satelitarne wystają na kolejne 20mm).

To są pewne wymiary tego oferowanego w cyfrze+, tak? Bo ktoś wcześniej pisał że ma około 10cm wysokości. Ja mogę zmieścić max 8,5 w szafce i dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz nowego tuner cyfry+ firmy Pace z dyskiem 500 GB postanowaiłem się z Wami podzielić kilkoma uwagami.

 

Może zacznę od plusów. Tuner jest malych rozmiarów, wygląda jak sprzęt high-endowy, jest cichy (nawet podczas kiedy ściąga filmy dla HBO DIGITAL). Zasilany jewst zewnętrznym zasilaczem 12 Volt. Posiada złącze hdmi, wyjście audio, euro, 2 głowice, 2x usb (jedno z tyłu, drugie z boku obok czytnika kart), czytnik kart z prawej strony, nowoczesny wyświetlacz (który niestety ale nie wyświetla nazwy kanału tak jak jest to na zdjęciach na stronie czy na opakowaniu, tylko sam numer kanału np. P 20). Tuner jest szybki. Podczas przełączania kanałów nie ma problemu z tym, że tuner się wlecze. Zarówno VOD z cyfry+ jak i HBO DIGITAL otrzymały nowy design. BEzproblemowo współpracuje ze splitterem SmartWi.

 

Co do pilota to jest to ten sam pilot co w PVR 250 GB.

 

Teraz może czas na minusy. Są dwa ale myślę, że ważne. Pierwszy jest taki, że tuner się restartuje podczas pracy (zarówno na oryginalnej karcie cyfry+ jak i na karcie od splittera). Na ogół to występuje wówczas gdy wciskam STOP na pilocie by zakończyć nagrywanie. Ale kilka razy zdażyło się tak, że tuner zrestartował się podczas nagrywania (po restarcie nie kontynuował nagrywania, na dysku tylko było to co już się nagrało) lub też restartuje się podczas przełączania kanałów kiedy funkcja nagrywania nie jest włączona.

Kolejny minus to brak nazwy kanału na wyświetlaczu i tym samym np. brak symbolu dotyczącego nagrywania (pomimo iż w instrukcji jest dokładny obrazek jakby wyświetlacz obsługiwał wyświetlania nazwy kanału).

 

W przypadku tych restartów to przyznaję iż jest to uciążliwe i teraz nie wiem czy jestem na to skazany aż do wyjścia nowego softu czy też po prostu tuner jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu główne jest identyczne, jak w PVR 250 GB. Natomiast menu dotyczące HBO DIGITAL, VOD, czy Moje nagrania jest zupełnie inne, w tonacji zielonej. Plus jest taki, że zostały wszystkie funkcje dotyczące nagranego materiału np. funkcja kontynuuj. Sam player do odtwarzania nagrań też jest fajniejszy. Pasek stanu odtwarzanego materiału znajduje się teraz na dole i jest podzielony na białe kwadraciki a część już obejrzana pokazywana jest na tych kwadracikach na zielono. Są do wyboru prędkości przewijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery są już oficjalnie w salonach Cyfry, a warunek, to bycie ABO i podpisanie odpowiedniej umowy -

 

Właśnie że oficjalnie dostepne nie są. To że są w punktach nie oznacza że są określone warunki korzystania z nich. Na stronie Cyfry dekodery nie są wyszczególnione, nawet w procedurach firmy nie ma jeszcze o nich wzmianki. Obsluga klienta Cyfry też nie otrzymała wytycznych dotyczacych warunków na jakich nowi/obecni abonenci będą z tego dekodera korzystać, jakie będą opłaty za najem, etc... Tym samym cała dotychczasowa dyskusja sprowadza się tylko i wyłącznie do spekulacji. Jutro jest poniedziałek i większość kwestii zacznie się powoli wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...