Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem przez chwilę podłączony do neta i EPG nie chodziło tak jak powinno. teraz jest odłączony i jest tak samo.

 

dostrzegłem ten elegancki czarny pasek postępu audycji na czarnym tle... no wygląda to jak ekstraklasa, polska oczywiście... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przez chwilę podłączony do neta i EPG nie chodziło tak jak powinno. teraz jest odłączony i jest tak samo.

 

dostrzegłem ten elegancki czarny pasek postępu audycji na czarnym tle... no wygląda to jak ekstraklasa, polska oczywiście... :)

 

haha teraz to zauwazylem !Moze ogarniali softa na czarno-bialym neptunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: Za rok może tak, ale chyba świetlny

 

Kolega oczywiście zdaję sobie sprawę że rok świetlny to jednostka odległości a nie czasu;)

 

...plusy nowego "softu"-skórki:

 

- pod przyciskiem OK wyświetla się lista kanałów (wow)

- mimo wszystko nowocześniejsza grafika ale sporo niedoróbek (wolałbym ciut większą czcionkę tytułów audycji, które są teraz pisane małymi literami)

- nie wyświetlają się durne opisy/gatunki audycji bezpośrednio podczas przełączania kanałów...

- funkcja PILOT na więcej niż 2 audycje

...

 

na kanałach tvn'owskich jest ale np na c+ już tylko dwie pozycje, tak jak do tej pory (tak przynajmniej było pod wieczór)

 

Ogólnie co do nowego softu to muszę powiedzieć, że po włączeniu dzisiaj deka nie dało się nic obejrzeć, kanały rwały jakbym tracił sygnał z satelity. Nie wiem co było tego przyczyną ale pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych w menu serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich drobiazgów, to liczyłem, że poprawią nazewnictwa niektórych kanałów. Teraz dzięki mniejszej czcionce wszystko ładnie się mieści, ale dalej mamy nazwy kanałów typu POLSAT SPORT NEW czy D. WORLD (a obok Discovery Historia ;) ).

Tej niejednolitości wielkości liter w nazwach też zbytnio nie rozumiem. Taka pozycja 19 - mamy ładnie napisane TVP Rozrywka. A zaraz obok na 18stce - TVP HISTORIA.

 

W temacie o Philipsie chwaliłem, że poprawiło się EPG. Po dłuższym użytkowaniu, już bez podłączonego deka do sieci, stwierdzam, że nie zmieniło się w tym względzie nic. Dalej lubi wyświetlać puste pola.

Nie wiem jak w Pace, ale w Philipsie po nowym sofcie znacznie lepiej funkcjonuje opcja przewijania audycji (zarówno tych nagranych jak i lecących "na żywo).

Mamy również w PILOT podgląd na kolejne audycje w ciągu 24 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- funkcja PILOT na więcej niż 2 audycje

na kanałach tvn'owskich jest ale np na c+ już tylko dwie pozycje, tak jak do tej pory (tak przynajmniej było pod wieczór)

U mnie na kanałach C+ wczoraj wieczorem miałem podgląd 1,5 dnia (!!!) do przodu :D Czyli mega dużo pozycji. Ale już na innym kanale skończyło się na bodajże pięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie to po prostu kpina z abonentów! Z tym, że marketingowo jest to perfekcyjny strzał w "środek środka tarczy". Dlaczego?

 

Po prostu chcą obrzydzić wszystko co nie jest jedynym słusznym dekoderem ADB tak, by każdy wręcz zamarzył o cudownie parowanym Conaxie. Oczywiście możecie zarzucić mi pisanie głupot, bo jeśli chcieli by zrobić tak jak piszę, to już teraz każdemu wymieniali by dekodery, ale po pierwsze - wielkie koszta (co było tu już wiele razy poruszane), a po drugie - przecież chyba lepiej jak to klient zacznie błagać o parowanie kanałów, znaczy się o nowy dekoder, nieprawdaż?

 

Ja osobiście chciałbym by, i zostały stare karty Cyfry, i Pace miał wszystko to, co ADB. Czemu? Bo mam jedną kartę we własnym dekoderze (któremu żadne ADB nie dorasta do pięt) wraz z modułem Polsatu, a drugą mam w Pace w drugim pokoju, oczekuje na normalne enceplusowe VoD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios,jak tam z tym zegarkiem w uśpieniu?bo u mnie jest.Co do softu to faktycznie nie wysilili się informatycy z nc+,według mnie ta grafika jest gorsza od poprzedniej.

Nie wiem co jest grane,ale teraz godzina sie wyświetla,dysk sie kręci,dioda cały czas na czerwono.Wcześniej jak vodę pobierał to dioda mrygała. Powiem,że wcześniej nie widziałem,aby tak było (przed zmianą softu).Może uwagi nie zwróciłem....... :shock:

 

@creative99, bo oni nie maja zawiele wypasów typu adb i to każdego rodzaju :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ten dekoder upodobnił się funkcjonalnie do ADB należałoby soft napisać od podstaw.Cyfra oferowała mega proste i tanie dekodery i to teraz wychodzi.Oszczędzano na maksa więc nie wymagajcie cudów.To i tak dziwne że wogóle podjęto jakieś próby modernizacji softu do tych dekoderów.Po fuzji z Wizją Philipsy zostały niemal nie tknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czym tak naprawdę różni sie technicznie dekoder PACE 500 Giga od dekodera ADB ( dawnej nki ) tego 250 Giga..??? To też tuner ADB. Technologicznie obydwa dekodery są zbliżone, powiem więcej ten Pace 500 giga jest technologicznie młodszy Czyli opowiadanie ,że pejsaty nie może więcej obsłużyć jest techniczną ściemą..

 

Moim zdaniem dekodery ADB 250 Giga dawnej nki zdecydowanie gorzej odtwarzały kanały HD . Np. Na niemieckich kanałach z Astry dekodery nki lekko ścinały..

A wiem o czym pisze bo sam posiadałem taki tuner ..!!

 

Skoro dekoder Pace odtwarza filmy HD to ma wystarczającą moc obliczeniową by obsłużyć inne serwisy internetowe jak stacje radiowe. Z powodzeniem powinien obsłużyć np. Serwis Yutube czy podobne serwisy Internetowe.. Problem polega na tym,że celowo programowo NC+ nie chce rozwijać dekoderów Pace i nie chce wykorzystać ich możliwości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś potwierdza to o czym wspomniałem.Pace sprzętowo może wiele ale ma "tani" soft.Taki został zamówiony u producenta.

Przykładowo bardzo upraszczając możesz na wypasiony komputer zainstalować Windowsa 3.11 i Windowsa 7. O różnicach funkcjonalnych takiego rozwiązania chyba nie muszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...