Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak serwis :(

Dzwoniłem do nich wczoraj poinformowałem na co zachorował mój dekoder no i pan stwierdził, że konieczna jest zmiana jakiegoś procesora, który ponoć musiał być już wcześniej szwankować a zmiana softu spotęgowała jego zgon.

Główny serwis fergusona znajduje sie w Kościanie a,że mieszkam ok 80 km od tej miejscowości to jutro biorę dzień urlopu i jadę do nich na miejsce. Panem z serwisu już sie umówiłem i zapewnił mnie ze uzdrowi go w 2 godzinki :wink: no i mam nadzieję ze finał wyprawy uwieńczony zostanie powodzeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jak już o serwisie mowa, to taka mała ciekawostka:

 

U mnie przy piątej naprawie nie raczyli nic wpisać w kartę gwarancyjną. A na dodatek dostałem od nich pisemko, że tuner jest sprawny (to że zrywa obraz na NGC HD i to że czasem się wiesza u nich nie dawało oznak). W owym liście napisali mi, że poprzednia wymiana zasilacza nie była nawet spowodowana jego awarią, a niskimi parametrami (no jakbym wiedział, że wymieniają części mimo, że są bezawaryjne to bym tak co tydzień wymieniał coś i cały czas bym miał nowy sprzęt) Wyparli się także w tym piśmie, że kiedykolwiek tuner miał problemy ze współpracą z kartą cyfry+ i odbiorem kanałów tej platformy (a sami wpisali w gwarancji wymianę R620 i C623 - odpowiedzialne za w/w współpracę z kartą C+ LINK). Myślę, że teraz sprawa pójdzie do sądu (nawet wiem, że tak będzie). Dość już mojej cierpliwości i prób polubownego załatwienia sprawy. Ogólnie koledzy z Fergusona traktują nas (kupujących) jak bandę [beep]ów, którym można wszystko wmówić i będzie OK. Otóż nie będzie OK, w moim przypadku i myślę iż to ich czegoś nauczy. Zobaczymy co na temat tego sprzętu powie nie związany z żadną ze stron sporu rzeczoznawca.

 

Myślę, że maile które do mnie pisali, też przedstawią odpowiednim organom jaki mają stosunek do klienta i jak żartobliwie traktują takie sprawy.

 

 

Dodam tylko, że mój super sprawny tuner testowali całe 2 tygodnie, jakoś chyba pewności nie mieli czy działa, czy nie Dla mnie wystarczy kilka godzin żeby powiedzieć, że jaki był taki jest... Kupa złomu i tyle!

 

Bardzo ciekawe mają zasady w tej swojej firmie, tylko chyba będą musieli je zmienić. Dam jeszcze znać jak udało się to wszystko załatwić. Jednak myślę, że nie dam za wygraną, bo za 1149zł jakie mnie koszotwał ten sprzęt, to coś za często się psuje.

 

Ciekawe, czemu nagle przy piątej naprawie i przed ewentualną wymianą piszą do mnie, że tuner jest super sprawny i będą mnie obarczać kosztami kolejnych reklamacji. Niech pomyślą, że ja ich mogę obarczyć częścią abonamentu za C+, za czas jaki nie miałem tunera (a abonament płacić trzeba!). I tak oto z małej sprawy robi się wielka wojna 8)

 

Oto link do pisemka od Fergusona :lol:

A to link do karty gwarancyjnej

 

Myślę, że ciekawie to wygląda w zestawieniu 8)

 

EDIT:

 

A oto moje pisemko - niezgodność z umową. Najciekawszy dla Wszystkich pewnie będzie ostatni punkt tego pisma... Opinia sprzedawcy! Po testach okazuje się, że nie tylko ja mam jakieś dziwne zwidy i sprzęt jednak ma wady.

 

KLIK

 

Teraz czekam 14 miłych dni na decyzję, czy wymiana, czy zwrot gotówki... Chcieli mnie zrobić w konia, to teraz zobaczą jak wygląda uparty i znający się na rzeczy konsument

 

Dla wyjaśnienia. Niezgodność jest skierowana do sprzedawcy i to od niego teraz oczekuję wymiany sprzętu, szczególnie iż potwierdził jego wadę (usterkę). Natomiast do wiadomości Fergusona podałem tylko fakt iż zarówno u mnie i u sprzedawcy sprzęt jest wadliwy. Ma to być tylko udowodnienie im jakimi są kłamcami i krętaczami w całej tej sprawie i jaką spychologię stosują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój przypadek pt. "serwis fergusona" zaczyna robić sie dreszczowiec.

Miało być tak szybko i sprawnie. Specjalnie na tą okoliczność w pracy zrobiłem sobie dzień wolnego. W serwisie zameldowałem sie po 9 rano przedstawiłem co jest grane pan sobie wszystko ładnie zanotował i z uśmiechem na twarzy oznajmił mi, że sprzęt naprawią w ten sam dzień kazał sie zameldować coś ok 14 w serwisie. To odpaliłem samochód i pojechałem do Leszna a, że jest tam taki fajny park wodny więc nawet mile spędziłem tam czas /oczywiście z rodzinką :wink: / i nawet nie zorientowałem sie kiedy zrobiło sie coś przed 14. Zadzwoniłem do nich tak asekuracyjnie co tam sie dzieje w mojej sprawie. No pan powiadomił mnie, że aktualnie sprzęt "jest na stole u serwisanta" i proszę przyjechać przed 16 czyli następne 2.5 godz. czekania :/ no ale czego sie nie robi dla sprawnego sprzętu.

W serwisie zameldowałem sie coś przed 16 /zgodnie, ze wskazówkami telefonicznymi/ Oczywiście ku mojemu zdziwieniu czekał na mnie nie sprzęt ale już tylko portier :evil: Powiedziałem miłemu panu całą moją sytuację. Pan sie bardzo zdziwił bo okazało sie ze serwis pracuje do 15. Nie ukrywam, że sie w danym momencie zagotowałem i to bardzo ale jak nadmieniłem wcześniej miły Pan portier dał mi nr tel. do kier. serwisu działu czy jakoś tak....Pan nie omieszkał przyjechać /okres oczekiwania za przyjazdem ok 40 minut/ Pan kierownik dziwnie zamieszany oznajmił mi,że sprzęt musi u nich zostać dłużej bo naprawa tego wymaga i sprzęt wyślą mi następnego dnia. Przyznam,że sie zdziwiłem lekko bo pan serwisant telefonicznie informował mnie troszkę inaczej no ale skoro naprawa tego wymaga więc przystałem i wróciłem do domu bardzo zdegustowany.

Nie omieszkałem zadzwonić następnego dnia coś ok 14 czy sprzęt jest już wysłany /bo o tym,że jest już naprawiony byłem już święcie przekonany/. Przedstawiłem sie grzecznie oraz powiedziałem co i jak. Pan pomilczał przez chwilę i po chwili szelestu w słuchawce oznajmił mi że wczoraj serwisant sie pomylił i przez przypadek naprawił inny sprzęt natomiast mój będzie naprawiony dziś /piątek/.doszło do nie zbyt miłej wymiany zdań z mojej strony.

Dzwoniłem dziś sprzęt nadal jest naprawiany i tu się nasuwa pytanie "podejście do klienta". Miało być tak fajnie szybko w kilka godzin naprawione, a tu sie okazuje ze te kilka godzin zamieniło sie juz w kilka ładnych dni.

Zastanawiam sie kiedy sprzęt dotrze a jak dotrze czy będzie sprawny. Nie zmienia to faktu ze wyrobiłem juz sobie opinie o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Życzę Ci abyś nie musiał walczyć o swoje tak jak ja. Stracony czas i ciągłe odwiedziny prawników, by poradzić się co dalej zaczynają mnie już męczyć.

 

Tak mi się wydaje, że jeśli byśmy wszyscy się skrzyknęli (bo osób mających zatargi z Fegusonem jest więcej), to ta firma nie dałaby rady istnieć na naszym rynku. No chyba, że zmienilby stosunek do klienta i częściej widzieli to co czynia. Wydaje mi się, iż w dalszym ciągu przekonani są o swojej świetności i dlatego tak nas traktują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do finału mojej przygody z fergusonem to po naprawie /wymiana głowicy/tuner jest bardzo szybki, zmiana kanałów odbywa sie błyskawicznie /polsat kapkę wolniej/. Wnioskuję,że sprzęt musiał być już uszkodzony od nowości.

Reasumując ten model fergusona /poza przypadkiem pawelU1981 gdzie jego przygody z tym tunerem oraz z samą firmą to śmiało mozna powiedzieć, że to jakieś Mistrzostwo Świata. Po tylu naprawach firma sama powinna się skłonić do wymiany sprzętu lub zwrotu kasy - tutaj czerwona kartka dla Fergusona/za te pieniądze coś ok 700 zł to całkiem przyzwoity sprzet pod warunkiem,że trafimy na właściwy odbiornik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@mariusz B powiem szczerze, że ja jak mój egzemplarz po 2 naprawie śmigał to też byłem zachwycony. Jednak później sprawy przybrały lekko niemiły obrót i myślę, że teraz Ferguson już nie będzie robił żartów. Jednak sprzedawca domaga się wymiany sprzętu przez nich (mimo iż złożyłem niezgodność do niego). Ciekawe jak to załatwią. Ja jednak nie odpuszczę i w razie czego zostaje mi jeszcze sąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość PawelU1981

Gdzie nie zaglądam, tam każdy pisze iż na tym Fergusonie nie da się aktywować karty. Jednak atywna karta bardzo ładnie działa z tym tunerem. Może trzeba poczekać do 18 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Kolego zajrzyj na fora i nie nazywaj mnie mistrzem. Żadnej z dwóch kart nie aktywowałem na 8800 ani na 8900. Co więcej na Philipsie od Cyfry+ aktywacja była po paru godzinach. Sprawa jest prosta... Poczekajmy do jutra... Sam jestem ciekaw ilu użytkowników aktywuje kartę na Fergusonach HD z aktualnymi softami... A jeśli chcesz dowodów na brak aktywacji nowych kart, mogę przytoczyć kilka cytatów z innego forum... Tylko po, co? Każdy kto ma wiedzieć, wie jak ten tuner radzi sobie z aktywacją :lol2:

 

A poza tym mam wrażenie, że brak koledze argumentów, to zaczyna mnie atakować :P Mam jeszcze jedno wrażenie, bo kolega pisze z Kościana i Poznania... Czyżby przedstawiciel Fergusona? Jeśli tak to Wasz tupet nie ma granic :P

 

EDIT:

No i mamy 18 a problem nadal pozostał...

 

Na pewno nie da się zaktualizować karty w ferdku 8800 i sofcie 1.10.4A. Sprawdzałem od 23.00 do 6.00 dzisiaj rano.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

No i cóż panowie, kolejny mit o dniu 18.09 został obalony. Kolejna noc spędzona na magicznym kanale "19-wymiana kart" dała taki efekt że jedynie co się zmieniło to stan licznika energetycznego :-)

Cudu nie było.

 

zastanawiam się tylko czy problem będzie tylko z aktywacją czy również z uprawnieniami co miesiąc ?

 

Pozdrawiam

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

To prawda dzisiaj też kartka nowa spała w ferdku i tylko spała......

Zobaczymy co dalej....

Czy komuś się udało na ferdku aktywować pełny pakiet?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Potwierdzam!Czwarta nocka w slocie i efekt "brak audio wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie nad zakupem telewizji na kartę i chcę kupić moduł Moduł Conax TechniCrypt CX CAM - nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Nadmienię jeszcze ze w fergusonie mam już moduł polsatu no i jeszcze w kieszeni pracuje karta cyfry.

Zastanawiam sie czy to wszystko mój tuner wytrzyma i sie nie "zagryzie" no i nie wiem czy to dobry tok myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na jakimś tunerze coś się gryzło. Nie pamiętam jednak co to był za sprzęt. Z Fergusonem jednak nie miał nic wspólnego. Mój znajomy ma CP i TNK na HF8900 i śmiga mu bez zacięć. Kanały w symulcrypcie też ładnie działają. Może jutro pożyczę od niego kartę TNK i potestuję pełną ocję - Cyfra+ w czytniku, CP (moduł) oraz TNK w module Conax. Jak mi się to uda zrobić, bo ostatnio brak czasu mnie dobija, to napiszę co i jak działa. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc zakupiłem wspomniany wyżej moduł do odbioru TNK

Teraz na jednym tunerze mam wszystko czyli tuner można powiedzieć wykorzystywany na max :D

Jeśli chodzi o samo funkcjonowanie nie ma większych problemów pracuje w miarę poprawnie nic sie nie gryzie oraz nie wiesza się.

Kanały z polsatu czy to z TNK wskakują po ok 5 sek /to taki jedyny problem /ale można sie przyzwyczaić.

Tak więc śmiało mogę polecić ten odbiornik dla osób którzy mają zamiar odbierać TNK przez moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

marker KOLEGO......nie jesteś sam też tak mam przykład mam moduł polsat i moduł telewizji na karte i niema żadnego problemu ale problem jest po włożeniu kart cyfry + do czytnika, a tak nie powinno być i to za taką cenę.Gdzie czekać do ok 5sek na pojawienie się głupota wkurza mnie to i że brak audio video. kupiłem z myślą o odbiorze płynności a tu zooong, cóż niewiem czy nowe oprogramowanie które jest już na stronie fergusona do hf8900 coś pomoże.Zawiodłem śię na nim i na firmie fergusona.POLECAM ci dokupić moduł do cyfry + nie uzywając czytnika karty tylko 2x moduły to będzie płynnośc przełączania i nie pojawi ci się już nigdy brak audio video. umnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam najnowszą wersję .1.12.Tak przy okazji-można by było uaktualnić Listy/SOFTY dla tego sprzętu w odpowiednim temacie.

7 sekund to niby dużo ale jeśli na przykład podłączyłbyś 2 tunery :Cyfry oraz Technisat zamiast Fergusona to przełączanie pomiędzy 2 tunerami trwałoby o wiele dłużej.Tak ma teraz z cyfrą oraz cp:podłączone do 2 różnych EURO oraz do jednego hdmi z wykorzystaniem switcha Belkina.

Gdzieś wcześniej czytałem że są problemy gdy do zestawu Cyfry z TNK dołożymy moduł CP ale nie wiem czy to jeszcze aktualne.Może ktoś coś napisze na ten temat?

Generalnie na razie sprzęt pierwsza klasa,dostawa z hollexu na 2 dzień roboczy.W całym Poznaniu nie było w kolorze czarnym..A tu bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK też tak mam ale to żadkie i częste,pozostaje wyłączenie go z sieci, ba pilot też czasem zawiesza się wtedy baterie wyjąć i włożyć. na mtv hd sam się wyłancza i włancza,też żadkie zdarzenie.co jeszcze?hm.....jeżeli włączysz go a do 10 sek nie ma kanału przełącz na niekodowany. przypomne ze mam 2 mouły cp,tnk,i czytnik kart c+, ale karte c+ wyjmuje by nie wkurzać się,wsówam gdy potrzebna.NIKT przez 2 miesiące nikt nie udzieli mi info jak to wszystko wyleczyć a tyle kasy poszło się walić, nie polecam korzystania z nagrywania nie korzystałem ale słyszałem że coś nie tak jest,nawet przy najnowszej wersji oprogramowania zawieszenie itp itd..... z czasem zobaczysz wszystkie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...