Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Aaa tam, chcielibyście za 150 zeta mieć cuda najlepiej z dyskiem i hd i do tego kombo 2 CI i czytnik uniwersalny , ja akuratnie lubię fergusony a 8800 to w sumie kamień milowy fergusona i na jego bazie i doświadczeniu polecieli i zrobili 8900 i Arivę też ale jak się nie ma co się lubi..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna dyskusja sie robi chociaz ogromny off top...

sam mam 8900 i TT PVR wiec nie jest ze mna tak zle... ;-),

generalnie moja konkluzja jest taka ze zawsze mozna sie do czegos dopiąć, albo znaleźć taką konfiguracje że cos nie działa..

8800/8900 moim zdaniem bije na glowę każdy inny tuner HD jezeli chodzi o wygodę i łatwość obslugi, mógłby miec kilka więcej kanałow pojemności i listy ulubionych bardziej rozbudowane ale cóż, 3 lata temu to był kamień milowy w tunerach i tak.

czytam sobie fora Humaxa i Globo i moje wrażenie jest takie że gdyby akie problemy miał ferguson to byłaby dopiero jazda.... a tak czy tam czcioneczki, czy EPG czy tez probemy z polsatem i cyfra jednoczesnie, brak HDMI DD audio na globo, czy też ogólny brak niektórtch kanałów na Humaxie na nikim ta mnie robi wrażenia :D ciekawe dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że Ferguson puszcza jednak dużo bardziej cuchnące bąki?

8800/8900 odpalasz po powrocie ze sklepu, cały zgrzany wkładasz kartę i od razu zimny prysznic- zwiecha za zwiechą. W sklepie mówią, że będzie nowy soft, który to zliwkiduje. Czekamy. Jest soft. Nadal się wiesza. W sklepie mówią, że lada moment będzie kolejny soft :)

Nawet nie zdążyłeś pokombinować z dodatkowymi modułami, z nagrywaniem :)

 

Mam obecnie Arivę 200, wkładam moduł Polsatu i tuner przestaje do mnie zupełnie gadać. Ciemność. Sprawdzałem na innej Arivie 200 i to samo. Fajny tuner ale wygląda, że fabrycznie nie gada z modułami Polsatu. Co tam brak któregoś kanału...

Trochę mi to zakrawa na bezczelność. Mam teraz czekać grzecznie na soft czy oddać? Z jednej strony akurat na tym tunerze i tak miała siedzieć tylko Cyfra+, sam tuner działa na niej błyskawicznie, ma ładny obraz, ale z drugiej jest to towar niepełnowartościowy.

A 8800 zrobiłem sobie po dwóch latach makabrycznego użytkowania i serwisowania. Dziś należy zadać pytanie czy wyrzuciłem tysiaka w błoto czy nie? Mam mieszane uczucia. Nie wiem jak podliczyć moją nerwację .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na początek pobrać ostatnią aktualizację softu ze strony producenta.

Stąd: http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... lect&id=47

Ostatnia wersja to właśnie 1.20.4A

Do akcji będzie potrzebny komputer i przewód z wtyczkami RS 232, oraz program H[beep]grader 2.21 ( znajdziesz w podanym linku wraz z instrukcją obsługi jak przeprowadzić upgrade).

 

Jezeli nie chcesz tego zrobić sam, podejrzewam, że w sensowniejszym centrum dystrybucyjnym gdzie trochę mają oblatane Fergusony zrobią to za drobną opłatą na poczekaniu.

 

Po upgrade powinien znaleźć- u mnie znalazł- na automacie wszystkie kanały tej platformy ( zakładam, że masz prawidłowo działającego zeza i tylko wiadomego transpondera na automacie nie znajduje).

 

Zawsze możesz też spróbować wpisać ręcznie i dodać transponder o parametrach: tj: częstotliwość 1082, polaryzacja pozioma, SR 22000, FEC 5/6 oraz DVB-2S/8PSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt był niedawno naprawiany w serwisie Fergusona w Kościanie no i przy okazji wgrali nowy soft.

Ręcznie są wpisywane parametry no ale to pojawia się informacja "BRAK AKTUALIZACJI"

Sam juz teraz nie wiem czy coś ze sprzetem nie tak czy może z instalacją aczkolwiek dziwne bo pozostałe kanały z astry są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z którym niemoge sie uporać,

 

2 dni temu odbierałem jeszcze TVP z Astry bylo TVP HD i caly pakiet ktory był puszczony przez TVP przez astre,

od 2 dni niema zadnego programy TVP z Astry, reszta chodzi be zproblemu,

posiadam fergusona 8900, i za kazdym razem kiedy ustawiam transponder na 10862 na 5/6 pol na pozioma 22000, widze tylko zielony pasek na 89%, a niebieski 0%

W momencie kiedy wchodze na program TVP HD wyskakuje mi 10861 co mnie dziwi,

Najgorsze jest to ze po podlaczeniu na astre wszystko domyslnie chodzilo przez kilka dni od 2 dni 0 sygnalu TVP HD,

ma ktoś moze jakis pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu będąc na tym kanale nie zmieniaj częstotliwości tylko pilot ustaw na 'nie' a fec zmeń z 5/6 na 8/9 i po chwili pasek jakości powinien wskazywać jakąś wartość, jeśli jest bardzo mała to ustawienie konwertera do skorygowania, jeśli jeszcze będzie za niska to być może i anteną trzeba będzie ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konwerter Monoblock,czasza 90 cm ofset centralnie na HB zez na Astrę.Odbieram wszystkie kanały z obu satelit za wyjatkiem Paczki TVP na 10862H.Początkowo szukałem i torsignal qality bar wynosiło 0.Od wtorku skacze mi od 15% do 80% jednak przy przeszukiwaniu wyskakuje komunikat brak aktualizacji.Sugerowano mi przestawienie centralnego ustawienia konwertera z HB na Astrę.Zastanawiam sie czy przed wykoaniem tej operacji nie należało by dokonac drobnej korekty przy obecnym ustawieniu. Nie wiem jednak czy mam obracać talerzem prawo-lewo czy też góra dół a może obrót na samym konwerterze Astry skrętką.W chwili obecnej przykładowo na Astra HD Promo na pasku sygnału mam 9 9/97. natomiast na TVN 7 pasek sygnału wskazuje 99/98.Parametry TVP ustawiam przy code rate 8/9,DVB-S2 ,pilot wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam doświadczalnie sprawdzić, najpierw spróbuj skręcić konwerter, "luźna trąbka" lekko w dół (konwerter masz złapany za lewą patrząc od tyłu anteny), ja też przy antenie 90 cm obróciłem o jakieś 7 stopni tak przynajmniej mówi podziałka na konwerterze, jeśli nie pomoże to dopiero rusz bardzo delikatnie anteną, co do zamiany ustawienia centralnego wg. mnie nie ma potrzeby bo z Astry odbiersz raptem kilka programów a z HB większość, co do braku aktualizacji po programowaniu to musiał byś usunąć kanały z paczki TVP, sprawdzić poprawność ustawień transpondera i ponownie go przeszukać i jeśli sygnał i jakość były akceptowalne to zostaną dołożone na końcu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz jakimś pisakiem pozycję w jakiej jest antena żebyś mógł wrócić do poprzednich ustawień i na początku spróbuj ustawić elewację czyli góra/dół, może zaskoczy, później dopiero azymut tylko powoli przestawiaj bo wskaźniki działają z opóźnieniem i sam tuner zanim zdekoduje poprawnie sygnał i dostosuje parametry też potrzebuje kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja opisałem wszystkie kroki prowadzące do ujarzmienia mojego 8800 :)

A spodziewam się, że mój egzemplarz należał do najbardziej narowistych. Od tamtego czasu działa bez zastrzeżeń.

Ostatni soft działa dobrze, ale czy był jakiś rewolucyjny? Przykro mi ,nie powiem bo przeskoczyłem kilka numerów za jednym zamachem. Z baaaardzo starego, ale w miarę stabilnego na najnowszy.

Zamiast kupować używanego 8800 na allegro chyba jednak zaproponowałbym Fergusona Ariva 200. W całkiem dobrych cenach chodzi to to - nówka , gwarancja 24 m-ce. Ferguson używany, bez gwarancji to grząski temat. Po co sobie za stówkę oszczędności nerwy psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem po wgraniu nowego wrześniowego softu 1.20.04A. Zamiast dwóch strzałek po odznaczeniu kanału z boku nazwy kanału robi się tzw "dziubek". Skutek jest taki że nie ma możliwości przesuwania programów. Zna ktoś może sposób na ominięcie tego problemu lub ewentualnie jak zrobić downgrade softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981

Panowie, co to może być...? Od kilku dni mój HF 8800 cierpi na dziwne schorzenie:P Na ekranie TV widać takie dziwne nakładające się na obraz pasy (również po wejściu do menu), jak przy telewizji analogowej gdy są jakieś zakłócenia. Już go sprawdziłem na innych telewizorach i innej instalacji antenowej i dalej to samo. Tunery innej marki śmigają na tych samych instalacjach aż miło, nawet analogowa kablówka teraz wygląda lepiej niż obraz z HF'a. Pozdrawiam i dzięki za wszelkie sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...