Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie - wczoraj nie wiadomo dlaczego po włączeniu mojego ferdka na ekranie przywitał mnie komunikat "brak sygnału". :cry: Wziąłem dzisiaj "skrzynkę" do rodziców (myślałem, że to mój monoblock padł) i po podłączeniu u nich to samo - zonk.

 

Pytanie co padło i ile to kosztuje (naprawa). Warto, czy nie? Kalkuluje się, czy lepiej kupić nowy dekoder?

 

Czekam niecierpliwie na odpowiedź. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Chciałbym was prosić o pomoc w ustawieniu DiSEqC'a. Otóż nigdy nie używałem go i nie za bardzo wiem jak to ma działać. Jest on dość stary bo już trochę leżał u mnie w domu. Dekoder to Ferdek HF8800.

I teraz na jednej antenie mam podłączonego monoblocka (Astra i Hotbird) i dziś dorzuciłem konwerter na zeza na Eurobirda/Astrę (28.2E). Podłączyłem obie anteny do DiSEqC'a ale zakładam że muszę coś skonfigurować bo odbieram tylko Astrę i Eurobirda, a nie mam HotBirda.

 

http://img546.imageshack.us/img546/3678/photo0072f.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/7615/photo0073m.jpg

http://img87.imageshack.us/img87/3450/photo0074k.jpg

 

PS. Czy dziwne jest to, że na przełączniku jest napisane DiSEqC 2.0 a w ustawieniach mam tylko DiSEqC 1.0 i 1.1? Czy to nie ma związku?

 

EDIT: I jeszcze zauważyłem, że jak odbieram tylko Astrę i Eurobirda to nie mam wszystkich kanałów na Astrze... Np. Sport1, Eurosport GER są a nie mam ZDF, ZDF HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w monoblocku jest diseqc, dlatego osobne konwertery zawsze mają przewagę .

Monoblock tylko na 2 satki i może taki praktyczny dla początkujących, natomiast praktycznie zamyka szansę rozbudowy.

 

A ręczny przełącznik to taka puszeczka już w pobliżu tunera, do której doprowadzasz osobne kable z monoblocka i kolejnego konwertera lub diseqcka i ręcznie przełączasz jaki sygnał puszczasz z tego przełącznika już 1 kablem do tunera.

Jak to w praktyce się zachowuje to nie odpowiem, bo sam nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny moduł od C+ i szybkość przełączania kanałów była taka sobie. Wczoraj dostałem Astona 2.23 i rewelacja. Do kolego arecki66 tak jak napisał wprzemo1 datę cofnąć i karta śmiga w czytniku. Brak EPG, ale coś za coś. Ferguson olał swoich użytkowników tych modeli 8x00 i tak już niestety trzeba się ratować. Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak będziesz wrzucał czyścik to po włączeniu tunera "pstryczkiem" z tyłu wyłącz jak pokaże się Please Wait. Generalnie najlepiej to wychodzi jak wyłączymy przełącznik _tuż_ przed tym jak się pojawi "please wait" bo przełącznik jest tak skonstruowany, że przełącza się też z opóźnieniem, a potrzebujemy żeby tuner rzeczywiście wyłączył się w momencie pojawienia się tego komunikatu. Wtedy zamiast 0.00.00 pojawi się Tobie FF.FF.FF i wtedy wrzuć oryginalny ostatni soft producenta. Poczytaj z 5 ostatnich postów w działe 8900 i będzie Tobie wszystko działać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...