Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Każdy tak ma. U mnie to samo :D Niestety. Jednak udało mi się naprawić mój nad wyraz wadliwy tuner. Okazało się iż wystarczyło usunąć R620 zgodnie z instrukcją na stronie producenta i wymienić jeden kondensator w zasilaczu, a panowie z Fergusona bawili się z tym tunerem i nic nie mogli zrobić. Koszt naprawy to jakieś 2 zł :P plus czas, który włożyłem w rozebranie i złożenie tego tunera. Co ciekawe wystarczyło pomierzyć napięcia w zasilaczu odpowiednim sprzętem i od razu wiadomo było co jest nie tak. Szkoda słów na serwis Fergusona. A co do współpracy z kartą w czytniku i modułem dla TNK to powinni to poprawić w nowym sofcie. Choć ostatnio coś ciężko idzie im praca nad softami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zajrzyj na fora i nie nazywaj mnie mistrzem. Żadnej z dwóch kart nie aktywowałem na 8800 ani na 8900. Co więcej na Philipsie od Cyfry+ aktywacja była po paru godzinach. Sprawa jest prosta... Poczekajmy do jutra... Sam jestem ciekaw ilu użytkowników aktywuje kartę na Fergusonach HD z aktualnymi softami... A jeśli chcesz dowodów na brak aktywacji nowych kart, mogę przytoczyć kilka cytatów z innego forum... Tylko po, co? Każdy kto ma wiedzieć, wie jak ten tuner radzi sobie z aktywacją :lol2:

 

A poza tym mam wrażenie, że brak koledze argumentów, to zaczyna mnie atakować :P Mam jeszcze jedno wrażenie, bo kolega pisze z Kościana i Poznania... Czyżby przedstawiciel Fergusona? Jeśli tak to Wasz tupet nie ma granic :P

 

EDIT:

No i mamy 18 a problem nadal pozostał...

 

Na pewno nie da się zaktualizować karty w ferdku 8800 i sofcie 1.10.4A. Sprawdzałem od 23.00 do 6.00 dzisiaj rano.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

No i cóż panowie, kolejny mit o dniu 18.09 został obalony. Kolejna noc spędzona na magicznym kanale "19-wymiana kart" dała taki efekt że jedynie co się zmieniło to stan licznika energetycznego :-)

Cudu nie było.

 

zastanawiam się tylko czy problem będzie tylko z aktywacją czy również z uprawnieniami co miesiąc ?

 

Pozdrawiam

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

To prawda dzisiaj też kartka nowa spała w ferdku i tylko spała......

Zobaczymy co dalej....

Czy komuś się udało na ferdku aktywować pełny pakiet?

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Potwierdzam!Czwarta nocka w slocie i efekt "brak audio wideo

 

 

 

Witam pisze dopiero teraz bo się dzisiaj zarejestrowałem i jestem tu nowy

ale powiem że u mnie poszło beż problemu nowa karta w czytniku

chociaż dzwoniłem do cyfry+ bo sam jeszcze nie wiedziałem jak to zrobić nawet nie mówiąc jaki mam dekoder pomogli mi

i od tej chwili żadnego problemu nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do pytania Kris_S9 czy też zadziała na ferdku hf8900 i na Gosat 8010, z tego co wiem nie wszystkie kanały odbiera na innych dekoderach karta N,ciekawi mnie czy odbierze pakiet Hity filmowe i pakiet Bajki,Bo tylko te 2 pakiety mnie interesują. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiadomo czy pociągnie wszystkie kanały i czy w ogóle pociągnie

ostatnio wyjąłem kartę i ku mojemu zdziwieniu poszły bez karty takie kanały jak polonia,kultura,viva po polsku

i jeszcze parę muzycznych kanałów i innych a tego też nie wiedziałem bo jeszcze jestem zielony w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kris_S9

Wspomniane przez Ciebie kanały, dlatego odbierały po wyjęciu karty , ponieważ nie są one kodowane i odbierze je każdy tuner. Ale masz prawo tego nie wiedzieć, ponieważ cwaniaki z polskich platform cyfrowych często wprowadzają w błąd. Np. w pakiecie "Kultura Nauka Świat" platformy n "włożony" jest kanał TVP Kultura i obok jest cena 16 zł za pakiet. Podczas gdy TVP Kultura i podobnie TV Polonia czy Viva Polska są kanałami niekodowanymi, dostępnymi dla wszystkich. Natomiast nie wiem czy karta n pójdzie w Fergusonie, ponieważ nie posiadam ani jednego, ani drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wczytałeś się dokładnie. Ogólnie działa część pakietu Hity Filmowe i pojedyncze kanały z innych paczek, głównie to co nie jest w DVB-S2 i nie jest w MPEG-4. To są niedobitki - pojedyncze kanały, tak naprawdę szkoda sobie zawracać głowę tym - jak ktoś ma nboxa to korzystanie z karty n w innym odbiorniku jest na tę chwilę pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na razie klapa masz rację

bo tak mi się wydaje ze na ferdkach jest jednak lepszy odbiór HD jak na nboxach

i też mi się wydaje że to gdzieś czytałem na forum

ale dzięki bardzo za podpowiedz i wychodzi teraz na to że to ferdka trzeba do szafy schować

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie "szczęsliwi" uzytkownicy HF 8800 HD :)

Ostatni wpis życzący wesołych swiąt w 2008 r? Czyżby wszystkie 8800 odeszły do Krainy Wiecznych Łowów, a użytkownicy przesiedli się na bardziej stabilne sprzęty?

Dziś na stronie producenta mamy już wersję 1.20.4 softu :)

Muszę powiedzieć, że ta wersja ostatecznie przekonała mnie do wrzucenia do piwnicy mój srebrny 8800. Zwiechy po nagrzaniu co kilka minut. Aczkolwiek teraz -już po gwarancji- może zdecyduję się wyręczyć serwis i usunę z bebechów wadliwe elementy?

 

Gdzie aktualnie można znaleźć kompendium wiedzy na ten temat?

 

p.s.

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... em-hd.html

 

Znalazłem cos takiego jak wyżej, przytargałem delikwenta z piwnicy, zdjąłem obudowę i tu ciekawostka. Pomimo, że mój tuner był w serwisie w okolicach czerwca 2009, a powyższy artykuł producenta jest wczesniejszy, jakoś nie usunięto mi owego R620. Intrygujące.

 

Pomimo, ze ów układ bez lupy jest własciwie niezauwazalny, pomimo, że układ scieżek na prawo od gniazda jest u mnie inny, wziąłem się dziarsko do roboty i w 3 sekundy zdrapałem gościa z płytki. Na odlutowywanie nie ma szans. Zbyt zegarmistrzowskie elementy.

 

Dodam tylko, że zauważyłem, że mam już srebrny, chyba aluminiowy radiator na procku.

 

R620 obsługuje bezpośrednio uniwersalny czytnik kart i ma odpowiadać za planszę Mediaguard. Wcześniej zwróciło więc moja uwagę, że ktoś pisał, że w gniazdach CI moduły cyfry nie wieszają Ferdka. Dłużej trwa skakanie po kanałach, ale nie ma komunikatów Mediaguard.

Tak się składa, że posiadam moduł Cyfry+ firmy smartDTV więc wrzuciłem go przed rozbiórką dekodera i rzeczywiście przez ok 5 godzin na kanałach Canal + film i Sort HD ani się nie zająknął. Ha! Czyżby wystarczyło jednak dokupić moduł by ustabilizować 8800?

Postanowiłem jednak pójść za ciosem i zdrapać R620, co wyzej opisałem i teraz 8800 chodzi na uniwersalnym czytniku.

Za mało czasu by wysnuwać wnioski, ale póki co lux :)

Zresztą dziś nawet jakby spłonął nic by się nie stało, na jego miejscu pracuje ariva 200 i działa rewelacyjnie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy sensację. Po zakupie modułu CP wrzuciłem go oczywiście do 8800 by sprowokować masakrę, ale ta nie nastąpiła.

Ferdynanda nic nie wyprowadza z równowagi. Ani praca >uniweralny C+ plus CI CP<, ani gdy >oba moduły w CI<.

Moje zszokowanie jest tym większe, że ten skazany już przeze mnie na spalenie tuner wybrnął z drugim modułem CI lepiej niż:

 

1. Icord - zwiecha na kanale T1000 bo za szybko klikałem kanałami- tylko wyłącznik z tyłu. ( W tunerze dwa moduły CI).

2. Ariva 200, która ma jakieś zwarcie w CI i nic tam nie przyjmuje gasnąć zupełnie. Włączyć się go nie da, a co dopiero czekać na zwiechy.

 

Mały szok, przyznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro można kupić niby nówki za 500- 600 zł :) Czyli ceny Arivy 200.

CI ( brak w Arivie drugiego gniazda CI) kontra USB ( brak w 8800 jakiegokolwiek gniazda USB).

 

W każdym razie oba modele są tego samego polskiego producenta, a polską przedsiębiorczość trzeba wpsierać. Byle tylko polski serwis i dział decydujący o wypuszczeniu na rynek niedopracowanego produktu - tego producenta- zechciał przestać pogrywać sobie z klientami.

 

Czy oni nie mają stanowiska sprawdzającego, żeby nie zauważyć tak prozaicznej rzeczy jak zwierające gniazdo CI, czy są na tyle bezczelni by wypuścić całą partię i potem łatać to softami ( chodzi akurat o Arivę 200) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...