Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Amen i niech każdy kogo chcą zrobić w balona w małym sklepie (bo duże sieci handlowe coraz częściej przestrzegają w/w przepisów) pamięta o owym wywodzie jaki tu przytoczyłem. Co najważniejsze jest strona Federacji Konsumentów i tam można dowiedzieć się znacznie więcej niż tylko o niezgodności z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@Piotr zwyczajnie się nie zrozumieliśmy o coś innego nam chodziło i ja tylko wyjaśniłem o co mi chodzi 8) Nie chciałem Cię urazić, ani nawet pouczać... Jeśli tak to zrozumiałeś to sorki... Co więcej napisałem to wszystko dla ludzi, którzy nie zawsze wiedzą co i jak z reklamacjami i dają się nabijać w butelkę :wink:

 

To jak zgoda? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@Mr. Orbito robiłem już wszystko co mogłem. Nawet podłączałem tuner do innych TV. Poza tym sprawdzany był z kartą i na instalacji mojej siostry w Oławie i dalej to samo... Myślałem też może iż to wina plątaniny kabli i tworzą się jakieś problemy z odbiorem. Odłączyłem nawet kino domowe i dalej to samo... Nie jest to wpływ kabli czy innego sprzętu, nie jest winą nawet to jaki jest w nim soft, bo próbowałem wielu... Poza tym dlaczego znów się resetuje i co ciekawe nie zawsze? Ma takie dni jak wczoraj, że grał 5.5h bez żadnego restartu.

 

Jak tak myślę, co ja już z tym tunerem nie robiłem żeby ożył i działał jak należy to aż sam z siebie nie mogę... Normalnie [beep] :P Może właśnie dlatego serwis mnie tak traktuje, bo normalny człowiek już dawno zrobiłby z tym porządek...

 

Podszedłem też wczoraj C+ zadając im pytanie co to jest i jaka może być przyczyna i napisałem iż wielu abonentów się na to skarży. Odpisali, że nie mają takich skarg i przekaża sprawę dalej. Tak więc ta pikseloza nie jest albo dla innych widziana, albo mają wszystko OK :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś ciężki przypadek, mocno pechowy, mam nadzieję, że jakoś do porozumienia dojdziecie ;) U nas na setki nabywców zarówno HF-8800 HD, jak i HF-8900 HD PVR nikt nic podobnego nie zgłaszał (tj. zacięcia tylko na jednym kanale Canal+ Film HD + zwieszki z serii Brak Audio i Video bez możliwości wyszukiwania), z czego wnioskuję, że to musi być jakaś przypadłość tego jednego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

@Mr. Orbito ja cały czas kulturalnie proszę o naprawienie tunera... Przez ponad pół roku, gdy działał po 2 naprawach nikomu głowny nie zawracałem i gdzie mogłem zachwalałem ten sprzęt (bo gdy działa jest bardzo dobrym wyborem)! Niestety pisanie do mnie maili typu "Wykonaliśmy testy i tuner został naprawiony" - a działa gorzej niż przed 3 naprawą :evil: lub też, że "na kanałach HD to normalne, że obraz zanika", to jest normalnie dla mnie robienie wariata z człowieka. Nie dam sobie robić wody z mózgu przez kogoś kto chyba zajmuje się czymś o czym pojęcia nie ma... albo ma nadzieję, że takowe teskty przekonają mnie iż tuner jest w idealnym stanie i właśnie tak powinien działać. To niby jak działa uszkodzony tuner, skoro ten jest sprawny. Poza tym pisząc do mnie, że chętnie zobaczą mój tuner sprawiający tyle problemów też pojechali po całości. To niby gdzie ja go wysyłam jak nie do nich... Mogą go więc sprawdzić i ocenić.

 

Myślę, że chyba "największy" anemik i człowiek bez emocji dostałby nerwa :P

 

@kraters to czemu nie reklamujesz swojego egzemplarza... Nie pojmuję tego... Za własne pieniądze kupujesz sprzęt i nie chcesz go mieć sprawnego?????????????? :roll:

 

EDIT:

Co do tego złośliwego pojawiania się czarnego ekranu i braku możliwości wyszukania kanałów (wygląda to tak jakby tuner miał sygnał ale nie znajduje kanałów, przeszukuje transpondery, ale pozostaje tylko pustka) to już był na to leczony i wymiana U300 mu wtedy pomogła (było to jakoś około 22/08/2007). Co ciekawsze nawet zegar nie jest wtedy prawidłowo obsługiwany (tj. pokazuje co chce, gdyż nie "łapie" czasu z satelity!)...

 

Powiem szczerze iż nie chce mi się wierzyć, że tylko ja tak pechowo trafiłem... Poza tym z tego co wiem już wiele HF8800 zostało wymienionych w ramach napraw gwarancyjnych, bo 5 napraw to za mało by tuner doporowadzić do stanu używalności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Wczoraj odebrałem tuner po naprawie i jak narazie testy wypadają pozytywnie. Canal+ Film HD nie szatkuje, jednak pojawił się dziwny problem... Nie wiem czy to przypadłość softu 1.09.4A czy może znów tuner świruje... Potrafi się zawiesić przy oglądaniu kanału co jakiś czas i pomaga tylko wyłączenie z prądu... Co ciekawe czasem odwiesza się po którymś uruchomieniu z rzędu. Nie działa wtedy nic na przednim panelu i brak reakcji na pilota... Niby wymienili teraz zasilacz, co pomogło też na restarty. Może mi ktoś napisać, czy na sofcie 1.09.4A ma takie przypadłośći, czy jednak tuner znów do serwisu. W ostatnim czasie odsyłam go regularnie do 10 dni :cry: Nie wiem czy serwis robi mi na złość i usuwa jedno a psuje drugie, czy ten egzemplarz to kupa złomu i jak coś w nim wymieniają, to siada inna część. Regułą jest jednak to, że każda wysyłka do serwisu skutkuje kolejną naprawą :lol2: Czekam na sygnały od Was co i jak odnośnie mojego pytania :mrgreen:

 

EDIT:

 

Sprawdziłem działanie tunera na innych softach:

1.08.4A

1.04.2A

1.02.6A

i dzieje się to samo :(

Masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dziś miałem ponownie oddać tuner do serwisu jednak nadmiar zajęć nie pozwolił mi na to... Po powrocie do domu wgrałem soft 1.10.0A (najnowszy) i tuner działa idealnie... Nic się nie zawiesza, Canal+Film HD gra aż miło... Teraz go testuje i mam nadzieję, że mu tak pozostanie :jupi: Może wreszcie jest naprawiony 8):mrgreen:

 

EDIT:

Jednak pojedzie do serwisu. Poprawa była chwilowa :/:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wgrałem dziś ten najnowszy soft no i muszę stwierdzić, że jestem załamany strasznie tuner sie przymulił, bardzo wolno przełącza kanały o kanałach z cyfrowego polsatu już nie wspomnę. Porównując do poprzedniej wersji to porażka :(

Sam nie wiem czy to normalny objaw zmiany przez ten softu czy coś nie tak jest ze sprzętem.

Sama procedura zmiany softu oraz listy kanałów - oczywiście ze strony fergusona przebiegła płynnie oraz bezproblemowo. Proszę o jakieś SOS w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Czy po wgraniu softu, a jeszcze przed wgraniem listy przywróciłeś ustawienia fabryczne? To częste zalecenie producenta i pomaga. Niestety nie mogę tego sprawdzić u siebie na 8800, bo ten w serwisie siedzi. Jednak na 8900 wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myślałem, że tylko z tunerami CP są problemy i z serwisem Samsunga (miałem NIE-przyjemność). W przyszłości planuję kupić moduł CP i jakiś dekoder np. Ferguson HF8800HD albo Inverto HD Scena 5. Który jest lepszy :?: oraz który najlepiej współpracował by na raz z modułami CP i N :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zadałeś bardzo trudne pytanie, bo modułów N zwyczajnie nie ma i nikt nie wie z czym by mogły współpracować. Natomiast jeśli mogę Ci polecić jakiś sprzęt to na bank odbradzam HF8800. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie HF8900 (mniej awaryjny i posiada większe możliwości) i bez problemów radzi sobie z CP i C+. Natomiast jeśli chodzi o to, jaki inny odbiornik można polecić to sprawa nie jest taka prosta. Każdy ma inne oczekiwania i sprzęt, który jednemu odpowiada innemu może się nie sprawdzać. Polecam Dreambox DM800 HD... Jedyna jego wada na tę chwilę to brak CI, no i słyszałem coś o bardzo grzejącej się głowicy (bez wpływu na pracę tunera).

 

Dobrym wyborem będzie też Golden Insterstar GI-890HD 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ludzie pomozcie.Kupiłem Fergusona 8900 hd i mam blachy ale wku :censored: problem.Niechce mi dzialac na diseqc.Wiem ze to smieszne ale tak jest zmienialem 5 razy telkom telomora i nic za kazdym razem nie zaskakiwal.Albo przełaczal jedna satelite na wszystkich portach drugiej nie ruszal albo wogole nie reagowal.Jakby napiecia nie podawal( pozniej okazywalo sie ze jest niesprawny).Jak przelaczal na wszystkich portach jedna satelite to od razu wszystko znikalo jak byly podlaczone jednoczesnie astra i hotbird.Co to moze byc.Jaki skuteczny naprawde skuteczny diseqc polecacie?.Prosze o pomoc bede dozgonnie wdzieczny

 

Mozliwe jest cos takiego ze glowica daje za duze napiecie i po prostu uwala te diseqc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbiorniki fergusona tej serii czyli HF 8800/8900 HD dość "ciekawie" współpracują z przełącznikami diseqC różnych producentów. Na podstawie testów jakie przeprowadzilem na swoim HF 8800 HD wiem że bezproblemowo obsługuje on przełączniki Globo 2/1 (model 6012/O) i (Globo 6014/O) . W pewnych warunkach możliwa jest również poprawna współpraca z innymi diseqC np. Golden Interstar-411 (4/1) i Golden Interstar 211 (2/1) - jesli odbiornik od anteny dzieli krótki odcinek kabla wysokiej jakości to także te przełaczniki działają poprawnie. HF-y mają problemy z obsługą niektórych diseqC i albo "nie widzą " wtedy żadnego sygnału (brak wskazania poziomu jakości) albo nie potrafią przełaczyć z portu na port albo wcale albo zajmuje im to dużo czasu. Byc moze diseq z mezona tez z nimi dobrze dziala ale tego akurat nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz moze dla scislosci.Antene mam ustawiona idealnie na astre i hot birda.Jeden kabel idzie od dekodera do diseqc w drugim pokoju a od niego dwa do konwerterow.Jeden kabel jest laczony beczka ale ma przejscie.Gdzie mozna kupic tego golden interstara?Jak nie ten to jakie inne polecacie?.Jestem juz u kresu nerwow zeby w XXI wieku recznie satelity przelaczac :twisted::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli chodzi o firmę Telmor to jakoś ich sprzęt u mnie w ogóle z niczym nie chciał działać. Miałem ich konwertery i z 5 jakie kupiłem 1 był sprawny (reszta oddana do sklepu - nie łapały kanałów powyżej 12148 na Astrze 1 i powyżej 12000 na każdym innym satelicie). Co do przełączników miałem kiedyś jakiś przełącznik tej firmy 4/1 i u mnie nie chciał działać natomiast niedawno oddałem go kumplowi i jemu z HF8800 działa idealnie po przyłączeniu Astry1, Astry2, Hot Birda, Siriusa. Może to wina instalacji jaką się ma, a może każdy odbiornik to indywidualnie rozpatrywana sytuacja, choć sprawa jest dziwna.

 

U mnie zarówno HF8800 i HF8900 bez problemu pracują z przełącznikiem Golden Interstar 4/1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przełączników miałem kiedyś jakiś przełącznik tej firmy 4/1 i u mnie nie chciał działać natomiast niedawno oddałem go kumplowi i jemu z HF8800 działa idealnie po przyłączeniu Astry1, Astry2, Hot Birda, Siriusa.
Jak masz jeszcze możliwość, to porównaj wersje softów obu tych tunerów. Możliwe, że tutaj samo oprogramowanie jest winne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam najnowsza wersje oprogramowania jaka mi wstawili przed wysylka bo o to firme w ktorej kupowalem prosilem.Sprawdzali go na golden interstar i mowili ze smiga jak burza.Wersja mojego softu to 1.10.0A ale widze ze juz jest nowsze oprogramowanie na stronie fergusona.Czy jego zaladowanie sprowadza sie do tego ze wkladam pen drive-a do przedniego portu USB i robie i wybieram z poziomu MENU aktualizacja przez USB?.Jak to sie konkretnie robi bo niechce bo sobie zalatwic w kilka dni po zakupie.Dziekuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

1. Plik z softem wrzucamy na Pendrive i podpinamy do tunera

2. Menu -> Zaawansowane -> Aktualizacja z USB -> USB>>Ferguson (w okienku USB powinna pojawić się informacja: _sw_code.sgn: Detected).

3. Klikamy OK

4. Rozpoczyna się transfer softu.

5. Transfer trwa około 2 min. O jego zakończeniu informuje restart tunera i jego uruchomienie się na wcześniej oglądanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wgraniu softu, a jeszcze przed wgraniem listy przywróciłeś ustawienia fabryczne? To częste zalecenie producenta i pomaga. Niestety nie mogę tego sprawdzić u siebie na 8800, bo ten w serwisie siedzi. Jednak na 8900 wszystko jest OK.

 

Tak przywróciłem ustawienia fabryczne tak jak zaleca producent. Przypomnę, że samo wgranie softu oraz listy kanałów przebiegło wręcz wzorcowo ale niestety efekt bardzo marny.Nie wiem czy tez ktoś ma podobne objawy i co go tak strasznie przymuliło. Po kilku dniach wyglada to tak, że jak zmieniam kanał na inny to na wyświetlaczu tunera momentalnie pojawia sie napis wybranego kanału natomiast na ekranie TV przez jakieś dobre 5 sekund jest jeszcze obraz wcześniejszego kanału po czym ekran robi sie czarny za pięć sekund wskakuje wybrany kanał. Natomiast z modułem polsatu wcale sobie nie radzi tutaj wybieranie kanału zajmuje mu 10 minut na ekranie napis barak audio video. Nie wiem co jest ale wcześniej nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

A czy kartę masz w czytniku? Jaki masz moduł (SD czy HD) od CP i jaka karta (N2 czy N3). Czy jak wyjmiesz moduł CP to tuner też muli? Możliwe, że jeśli wcześniej było OK to jest jakaś niedoróbka w sofcie... choć na 8900 nie mam problemów z CP i C+ (narazie mam kartę N2 i wersję modułu bez HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta Cyfry pracuje w czytniku. Moduł mam SD nowej karty N3 jeszcze nie dostałem.

Czy moduł polsatu jest w slocie czy go nie ma odbiornik zachowuje sie tak samo, ba nawet wczoraj stwierdziłem, ze po wyjęciu modułu i po ponownym go włożeniu minęło dobre 20 min zanim odbiornik go zobaczył i nie ma znaczenia czy dolny slot czy górny.

Coś mi tu pachnie serwisem tak mi sie wydaje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...