Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem dzisiaj ten odbiornik i widze poprawe na kanalach SD w porownaniu z Philipsem DSR 3010 (podlaczanym przez euro). Nie jest to nic wielkiego ale mimo wszystko. Mam za to zastrzezenie do menu tunera i jego EPG. Jest jakies takie slabe, na dekoderze n-ki lepiej wyglada a tutaj widac niska ilosc kolorow. Oczywiscie N-ce dalece do idealu ale tam jakos ladniej wygladalo to.

 

Tak w ogole to meczacy jest brak zoomowania obrazow na telewizorze, wczesniej jak ogladalem po euro na philipsie to moglem sobie zmieniac rozmiar ekranu. Szczegolnie jak leci jakis film 16:9 ale z paskami u gory i dolu, nic z tym nie zrobie po hdmi. Postaci sa splaszczone, a wczesniej moglem sobie rozciagnac na caly ekran i wygladalo to normalnie. Mogli by dodac wiecej opcji do formatu obrazu w sofcie tunera.

 

Jesli chodzi o kanaly HD w 16:9 normalnie zyleta. Nic nie przycina, zwalnia, resetuje sie. Chyba trafil mi sie dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Właśnie zauważyłem, że na 11200V, 27500, 5/6 z Hot Birda sygnał skacze od 0-99% jakości tak jak kiedyś na 12092, który już ładnie działa. Co wy na to, czy to tylko u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos z czyms takim:

 

Ogladam sobie spokojnie film na ferdku, nagle zgasl obraz. Przelaczam kanaly, w ogole brak osd, tylko widac na tunerze ze cos sie przelacza ale na kazdym programie ciemnosc. Wylaczam go na pilocie i zalaczam na nowo. Pokazuje sie Loader v1.09 czy cos takiego, a na tv to co zwykle pojawia sie jak sie zalancza do sieci, cos o numerach wersji itp. No to czekam, i nic, zgasl znow obraz a na tunerze nonstop pisze loader. Wylaczylem go z pradu calkowicie, zalaczylem i znow to samo ciemnosc, i loader tylko na tunerze. Wylaczylem znow z pradu na 5min i zalaczylem, loader... ale po chwili instalacja startowa, totalny reset, wszystkie kanaly poszly sie je... to samo ustawieniami tunera. Wlasnie przeszukuje na nowo satelite aby miec na powrot kanaly.

 

Co to mialo byc? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakoś z tego nie korzystałem nigdy i teraz nawet nie zwróciłem uwagi, ale jakby mnie ktoś o to spytał, a nie miałbym go na półce i nie sprawdziłbym, że brak mu modulatora, to chyba bym i tak powiedział, że jest bo w Fergusonach to już praktycznie standart, a tu proszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem sie upewnić bo gdzie nie gdzie można wyczytać ze są problemy

z dekodowaniem pakietu HD cyfry na niektórych sprzętach

 

Jeśli do dekodowania będziesz używać modułu Cyfry+ HD, to będą problemy - korzystaj z wbudowanego czytnika - tam działa bezproblemowo.

 

Witaj(-cie) jestem tu nowy. O jaki czytnik chodzi ? co to jest ? Mam normalna kartę Cyfra+. Czy to znaczy, ze zamiast tej karty moge dostać "coś" do czytnika. ? I nie smiejcie się z pytania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj zakupiłem ferdka, mam telewizor JVC LT-32S60 i po

podłączeniu przez łączę component jest wszystko ok, natomiast po podłączeniu przez łącze hdmi obraz pojawia się na sekunde i znika, i tak na przemian - migocze, dźwięku wogóle nie ma. Dodam że jak podłącze odtwarzacz płyt HD poprzez łącze hdmi jest wszystko ok - więc wątpie aby to była wina telewizora...

pisałem do serwisu ferdka odpisali że wina leży po stronie TV (trzeba mu zrobić upgrade FW w sewisie). Miał ktoś podobne problemy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

Tak sie sklada, ze mam ten sam model telewizora 32s60.

Testowany model fergusona 8900 byl podlaczony wlasnie hdmi-hdmi i wszystko gra bezproblemowo. Tym razem to nie jest wina telewizora.

 

Na wszelki wypadek mozesz wejsc w menu serwisowe telewizora (nacisnij na pilocie jednoczesnie MUTE i przycisk "I", wybierz opcje 2, tam masz wszystkie bledy na poszczegolnych wejsciach. Zobacz ile jest na zlaczu HDMI a pozniej wylacz telewizor z pilota). Po wlaczeniu telewizora masz zrobiony reset telewizora. Jesli to nie pomoze to zobacz na innym kablu HDMI.

Ja na testowanym modelu ferdka 8900 mialem problem na zlaczu Component. Zobacze czy na tej komercyjnej wersji jest to samo.

 

 

Pozdrawiam

 

braavoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pisałem, o tym już kiedyś na innym forum. Też myślałem, że to ktoś skopiował wygląd Fergusona i wstawił swoje części. Jednak @arsenal uświadomił mnie, że to jest dokładnie to samo pudło, oprogramowanie etc. Jedynie zmienia się logo.

 

Tutaj jest strona domowa Opensat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...