Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

"To samo pudło" - czyli tak jak Ferguson i DSR przy serii AF-xx18 :wink:

Ferguson HF-8800 HD i Opensat X9000 HDCI - tak jak Ferguson AF-7018 i DSR-7001 :wink:

 

Witaj, jestem swierzy tym ( Ferguson ) temacie, więc prosze o cierpliwośc :?

1) Czy znajdę gdzieś w necie instrukcję obsługi do

Ferguson HF 8900 HD / moźe być po angielsku/

Jesli dobrze zrozumiałem w ogólnodostepnych informacjach, to ten model ma tz. "Timer " i po podłaczeniu przez USB twardego dysku, to nagra mi on N HDD dowolny program o dowolnej godzinie (od-do ) zgadza się ?

2) OT; co oznacza w języku netu wstawienie znaku "@" przed imieniem osoby, do której sie pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Może inaczej, czarny radiator jest zbyt mały, żeby ostudzić procek. Wymianę radiatora opisałem w temacie podpiętym o serii HF... Klik - są fotki i opis jak się do tego zabrać i co jest potrzebne.

 

UWAGA!

Nie ponoszę odpowiedzialności jeśli ktoś sobie zniszczy tuner przez nieuwagę lub brak umiejętności :P:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nazwę kanału zmienisz na liście głównej i wtedy na liście ulubionych kanał ten będzie miał już zmienioną nazwę. W ulubionych faktycznie można tylko zmienić nazwę grupy. Usuwasz kanał tak samo jak go dodajesz. Wchodzisz w listę główną wybierasz dodaj do ulubionych wchodzisz na kanał, który chcesz usunąć następnie klikasz OK i odznaczasz go z listy na którą został wpisany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner ma ciekawy błąd. Nie daje sie uruchomić bez choćby jednego kanału.

 

edit: błąd usunięty w nowym sofcie

 

Niestety nowy soft ma moim zdaniem straszny błąd, chyba że się nie znam. Nieprawidłowo składa obraz na kanałach SD. Powiedziałbym że to błąd w deinterlacji ale nie wiem czy nie strzelam głupoty. W każdym razie wróciłem do poprzedniego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przypomnę jeszcze (chociaż wcześniej też było o tym napisane), że "czyścik" nie tylko rozwiązuje powyższy problem, ale powoduje też problemy z pracą tunera w przyszłości (np. sypanie się list kanałów). Więc lepiej nie bawić się alternatywnymi softami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie co wprowadzil nowego nowy soft HF8800HD_1.04.6A ? Mam aktualnie 1.04.2A i nie wiem czy jest sens zmieniac.

 

Przy okazji czy to normalne ze regulacja glosnosci oraz mute dziala tylko przez HDMI? Jak podlaczam przez Euro lub SPDIF to moge zmieniac glosnosc a ona jest zawsze na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Soft 1.04.6A bardzo zwalnia tuner, przynajmniej u mnie. Wróciłem więc do wersji 1.04.2A. Faktem jest, że 6A poprawia przełącznie kanałów, tzn. brak zamrożenia obrazu, jednak dłużej czekamy na pojawienie się obrazu... W sumie to jedyna rzecz, poza zwolnieniem pracy tunera jaką zauważyłem w nowym sofcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem nowym "szczęśliwym" posiadaczem 8800.

 

Mam dwa pytania

1. Skąd można ściągnąć starszą wersję firmware 1.04.2A?

2. Jak powrócić do tej starszej wersji posiadając już plik z firmware 1.04.2A.

Czy będę zmuszony aby używać tzw. programu "czyścik"?

 

Na razie te dwa pytanie aby nie zamęczać.

 

Pozdr.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na powyższe pytania, za to mam inny problemik.

 

W sumie istnieje on od kiedy mam mojego Fergusona 8800, otoz na kanalach HD od czasu do czasu obraz na obrysach roznych elementow, np. obrys postaci na moment mignie lub zrobi sie taki pixelowaty, czasami zostaje w jednym miejscu kiedy postac ktorej zrobilo stopkratke idzie sobie dalej. Ciezko to wylapac aby zrobic fotke bo to migniecie trwa ulamek sekundy, potem nic nie ma i tak w sumie losowo czasem raz na 10min a czasem co 1-2min. Na dluzsza mete jest dosc irytujace... Zawsze zwalalem to na slaby sygnal ale nie wiem czy on znow taki slaby jest: zielony pasek na 90% i niebieski na 80%. Nie ma tego tez jak reklamowac chyba. Co myslicie? Dodam ze dzieje sie tak tylko na kanalach HD, wszystkie inne nie wykazuja czegos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam odpowiedzi na powyższe pytania, za to mam inny problemik.

 

W sumie istnieje on od kiedy mam mojego Fergusona 8800, ..........................czegos takiego.

 

Ja takie coś zauważyłem tylko na Canal +film HD ale powiedzmy raz na 1-2 godziny.

Sygnał też mam dobry

zielony pasek 91%

niebieski 99%

 

Sprawdzę na niemieckich to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem się zapytać czy ktoś odbiera na Fergusonie 8800 kanał Polsat sport HD test. Jestem posiadaczem tunera od miesiąca z legalnym modułem cam Polsatu – pakiet relax mix i nie widzę tego kanału. Po ręcznym skanowaniu kanał dopisało do listy, info pokazuje poziom sygnału, nazwę i nic więcej. Właśnie widziałem u kumpla program testowy nadawany na tym kanale w HD na tunerze HD Polsatu chyba Samsung, a u mnie ciemność. Czy ktoś coś wie na ten temat, przeczytałem cały wątek i nic nie znalazłem oprócz HD w C+. Kanały niekodowane HD z ASTRY odbieram normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam chyba w Nagra 3 - Rewizja: RevAC6. Ale jeśli prawdą jest, że kanały HD są zarezerwowane tylko dla abonentów kupujących Samsunga od Polsatu to dlaczego nigdzie nie znalazłem tej informacji. Jest dużo sklepów internetowych oferujących ten tuner z modułem Cam Polsatu. Z opisem że wszystko działa. Wydaje mi się to nieuczciwe. A co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...