Skocz do zawartości

Ferguson HF8800HD


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie. Mój Ferdek "zresecił się" do opcji "wybierz język" i zgłupiał. Kanały (lista) zostały bez zmian, ale satelity zmieniły nazwy. Hot Bird stał się Astrą1, a rzeczona Astra stała się Astrą 3A/3B.

 

Co więcej kanały z Astry (tej prawdziwej) stały się niedostępne!!! :shock::cry: Próbując wyszukać je od nowa, mój Ferdek w ogóle nie łapie sygnału z Astry 19,2!!! :facepalm:

 

O co chodzi??????? Utknąłem!!! :sciana:

 

Aha, bo może to istotne, na liście transponderów mam taką kolejność:

 

1 Astra 1

2 Astra 3A/3B

3 Hot Bird

 

Wersja softu: 1.32.4A

 

HELP ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Posiadam dekoder Ferguson 8800 hd. Mam 3 problemy które nie dają mi spokoju.

1.Nie może mi wyszukać kanałów takich jak Canal +weekend hd,eurospot hd.A jak próbuje wyszukać ręcznie pisze brak aktualizacji.

2.Czy listę i soft wgrywa się łatwo?

3.Czy ten dekoder jest porównywalny (obraz ,dzwięk,zacięcia) do PHILIPS PVR bo jeżeli będzie to wszystko za trudne miałbym chrapke na takowy.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję dodam że jestem laikiem w tym temacie i proszę o wyrozumiałość jeżeli coś źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapewnie brak transponderów w pamięci, przeskanuj ręcznie wpisując parametry:

TVN Turbo HD: 11508V, 27500, 3/4

TVP2 HD: 12265V, 27500. 3/4

Nat Geo HD: 11278V, 27500. 3/4

Resztę sprawdź np. tu: http://www.sat-charts.eu/wykaz_kanalow,Cyfraplus,pakiet.html

Teraz tuner będzie już znał nowe transpondery i uwzględni je przy ponownym skanowaniu satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

W moim Ferdku ostatnio pojawił się komunikat z chipem , wcześniej pojawił się problem z pasami poziomymi przy pierwszym włączeniu. Pytanie czy wystarczy wymienić kondensatory na zasilaczu czy coś jeszcze ? Proszę o linka z podobnym problemem, lub odpowiedź co wymienić. Kondensatory wyglądają na całe ,nie są wybulone. Zasilanie też chyba w normie : 4,9 V ,11,9V , no i zamiast 24V jest 28,1V - może za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymień wszystkie kondensatory w zasilaczu po stronie pierwotnej i wtórnej (nie zawsze są spuchnięte a nie mają pojemności), no i możesz usunąć R620 z płyty głównej (pomaga przy problemach z czytnikiem kart).

U mnie padł niestety scalak od obsługi kart/modułów (U5 czy U6 nie pamiętam, jest niedostępny na rynku) i komunikat pozostał więc tylko serwis (niedrogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Tuner od tamtego czasu odstawiłem,i używałem LINBOX-a 7819CRCI. Ale postanowiłem że wymienię te kondensatory,koszt nie duży. Mam sentyment do tego Ferdka ,tym bardziej że jakość obrazu jest bardzo dobra porównując nowości na rynku które mu nie dorównują. Tak więc jak dostanę kondensatory,napisze co wyniknie z wymiany. Mam nadzieję że będzie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jak przeglądam posty dotyczące Fergusonów serii HF to z reguły są to już leciwe wpisy. Podzielę się swoimi najnowszymi doświadczeniami. Od wielu lat posiadam 4 stare AF-y i 2 HF (8800 i 8900). W ostatnich miesiącach zacząłem odkładać na bok kolejne egzemplarze z powodu kolejnych awarii. A to brak jednej polaryzacji, a to brak wyszukiwania np paczki kanałów TVN a w przypadku HF8900 kompletny "brak posłuszeństwa" (zgasł na dobre). Trochę poczytałem na forach...

Zainwestowałem w nowe kondensatory elektrolityczne zastosowane w zasilaczach Fergusonów (łączny wydatek dla 3 uszkodzonych egzemplarzy ok 15 zł), wymieniłem i wszystkie odżyły jak nowe.

Rada na większość problemów z 10-letnimi Fergusonami niezależnie od serii (AF czy też HF) - wymienić kondensatory w zasilaczach i w 80% awarii problem rozwiązany. :jupi:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam kilka tunerów 8900 i jeden 8800. Chciałem wgrać gotową listę kanałów zrobioną na 8900, ale mam problem z komunikacją tunera z pc. O ile zgranie listy z 8800 na kompa idzie bez problemu, o tyle nie mogę nic wgrać. Włączając tuner do sieci podczas tej operacji nic się nie dzieje. Kabel jest ok, bo zmieniałem nim soft w 8900. Zastanawiające jest, że z tunera da się zgrać listę. Czy możliwe jest uszkodzenie rs232 w jedną stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z Ferguson 8800 nie wyszukuje kanałów żadnych choć sygnał i jakość na 96 % mam taki sam drugi i tam wszystko jest ok. Co ciekawe po podpięciu anteny ferdek nie aktualizuje daty i godziny .Ma ktoś jakiś pomysł co mogło paść ? 

Edytowane przez Mr. Orbita
Przenoszę do działu 8800/8900.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mam Fergusona HF8800 i mam mały problem a mianowicie tylko na kanale Nat Gro popel nie mam epg na pozostałych kanałach epg działa dobrze.Pytanie do osób które mają swoje dekodery czy u was działa epg na tym kanale? A może ktoś z was ma Fergusona HF8800 i czy działa u niego epg.Dodam że jestem abonentem cyfrowego polsatu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie: czy ten kondensator CR106 lutuje się na płycie głównej z drugiej strony? Czy do wymiany trzeba wyjąć płytę główną? Czy lutownicą transformatorową z grotem miedzianym dam radę wymienić ten kondensator?
Może jest ktoś z województwa śląskiego, kto by wlutował mi kondensator do HF8800 (oczywiście zapłacę za usługę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam takie jedno pytanie. Zakupiłem używany dekoder Ferguson HF8800 , ściągnąłem z satelity kanały , cofnąłem datę przed 2010 rok i po włożeniu karty nc+ nie idą kanały kodowane. Kanały FTA działaja normalnie.  Moje pytanie : czy przyczyną tego jest fakt, że dekoder ten ma stary fabryczny soft 1.10.1A ? Na takim samym dekoderze w innym pokoju mam soft 1.34.1A i kanały nc+ działają normalnie 

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...