Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, radek34 napisał(a):

Co Waszym zdaniem musieliby zrobić, żeby znów stać się marką Premium? Wykupienie jakich praw sportowych i filmowych - a może jeszcze inne rzeczy, skłoniłoby Was do zapłacenia więcej za abonament i jaka byłaby to kwota? 

 

3 godziny temu, pacik napisał(a):

Jak dostać VP za 0 zł mając pakiet extra + HBO?

@radek34 I masz odpowiedź na swoje pytanie. Ludzie chcą mieć tzw. "full wypas" za tzw. "free". 

Z punktu widzenia operatora trzeba tanio kupić i drogo sprzedać. Z punktu widzenia klienta trzeba mało płacić i dużo mieć. Trudne to do pogodzenia bo jedna i druga strona muszą z części swoich oczekiwań zrezygnować. 

Natomiast "Marka Premium" sprzedaje przede wszystkim poczucie wyższości, a to każdy musi wycenić sobie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niema szans kupić czegoś na wyłączność za duże stawki wchodzą w grę. Skoro niektórzy potrafią kupić prawa na pół europy, potem trzeba to jakoś monetyzować a biznes musi być rentowny. VP ma np z tym problem, rozdają serwis za pomocą c+ za 0 zł  przy 55 zł w ofercie bezpośredniej niebawem".

Mój post dotyczył wpisu jak wyżej i być satyryczny w formie. Więc proszę się nie podniecać i sugerować że chcę coś za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

24 minuty temu, pacik napisał(a):

VP ma np z tym problem, rozdają serwis za pomocą c+ za 0 zł  przy 55 zł w ofercie bezpośredniej niebawem".

 

Rozdają, a raczej rozdawali, bo promocja kosztuje. Tak samo jak w przypadku innych usługodawców (kiedyś miesiąc za darmo w Netflix czy HBO Max na całe życie za 19,90).

Dzisiaj mogą zwabić klientów dobrą ofertą sportową bo serwisów z filmami jest coraz więcej i niewielu będzie opłacało kilka różnych. Tym bardziej, że usługi te można wykupić na miesiąc, a nie wiązać się umową na 2 lata. Jeszcze trochę i podziękuję Canal+.

@pacik nie sugeruję, że chcesz coś za darmo - sam to napisałeś, a ironii w Twoim poście nie da się wyczuć. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest premium to musi kosztować. Chcesz jeździć nowym mercedesem musisz położyć na stół 300.000,00-500.000,00 zł. Jak masz 50.000,00 to max co cię czeka to 5 letnia fabia. Podobnie z tv. Chcesz mieć premium musisz 100-200 zł położyć na stół. Nie masz kasy oglądasz DVB-T2

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andjaw napisał(a):

Jak coś jest premium to musi kosztować. Chcesz jeździć nowym mercedesem musisz położyć na stół 300.000,00-500.000,00 zł.

Pełna zgoda. Chyba, że Canal+ ma być synonimem tego Mercedesa, to już nie...

Płatna telewizja satelitarna była 30 lat temu, wobec TV naziemnej z raptem dwoma kanałami, towarem premium. Obecnie próba wmawiania, że telewizja może być premium jest, w mojej ocenie, śmieszne. W czym Netflix jest bardziej premium od HBO czy odwrotnie? Jest po prostu kilkoro graczy na rynku, którzy sprzedają swoje usługi i w zależności od zawartości oferty mogą to robić za większe czy mniejsze ceny. 

Film mogę zobaczyć dziś albo za miesiąc u konkurencji. Oglądanie transmisji sportowej po miesiącu chyba mija się z celem i dlatego w sporcie (jak widać na przykładzie VP) leży klucz do zysków. Tort jest jeden tylko kawałki mają różne wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie wchodziłem na główną stronę Canal+ i z ciekawości sobie zajrzałem. Tam co się dzieje to jest jakaś kompletna pomyłka. 

 

W zakładce telewizja satelitarna zaledwie pięć pakietów. Z czego nawet nie jest wspominany pakiet optiumum+ czy np. Relax+. Jak ludzie mogą to brać jak ich nie ma na stronie? 

 

Nie wspomnę już o mnóstwo informacjach wprowadzające w błąd. W zakładce Sport połowa informacji jest do wywalenia. Jak można podawać informację że Rugby jest dostępne dalej u nich? Skoro od roku jest na Viaplay. W nazwie dalej występuje kanał nSport+ którego już dawno nie ma. Rozgrywki typu piłka nożna są podane na takich kanałach gdzie już nie są dostępne - typu Puchar Niemiec - Eurosport, Puchar Włoch - TVP Sport itp...

 

A najlepsze jest to że przy pakiecie Eleven są podane informacje typu - Wybierz pakiet Eleven - Weekendy pełne Formuły 1 - Formuła 1 na wyłączność

 

Dla kogoś kto się tym interesuje to wie że to kłamstwa. Ale dla takiego janusza czy nawet starszych ludzi jest to wprowadzanie w błąd. I co ciekawe nikt nic z tym nie robi. A kiedyś zgłaszałem to - to odpisali że przekażą do odpowiedniego działu. i Tak się ciągnie już miesiącami. 

 

I jak tu można tą platformę traktować poważnie? 

 

Jak prowadzić stronę Canal+ może się uczyć od  Polsat Box - tam jest wszystko aktualne i przejrzyste i wiadomo co i jak.... 

 

Takie moje małe spostrzeżenie. Ktoś pisał że to platforma premium. Może i była kilka lat temu.... 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta strona to jedna, wielka pomyłka. Nie wiem jak w czasach prymu Internetu można pokazywać 5 pakietów na krzyż zamiast wszystkich. Nie dają ludziom wyboru i nawet jak ktoś się zainteresuje zamówieniem telewizji to się szybko zrazi jeśli nie znajdzie sensowego pakietu dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,żę strona jest na żenującym poziomie.

Ale jeśli ktoś faktycznie jest zainteresowany to doczyta :

Potrzebujesz innej oferty?
Zadzwoń na infolinię sklepu 22 22 000 00. Pomożemy Ci dopasować pakiet do Twoich potrzeb!

 

I tak zadziało się niedawne ze mną.

Zadzwoniłem i dobrałem co chciałem.

Może w tym jest sposób na klienta ? Dzwoni i już go mamy. Zaproponujemy dodatkowo to i tamto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vaniliovsky napisał(a):

Już dawno nie wchodziłem na główną stronę Canal+ i z ciekawości sobie zajrzałem. Tam co się dzieje to jest jakaś kompletna pomyłka. 

 

W zakładce telewizja satelitarna zaledwie pięć pakietów. Z czego nawet nie jest wspominany pakiet optiumum+ czy np. Relax+. Jak ludzie mogą to brać jak ich nie ma na stronie? 

 

Nie wspomnę już o mnóstwo informacjach wprowadzające w błąd. W zakładce Sport połowa informacji jest do wywalenia. Jak można podawać informację że Rugby jest dostępne dalej u nich? Skoro od roku jest na Viaplay. W nazwie dalej występuje kanał nSport+ którego już dawno nie ma. Rozgrywki typu piłka nożna są podane na takich kanałach gdzie już nie są dostępne - typu Puchar Niemiec - Eurosport, Puchar Włoch - TVP Sport itp...

 

A najlepsze jest to że przy pakiecie Eleven są podane informacje typu - Wybierz pakiet Eleven - Weekendy pełne Formuły 1 - Formuła 1 na wyłączność

 

Dla kogoś kto się tym interesuje to wie że to kłamstwa. Ale dla takiego janusza czy nawet starszych ludzi jest to wprowadzanie w błąd. I co ciekawe nikt nic z tym nie robi. A kiedyś zgłaszałem to - to odpisali że przekażą do odpowiedniego działu. i Tak się ciągnie już miesiącami. 

 

I jak tu można tą platformę traktować poważnie? 

 

Jak prowadzić stronę Canal+ może się uczyć od  Polsat Box - tam jest wszystko aktualne i przejrzyste i wiadomo co i jak.... 

 

Takie moje małe spostrzeżenie. Ktoś pisał że to platforma premium. Może i była kilka lat temu.... 

Nie ma optimum, nie ma Extra+ nie ma superpremium 4K. Jeden zadzwoni drugi pójdzie do konkurencji. Nie każdy lubi dzwonić i gadać przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, kredyt można w banku wziąć przez smartfona a do canal+ trzeba iść do punktu. Pewnie jeszcze na kolanach i z podaniem na piśmie. Cóż widać mają dość klientów i kasy skoro tak podchodzą do potencjalnych klientów.

Edytowane przez andjaw
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 punkty, które znam to od dłuższego czasu cienko przędą, więcej ludzi oddaje sprzęt niż bierze.

Może takie ograniczenie oferty via www to pomysł jakieś tęgiej głowy, żeby właśnie nagonić ludzi pracownikom telefonicznego BOK i stacjonarnych punktów i umożliwić im wyrobienie normy, a co za tym idzie zarobienie sensownej prowizji.

A C+ bezpośrednio łapie ludzi na ofertę online i z tego ma zarobek "do kieszeni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat że jest mały ruch w punktach to ja widze od dawna. A to że ktoś zdaje sprzęt to nie znaczy że nie wymienia. Kiedyś mam wrażenie że tych zwrotów było wiecej . Sam nie raz widziałem kiedyś dużo starego sprzętu stojącego w punktach. Rynek zapewne bardzo nasycony i teraz to chyba tylko roszady między operatorami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te kredyty pewnie  biorą ci co nie lubią przez telefon gadać Są tacy co lubia zobaczyć to co kupuja jak i mają możliwość zobaczyć umowę kanały gwarantowane itp. Dodatkowy plus że ma sprzęt i po chwili go odpala w domu.
kanałów gwarantowanych jest w Canal+ garstka, z czego 90 procent to kanały własne platformy. Więc średnio to potrzebne do szczęścia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...