Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,jestem w zasiegu nadajnika na Przehybie ,czy cos zlapie od Słowakow?

Słowackie nadajniki mają tłumienie sygnału w kierunku północnym. Ja niby - wg mapki - nie jestem w zasiegu Bardejova, a łapię sygnał. Teoretycznie N. Sacz jest poza zasięgiem, ale czytałem ze sa tacy co odbierają Bardejov, inni Starą Lubovnie. Sprawdż sobie mapki zasiegu Bardejowa http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=4798 lub Starej Lubovni http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=4807 . No i pamiętaj że Słowacy nadają w polaryzacji PIONOWEJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak się ma sprawa odbioru w okolicy Częstochowy wie ktoś może, z góry dzięki!!!!

 

Sprawa ma się dobrze. Odbiór u mnie na zwykłej siatce(mux z CT jak i NOVA) Gorzej z tymi gdzie jest Prima Love i inne. Sygnał z Jesenik-Pradziad. Kanał 36 jak i 53(chyba, bo z miesiąc tam nie zaglądałem). Jak coś popatrz na http://www.dvbtmap.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Wie ktoś może z jakiego nadajnika nadawało analogowa słowacka jedynka STV1 na kanale 38 i z jaką mocą, bo sygnał był aż dostępny pod Kielcami (wtedy gdy miała w nadawaniu przerwa TVP1 ze Świętego Krzyża).
To była stacja retransmisyjna o małej mocy, znajdująca się na Łomnicy. Drugi program był nadawany na kanale 41.

 

Chyba znowu nie takiej małej mocy ,bo ja w Jędrzejowie k.Kielc odbierałem STV1 bez problemu (oczywiście przy braku TVP1 z Kielc, fonia była dostępna nawet podczas nadawania TVP1 z Kielc). Jest coś obecnie nadawane z tego nadajnika na Łomnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie stacje miały po 16W i były nadawane na kanałach 38 oraz 41, informacja o nich znajduje się na stronie vysielace.sk

Strona od bardzo dawna nie była aktualizowana, przez co dane nie zostały usunięte na rzecz nowych nadajników DVB-T :)

hYCuX3K.png

 

Obecnie nic nie jest tam nadawane. Od momentu wyłączenia telewizji analogowej, operator przestał rozwijać sieci doświetleń w zamian za promowanie własnej platformy satelitarnej, dzięki której można bez opłat oglądać podstawowe programy telewizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

korzystam z osiedlowej sieci AZART. Niedawno kupiłem tuner Thomson THT501 i podłączyłem go do telewizora. Skan sprawnie odszukał wszystkie dostępne w NTC polskie kanały, ale niestety nie udało mi się namierzyć żadnych czeskich. Mieszkam w Piekarach Śl., dlatego (m.in. po lekturze tego wątku) wydawało mi się, że powinienem je bez większego trudu odbierać z racji stosunkowo bliskiej odległości dzielącej mnie od nadajników znajdujących się w Rep.Czeskiej.

 

Bardzo proszę o pomoc/radę publikujących na tym forum pasjonatów/ekspertów, bo szkoda by było nie skorzystać z dobrego położenia geograficznego, dzięki któremu mógłbym oglądać bezpłatnie tv naszych południowych sąsiadów :wink:

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej blokady ja odbieram kilka czeskich kanałów na tym dekoderze

Potwierdzam, czeskie MUX zapisywane są od pozycji 1030.

 

A w oknie? Czy masz odsłonięty kierunek południowy bądź zachodni? Jeżeli nie, to z odbiorem może być kiepsko.

 

W Piekarach to najlepiej na ustawiać na zachód, w stronę Ostrawy, MUX 1, MUX 2 i MUX 3 przy nie zasłoniętej przestrzeni można odebrać na antenie teleskopowej, testowałem to w piekarskiej dzielnicy - Brzeziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...