Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było podobnie łapałem CT1 na kanale 37 obraz jak żyleta , do startu muxu z Kielc odbierałem czeski mux 2 później wszystko poszło.... :censored: problem w tym że syganłu ze św Krzyża wcale nie widzi( nawet po obróceniu anteny ) ,myslę że kłopot może być z sąsiednim kanałem ( na 36 nadaje mux 2 z Rabki ) podobnie sprawa ma się z kanałem 54 przed startem skrzycznego odbierał dość dobrze później sygnał znikł odbiera tylko rano i podczas tropo . Konieczna będzie zmiana anteny i zastosowanie jakiegoś tłumnika sygnału na sąsiedni kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K63 - O! Nie wiedziałem że jest kodowany... A nie masz jakichś informacji na temat zwiększenia mocy? Jest jakaś konkretna data, bo nic w tej sprawie się nie dzieje.

Franklin - jeśli chodzi o Słowację to musisz spróbować ja odbieram z odl ok. 165km nie jest to stały odbiór ale działa jako tako. Aha, Słowacy nie nadają jeszcze na docelowych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K63 - O! Nie wiedziałem że jest kodowany... A nie masz jakichś informacji na temat zwiększenia mocy? Jest jakaś konkretna data, bo nic w tej sprawie się nie dzieje.

Wszystko wskazuje na to że dopiero w 2015. Kończy się wówczas okres ochrony częstotliwości tv analogowej, a w analogu nadają jeszcze chyba Węgrzy, Rumunia i Ukraina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słowacki operator Towercom otrzymał pozwolenie na zwiększenie mocy na kilku nadajnikach:

- Ćadca (k.32) - z 3,982 kW na 5,743 kW

- Námestovo – Magurka (k.26) - z 10 kW na 20 kW

- Námestovo – Magurka (k. 59) - z 19,955 kW na 20 kW

- Stará Ľubovňa – Kolník (k. 24) - z 3,163 kW na 20 kW

- Žilina – Krížava (k. 32) - z 7,943 kW na 10 kW

- Žilina – Krížava (k.35) - z 1,995 kW na 6,3 kW

 

http://www.digizone.cz/clanky/slovensky ... o-i-cadca/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam!

Czy w Krakowie jest możliwość odbioru DVB-T ze Słowacji?

Zależy od miejsca odbiór możliwy i stabilny np. na Salwatorze czy Podgórzu . Moze z was ktos potwierdzic czy słowacy podnieśli moc na nadajniku Namestovo do 20 kw na kanałach 26 i 59 .U mnie niestety brak odbioru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magurka to jest bardzo niska lokalizacja, z tego powodu odbiór w większej części miasta może być niemożliwy. Moim zdaniem największe szanse są na odbiór z Żyliny, jednak należy poczekać aż w końcu podniosą tam moce do 50kW erp. W północnej części miasta punktowo można odbierać DVB-T z Ostrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy w Krakowie jest możliwość odbioru DVB-T ze Słowacji?

Zależy od miejsca odbiór możliwy i stabilny np. na Salwatorze czy Podgórzu . Moze z was ktos potwierdzic czy słowacy podnieśli moc na nadajniku Namestovo do 20 kw na kanałach 26 i 59 .U mnie niestety brak odbioru :(

 

Potwierdzam, dziś ponownie założyłem siatkę z LNA177 I odbiór obu muxów z Namestova jak najbardziej możłiwy na Salwatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj konserwacja nadajnika Rabka Luboń Wielki k 36 ,postanowiłem sprawdzić czy odbierze czeski mux na k 37 ( dość często odbiór się zacinał a obecnie jest bardzo dobry :shock: ) może jak zastosuje jakieś filtry do tłumienia sygnału będzie stabilny odbiór poniżej zdjęcie niestety zrobione telefonem komórkowym

 

c825916d081b7c8fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,mieszkam w okolicach kalisza do nadajnika czeskiego z pradziada mam 180km posiadam antene yogi 13db ,ale odbiór mam głównie wieczorem i rano,zastanawiam sie gdy bym kupił antene ATX-107 ponoc zysk ma 20db + jakis zmacniacz LNA-177 wedłóg map DVBT jestem na granicy zasięgu kolor żółty,kiedyś w czasach analogu odbierałem prawie całodobowo na typowej siatce NOVA TV,CT1,CT2 jak myślicie jest szansa na stabilny odbiór muxsów z czech na kanałach 36,51,53 całodobowo lub chociasz przez większość dnia na tej antenie ATX-107? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...