Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też tak myślę, podejrzewam że na każdym dekoderze z wbudowanym w TV czy to zewnętrznym wskaźniki mogą się różnić nieznanie od siebie i dlatego ciężko do końca twierdzić co jest lepsze. Dotrze ten wzmacniacz LNA-177 to będę kombinował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy podłączyłeś ten LNA? Miałeś okazję przetestować odbiór przez kilka dni, sprawdzić jaki odbiór jest przy zmiennych warunkach pogodowych? Ale wygląda na to że będziesz miał stabilny sygnał całą dobę. Aha, odbierasz k.46? Jeśli tak to napisz co tam jest nadawane. Podaj też parametry sygnału na poszczególnych MUX-ach.

P.S sorry za zasypanie pytaniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram dokładnie w Sufczynie to jest między Tarnowem a Brzeskiem, co do wzmacniacza w sobotę podłączyłem.Powiem Ci tak najlepszy odbiór jest nad ranem wtedy siła sygnału około 85% jakość 70% ale cały czas jest sygnał od soboty włącznie do teraz mimo opadów deszczu,jakość waha się od 50 % do 70 % nad kanałem 46 muszę popracować ponieważ siła sygnału jest w granicach 70 % ale jakość waha się od 10% do 20 % i obrazu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach na k.46 powinna się przynajmniej wczytać lista kanałów? Ja też zwłaszcza latem miałem lepszy sygnał przy gorszej pogodzie. Wyniki i tak niezłe ciekaw jestem jak będzie przy bezchmurnej pogodzie bo ja mam zawsze gorzej lub brak sygnału. Jeśli prognozy się sprawdzą to na sobotę szykuje się niezłe tropo http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty masz jeszcze dalej niż ja. U mnie mniej więcej w lini prostej jest do nadajnika w Bardejovie jest około 78 km. Masz i tak ogromne szczęście że odbiera i u Ciebie w tak dużej odległości. Według wskazań powinienem też odbierać sygnał ze Starej Lubovni ale nadają na kanale 55 a mux-4 z Tarnowa i Lichwinu też leci na tej częstotliwości więc wątpię w powodzenie złapania syganału z Kotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem może spróbuje odbioru z zewnątrz. Ciekaw jestem w jakim stopniu dach i ściana szczytowa tłumi sygnał tylko obawiam się trochę piorunów. A ty na jakiej wysokości masz antenę i jaki masz kabel bo te białe, bez żelu po pewnym czasie mogą popękać pod wpływem promieni UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piątku była na balkonie ale w sobotę powiesiłem antenę na kominie mniej więcej 9 metrów od ziemi. Kabel co prawda zakupiłem nowy zwykły biały koncentryczny ale bezpośrednio od anteny wpuściłem pod okuciem koło komina także za wiele go nie wystaje. Ale też myślę że jak zrobi się cieplej to zamontuję jakiś wysięgnik. Jedyną opcję dostania się na mój dach to drabina i wędrówka po dachu więc pogoda obecnie nie sprzyja do zmiany lokalizacji anteny. Na wprost anteny znajduje się słup energetyczny więc jak będzie cieplej i zmienię lokalizację anteny na drugi komin to powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają wszystkie bez problemu przynajmniej rano i od godz: 16 bo cały dzień w robocie siedzę to nie mam jak sprawdzić , jakość i siła trochę spadła mnie więcej do poziomu 30 % jakość i 60% siła . Podejrzewam ,że te spadki są spowodowane śniegiem na antenie. Dalej brak kanału 46 . Myślę że jak będzie dobre tropo to wtedy coś złapię z tego kanału. A u Ciebie jak z odbiorem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad tygodnia brak sygnału, tylko kiedyś rano wskoczył na chwilę k.49. Cóż, jak odbiór jest zależny od tropo do tego jest warstwa lodu i śniegu na dachu i jest kiszka.

Edit. 31.01.2014r.

Dziś o 7:30 już pojawił się sygnał i to prawie ze 100% jakością, ale są spore wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem z tą siatką na zewnątrz skoro pod coś tam łapie to na zewnątrz powinno być chyba lepiej nie prawdasz? Do lata (a może i do docelowych mocy na Słowacji) wstrzymam się z jakimi kolwiek inwestycjami przypomnę że przy jesienno - wiosennej pogodzie odbiór miałem praktycznie co dzień więc jeszcze coś z tej siatki spróbuje wycisnąć na dachu.

P.S. wydaje mi się że jeśli miałbym myśleć o całodobowym odbiorze to musiała by to być antena typu ATX107 a ona już trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego z którego rejonu małopolskie mniej więcej odbierasz?

Okolice Gorlic. Do Bardejova mam ok. 40 km, ale wg dvbtmap jestem poza zasięgiem ze względu na konfiguracje terenu.

Odbieram na Dipolu 19/21-69. Sygnał jest jeszcze lepszy na pojedynczej antenie, ale obecnie jest sumowany na sumatorze, do którego podpięta jest także antena na polskie dvbt. Za sumatorem pracuje wzmacniacz liniowy APL-109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...