Skocz do zawartości

Czeskie i słowackie DVB-T na terenie płd. Polski


peter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Przyznam, że sceptycznie podszedłem do idei symetryzatora, ale okazuje się, że coś w tym jest. Co prawda dalej nie odbieram Czechów a z Polskimi kanałami lepiej z MUX 3 i 1. A MUX 2 gorzej. Zauważyłem że spadła siła sygnału ale wzrosła jakość sygnału dla MUX 3 i 1. A wszystko spadło dla MUX 2. TV mi wyświetla te dwie wartości. Jako ciekawostkę dodam, że po wymianie wzmacniacza na symetryzator przestałem łapać MUZ 1 ze Ślęży, a łapię całkiem fajnie z Kłodzka. Przestałem również łapać Opole i Kalisz. Cuda panie, cuda.

 

A tak na poważnie wychodzi mi, że chyba muszę spróbować wyjść na strych lub na dach, ale to trzeba się przebić kablem przez sufit, skompletować narzędzia itd. Z racji, że mam mało czasu pewnie mi zejdzie miesiąc. Dam znać co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pamiętajcie o tym, że warunki proagacyjne ciągle ulegają zmianom, nigdy nie są stałe. Także w jednym dniu może być wystarczająco mocny sygnał do odbioru, natomaist kolejnego będzie już zbyt słaby aby odbiornik mógł sobie z tym poradzić.

 

Aby uniknąć takich problemów, polecam zbudowanie porządnej instalacji antenowej na dosyć wysokim maszcie bądź wysięgniku, testowanie różnych wzmacniaczy i odbiorników, zainstalowanie kabla antenowego o niskim tłumieniu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na kierunkowej z symetryzatorem mam tylko czeski MUX1 siła 100 % jakość 70 % a MUX 2 tylko czasami , natomiast na logarytmicznej z wzmacniaczem odbieram tylko MUX 2 100 na 80, ale zaś ona jest w innym miejscu gdzie kierunek na Łysą górę zasłania mi ściana bloku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MUX 4 ma słabe moce nadajników, więc nie masz co nawet go szukać, gdyż tylko niektóre nadajniki wychodzą poza granice Czech, we Wrocławiu możesz szukać sygnału z nadajnika Trutnov - Czarna Góra:

MUX 1 - K40

MUX 2 - K61

MUX 3 - K60

MUX 7 - K21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zmieniłem połozenie swojej anteny dałem ją na dach i mam ciekawy przypadek w poprzednim miejscu antena "widziała " mux 2(siła 90% jakosc 100 %) natomiast śladowo łapała mux 1 przestawiłem antene w inne miejsce łapie tylko mux 1 ( 70 % siła jakość 50-55%) a mux 2 już nie (siła 0 jakość 0 odbiór pewnie zakłóca nasz Mux z Kielc 100kw ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład ma antene obróconą na jesenik i mam wszystko, tylko mam czasami problemy z mux2 z Czech bo mi mocno spada siła. A tak poza tym to mam wszystkie programy stale. Teraz doszedł mi jeszcze jeden program czeski CT : D / CT/art. To wszystko mam z "siatki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w końcu się udało odebrać oba muxy (k 37 siła 70-71 % jakosć 45-55 % sygnał czasami klatkuje k 54 siła 78-80 % jakość 50-55 % ) podokręcałem kabel antenowy do płytki LNA 133 i zaskoczyło , choć dziwię się dlaczego mam taką słabą jakość sygnału . Ktoś pisał że 1 maja rusza mux 2 na jakim kanale będzie można go odbierać jaka będzie moc sygnału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W mojej lokalizacji (Bielsko-Biała), po skierowaniu anteny w stronę Skrzycznego z korektą około 30 st. Zachód bez problemu odbiór mux na kanałach : 36 / 37 / 48 / 51 / 54. Najmniej stabilny jest odbiór na kanale 48 - zdaje się że to ich mux 3, w sumie najfajnieszy bo ct sport tam jest. Korekta ustawienia anteny nie wiele już pomaga. Ale oglądać się da. Za to pojawił się problem z polskimi mux'ami, zwłaszcza mux 1 i mux 2 - okresowo mam wówczas zacięcia obrazu. Jakakolwiek korekta ustawień nic nie dawała. Mam teraz antenę skierowaną w stronę Katowice Kosztowy - muxy polskie idealnie bez zacięć. Czeskie naturalnie znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mieszkając blisko naszych południowych sąsiadów można dwie anteny z symetryzatorami zsumować - jedna kierunkowa na polskie DVB-T, druga może być i zwykła "siatka" na czeskie nadajniki. Kanały się nie pokrywają więc nie potrzeba specjalistycznych pułapek kanałowych czy innych wynalazków. W razie podziału na kilka odbiorników dodatkowo założyć jakiś wzmacniacz i mamy prawdopodobnie poza 3 polskimi MUXami także aż 5 czeskich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...