Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chabiniak zazwyczaj komentuje mecze ligi niemieckiej i belgijskiej :)

Dzięki, dlatego go nie kojarzę. Szkoda, że tak rzucani są komentatorzy i eksperci po różnych ligach i w końcu nie znają się na żadnej. Coraz bardziej nie podoba mi się podejście tej stacji do zdecydowanie najlepszej ligi jaką posiadają. Pewnie na El Clasico będzie duet Mirosławski- Ćwiąkała. Dobrze, że przynajmniej tego świetnego eksperta mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Coraz bardziej nie podoba mi się podejście tej stacji do zdecydowanie najlepszej ligi jaką posiadają. 

Bundesliga cieszy się w Polsce większą popularnością, w La Liga to tylko Real i Barcelona robią tej lidze oglądalność. 

 

No i z tą "zdecydowanie najlepszą" to tradycyjnie przesadzasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mecz Eibar z Valencią w ES4. Żenada. Druga drużyna La Ligi ciągle walcząca z Barceloną o mistrzostwo kraju traktowana po macoszemu. Ważniejszy mecz cienkiej w tym roku Borussii. Priorytetem dla Eleven miała być La Liga a nie Bundesliga.

Są tacy co sie ucieszą bo pomimo że nie mają wykupionego Eleven będą mogli zobaczyć ten mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem dla Eleven miała być La Liga a nie Bundesliga.

Niby skąd taka refleksja? 

 

Gdyby nie to, że Bundesliga ma inne rozłożenie meczów w trakcie weekendów to pewnie mielibyśmy dostęp do wszystkich meczów BL na żywo prawie co kolejkę. Komentatorzy na stadionie, studio oraz sam fakt, że prawa do ligi niemieckiej zostały zakupione bezpośrednio bez żadnych układów z beIN czy MP&Silva sprawiają, że ta liga wg moich obserwacji ma najwyższy priorytet wśród wszystkich rozgrywek piłkarskich na antenie Eleven. Nawet pomimo straty tych dwóch meczów na rzecz Canal+

 

Już samo to jak często pokazywana jest 2.Bundesliga nie pozostawia wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetowa liga, której drugi najciekawszy mecz oddają NC+ :)

Dla mnie to wciąż jest jedna wielka zagadka czemu tak się stało. Do dziś nie znajduję w tym wszystkim logiki. 

 

Pamiętam, że gdy Eleven nabywał prawo do pokazywania Bundesligi z oficjalnych komunikatów wynikało, że sobotni mecz o godz. 18:00/18:30 będzie pokazywany w innej stacji. Może ktoś tego po prostu nie doprecyzował, mogę się tylko domyślać. Bo to, że stało się to tak późno nie jest dla mnie zaskoczeniem. 

 

Niby to jest sublicencja, a może w umowie był zapis, że taka sublicencja musi się dokonać. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że sublicencja miała być w formie "oddajemy, ale jeśli chcemy to też pokażemy u siebie". Wyszło coś zupełnie innego. Jeszcze gdyby odsprzedali do TVP SPORT na przykład to byłoby fair. Tutaj zamknęli możliwość oglądania spotkań u swojego operatora części osób. Do tego doszła niedawna akcja z czwartym kanałem co postawiło sprawę jasno: jesteś abonentem CP=dla nas się nie liczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wciąż jest jedna wielka zagadka czemu tak się stało. Do dziś nie znajduję w tym wszystkim logiki. 

 

Pamiętam, że gdy Eleven nabywał prawo do pokazywania Bundesligi z oficjalnych komunikatów wynikało, że sobotni mecz o godz. 18:00/18:30 będzie pokazywany w innej stacji.

Przy nabywaniu praw byla mowa ze Eleven maja na wyłączność całą Bundesligę, za wyjątkiem sobotnich meczów  o godz 18.30 ktorych pakiet byl do kupienia przez inne nadawce.

 

Dlaczego tak sie stalo? Ja bym sie tu nie doszukiwal drugiego dna. Raczej jest tak jak wiekszosc sadzi. To jest deal z nc+ w zamian za miejsce na 4 kanal a moze takze warunek wyjsciowy do dalszej wspolpracy w zakresie wymiany praw czy wspolnych zakupow. Praktycznie innej mozliwosci nie ma, chyba ze... klopoty finansowe Eleven w co nie chce mi sie na ten moment wierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie biznesów ;)

Miejsca na satelicie to osobna kwestia - nadawca płaci, to nadawca ma.

 

Z kolei odsprzedaż Bundesligi to czysty biznes. Po prostu Eleven "odzyskał" kilka milionów za prawa. Słupki w Excelu muszą się zgadzać.

 

Podobnie jest w przypadku Ekstraklasy. Canal+ dzieli się z Eurosportem nie dlatego, że jest tak dobry, a dlatego, że samego Canal+ nie było stać na całą Ekstraklasę.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Clasico :

Studio na murawie Bernabeu : Mateusz Majak, Maciej Kruk, Marcin Gazda

Komentarz : Mateusz Święcicki, Tomasz Ćwiąkała

https://twitter.com/P_Miroslawski/status/942356564366721027

Studio do El Clasico na Eleven Sports 1 oraz na Eleven Sports 4.

Edytowane przez tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...