Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plan świątecznych transmisji + komentatorzy :

 

Piątek (22 grudnia):
• 17:55 Serie A TIM: AC ChievoVerona - Bologna FC (Eleven Sports 2 i 4)
komentarz: Julian Kowalski, Piotr Czachowski
• 19:25 LaLiga Santander: Real Betis - Athletic Club (Eleven Sports 1)
komentarz: Michał Mitrut, Michał Świerżyński
• 20:40 Serie A TIM: Cagliari Calcio - ACF Fiorentina (Eleven Sports 2)
komentarz: Tomasz Zieliński, Filip Kapica
• 21:25 LaLiga Santander: RCD Espanyol - Atlético Madryt (Eleven Sports 1)
komentarz: Marcin Pawłowski, Dominik Guziak

Sobota (23 grudnia):
• 12:25 Serie A TIM: S.S. Lazio - FC Crotone (Eleven Sports 2)
komentarz: Julian Kowalski, Mikołaj Kruk
• 12:55 LaLiga Santander: Real Madryt - FC Barcelona (Eleven Sports 1 i 4, studio od 12:00)
komentarz: Mateusz Święcicki, Tomasz Ćwiąkała
• 14:55 Serie A TIM: SSC Napoli - UC Sampdoria (Eleven Sports 2)
komentarz: Dominik Guziak, Filip Kapica
• 14:55 Serie A TIM: US Sassuolo Calcio - Inter Mediolan (Eleven Sports 3)
komentarz: Sebastian Chabiniak, Piotr Czachowski
• 15:55 Sky Bet Championship: Sheffield Wednesday - Middlesbrough (Eleven Sports 4)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński
• 16:10 LaLiga Santander: Valencia CF - Villarreal CF (Eleven Sports 1, studio od 15:00)
komentarz: Michał Mitrut, Michał Świerżyński
• 17:55 Serie A TIM: AC Milan - Atalanta Bergamo (Eleven Sports 2)
komentarz: Julian Kowalski, Piotr Czachowski
• 18:25 Sky Bet Championship: Aston Villa - Sheffield United (Eleven Sports 3 i 4)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński
• 18:55 LaLiga Santander: Deportivo La Coruña - Celta Vigo (Eleven Sports 1, studio od 18:15)
komentarz: Marcin Pawłowski, Sebastian Chabiniak
• 20:40 Serie A TIM: Juventus FC - AS Roma (Eleven Sports 1, studio od 20:30)
komentarz: Piotr Dumanowski, Dominik Guziak
• 22:25, NFL: Baltimore Ravens - Indianapolis Colts (Eleven Sports 2)
komentarz oryginalny
• 22:45, "Eleven GOL LIVE" - magazyn (Eleven Sports 1)

Niedziela (24 grudnia):
• 02:25 NFL: Green Bay Packers - Minnesota Vikings (Eleven Sports 2)
komentarz oryginalny

Wtorek (26 grudnia):
• 02:25 NFL: Philadelphia Eagles - Oakland Raiders (Eleven Sports 2)
komentarz oryginalny
• 15:55 Sky Bet Championship: Burton Albion - Leeds United (Eleven Sports 1)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński
• 20:25 Sky Bet Championship: Brentford FC - Aston Villa (Eleven Sports 1)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński

Piątek (29 grudnia):
• 20:40 Serie A TIM: FC Crotone - SSC Napoli (Eleven Sports 1)
komentarz: Mateusz Święcicki, Filip Kapica
• 20:40 Sky Bet Championship: Cardiff City - Preston North End (Eleven Sports 2 i 4)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński

Sobota (30 grudnia):
• 12:25 Serie A TIM: ACF Fiorentina - AC Milan (Eleven Sports 1)
komentarz: Mateusz Święcicki, Filip Kapica
• 14:55 Serie A TIM: UC Sampdoria - SPAL 2013 (Eleven Sports 2 i 4)
• 15:55 Sky Bet Championship: Barnsley FC - Reading FC (Eleven Sports 3)
• 17:55 Serie A TIM: Inter Mediolan - S.S. Lazio (Eleven Sports 1)
komentarz: Julian Kowalski, Filip Kapica
• 18:25 Sky Bet Championship: Bristol City - Wolverhampton Wanderers (Eleven Sports 2)
komentarz: Marcin Grzywacz, Tomasz Zieliński
• 20:40 Serie A TIM: Hellas Verona - Juventus FC (Eleven Sports 1)
komentarz: Piotr Dumanowski, Dominik Guziak

Poniedziałek (1 stycznia):
• 15:55 Sky Bet Championship: Bolton Wanderers - Hull City (Eleven Sports 1)
komentarz: Tomasz Zieliński

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku telewizja ELEVEN pokazywała swoje mecze w niedzielę o 12:45. - Teraz wszystko się zmieni. Mecze będą transmitowane w soboty. Początek studia o 16:00, a pierwszy bieg 16:15. Taka była nasza sugestia i telewizja zareagowała na to bardzo pozytywnie - mówi nam Zbigniew Fijałkowski wiceprzewodniczący GKSŻ, który ma nadzieję, że ze zmiany będą zadowoleni zarówno kibice jak i kluby.

 

Terminy 7 kwietnia,14 kwietnia,21 kwietnia,28 kwietnia,5 maja,19 maja,26 maja,9 czerwca,16 czerwca,30 czerwca.28 lipca,11 sierpnia,18 sierpnia,25 sierpnia.

Edytowane przez levybydg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SAT jest już przekaz ELEVEN dosył studia do programu można ich sobie posłuchać nieoficjalnie  :mrgreen:

 

Eurobird 16A (16.0°E) image535280.jpg Częstotliwość: 12556 DVB-S2 8PSK - Pol: H - SR: 6333 - FEC: 2/3

 

 PS: Jest już też przekaz na SAT Real Madryt-FC Barcelona 4K przeznaczona dla nadawców niestety nieosiągalna dla indywidual H.265 4:2:2 :/
 

Edytowane przez franko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na satelicie jest taki jak zawsze i chyba nikt nie liczył, że akurat na ten mecz go zwiększą ;D.

4K jest w Orange po światłowodzie i jak komuś zależy na jakości to trzeba zacząć się interesować nowocześniejszymi technologiami, bo na satelicie w wykonaniu polskich platform jej szybko nie będzie, jeden kanał Eleven 4K zajmie tyle pasma co obecne 4 w "HD".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate na satelicie jest taki jak zawsze i chyba nikt nie liczył, że akurat na ten mecz go zwiększą ;D.

4K jest w Orange po światłowodzie i jak komuś zależy na jakości to trzeba zacząć się interesować nowocześniejszymi technologiami, bo na satelicie w wykonaniu polskich platform jej szybko nie będzie, jeden kanał Eleven 4K zajmie tyle pasma co obecne 4 w "HD".

A jakie bitrate było w kablówkach czy w tym Orange?Bo z tego co wiem to przekaz HD był 20 mega a  4K 50 mega na satelicie zrobili z tego 1/3 bo był standard 6.7 mega a ile obcieli w Orange?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy... który bezpośredni przekaz w HD nie ma co najmniej 20 Mbps? Eleven na satelicie idzie w SBR 7 Mbps i tyle, niezależnie od źródła. Mogliby zrobić VBR to by ładniej wygladało na wykresie, ale średnia nadal byłaby jaka jest. Inna sprawa, że patrząc na średnią to dzięki SBR Eleveny na 11,487 mają teraz najlepszą, bo C+ Sport ma 6,2 Mbps, a C+1 trochę ponad 4...

Orange deklarował, że do 4K trzeba u nich łącza co najmniej 80 Mbps. Ile z tego rezerwuje na TV i jaki bitrate ma Eleven 4K nie wiem, ale na pewno w tym przypadku nie blokuje go zawalony 7 kanałami HD (i jednym SD oraz stacjami radiowymi) transponder ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy... który bezpośredni przekaz w HD nie ma co najmniej 20 Mbps? Eleven na satelicie idzie w SBR 7 Mbps i tyle, niezależnie od źródła. Mogliby zrobić VBR to by ładniej wygladało na wykresie, ale średnia nadal byłaby jaka jest. Inna sprawa, że patrząc na średnią to dzięki SBR Eleveny na 11,487 mają teraz najlepszą, bo C+ Sport ma 6,2 Mbps, a C+1 trochę ponad 4...

Orange deklarował, że do 4K trzeba u nich łącza co najmniej 80 Mbps. Ile z tego rezerwuje na TV i jaki bitrate ma Eleven 4K nie wiem, ale na pewno w tym przypadku nie blokuje go zawalony 7 kanałami HD (i jednym SD oraz stacjami radiowymi) transponder ;).

Co to ma do rzeczy?Dostają bardzo dobry produkt a co z tego widzi widz to wiadomo.Nie wiem na czym badasz C+Sport bo właśnie sprawdzam i jest średnia obecnie ponad 9 mega a nie 6.2 a C+1 nie ma nawet 4 obecnie ale tu nie ma dynamicznych scen więc nie jest wymagane wysokie bitrate.Bo nie widać aż tak defektów obrazu najbardziej to widać na scenach dynamicznych czyli kanałach pokazujacych sport.Ostatnim czasem nawet na C+sport2 jest poprawa bo wcześniej wygladało to kiepsko bitrate był na poziomie kanałów Eleven a bywało że było znacznie mniej.Ja tu wyrażam opinię widza który posiada tv 40 cali nawet nie chcę wiedzieć jak to wyglada na ponad 50 calach.Oczywiście mam podgląd i na taki tv ale niestety kablówka UPC bez opcji Eleven.Co do Eleven4 nie mam aż takich wymagań bo to kanał znajdujacy się w pakiecie a nie Extra płatny od takich mam odrobine większe wymagania.Dla mnie mogą nawet obciąć liczbę tramsmisji o 50% a poprawić bitrate o np 3 mega.Tylko z drugiej strony to nie wiadomo jakie są prowizje operatorów bo może się okazać że np taka NC+ pobierajac 11.90 zł za tą paczkę ma zarobek 30-40% tego co płaci właścicielowi.Teraz pozostaje czekać na roztrzygnięcia co do przetargów z trzech lig i czy to utrzymaja czy znowu będzie jakiś śmieszny podział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filmy które pokazuje HBO i C+ z bitrate 5 Mbps na blurayu też mają 40. To jest telewizja satelitarna, a nie światłowód i dlatego bitrate źródła nic nie ma do rzeczy z tym co idzie do widza ;).

Na 11,487 jest C+ Sport 2 i to o nim pisałem.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprawdziłem przed chwilą i ma więcej o 1 mega od kanałów Eleven a nie 6.2.I ostatnio jakiś juz czas jak pisałem podciągnęli ten kanał natomiast kaanły Eleven mają raczej stałe bitrate bo nie liczę wachnięć 6.6-6.8 bo tak to najczęściej wygląda nie miałem okazji na tych kanałach złapać nawet chwilowego 7 mega.Może w nieodpowiednich momętach robię pomiary ale co jakiś czas więc to 7mega jak się nawet zdarza to raczej rzadko.Pewnie 4K na satelicie szybko nie zobaczymy a nawet jak zobaczymy to też będzie w dolnych granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem dzisiaj pakiet bogaty w Orange i miałem przyjemność oglądania transmisji Grand Derby w 4K. O ile jakość obrazu podczas samego meczu była świetna obraz rewelacja... to jakości dźwięku nie mogę powiedzieć nic dobrego... dwie ścieżki dźwiękowe ani jedna nie była w dolby digital nie mówiąc o dolby digital + nie było ścieżki audio bez komentarza z odgłosami stadionu.

Oprócz tego jakość treści które są up-scalowane jest bardzo przeciętna nie wiadomo czemu logo Eleven nieustannie drga a jakość jest gorsza niż na kanale Eleven Sports 1 HD.

Ostatnią kwestią jest brak HDR nie wiem czy jest to kwestia sygnału z Hiszpanii czy wina leży po stronie Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie ponarzekam. Ciekawe studio z murawy Santiago Bernabeu wzbogacone o ciekawe materiały i rozmowy z bohaterami El Classico sprzed lat jak Carles Puyol czy Fernando Morientes. Widać,że stacja stara się opakować produkt , wysyła sporo osób, w tym Ćwiąkałę kilka dni wcześniej by nagrał wiele ciekawych rozmów. Czy mieliśmy takie rzeczy gdy Liga Hiszpańska była w Canal+ ? Ktoś mówi synchronizacja dźwięku z obrazem to oczywistość- niestety,ale przez lata nie była to oczywistość i właśnie o to chodzi. Powtóre- mam wykupiony pakiet na ich stronie- chodziło mi bardzo dobrze, a tu straszono mnie,że i tak będę musiał szukać streamu . Dostępność- nie muszę mieć bardzo drogiego pakietu z kilkudziesięcioma kanałami, którymi nie jestem zainteresowany i to w naprawdę przystępnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w NC+i CP opcję eleven można dokupić do najtańszych pakietów czyli po 20zł.Więc pisane o bardzo drogim pakiecie jest nieprawdą chyba że masz na myśli kablówki bo tam nie wiem jak to wyglada.Jak dla mnie oglądanie tv przez internet jesy porażką i wolę tradycyjną poprzez satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...