Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hity weekendu:

meczyk Barcelony 50 tys

meczyk Bayernu 125 tys

F1 105 tys

 

Wisła - Legia 200 tys  :lol2:

 

Masz jakieś wyniki oglądalności żużla w Eleven? Jakikolwiek mecz może być. Dzięki z góry.

 

Wiem, że finał Ekstraligi we wrześnio na nSport+ obejrzało 250 tys, no ale wiadomo, że nSport+ jest łatwiej dostępny od 11, czy C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ wyda bo więcej zarabiają na kibicach, którzy kupują C+ niż płacą za prawa. Więc to atrakcyjny produkt. Zdaniem ekstraklasy C+ tyle na tym zarabia, że prawa muszą być dużo, dużo droższe. Sądzą także, że kibice są w stanie za oglądanie zapłacić parę złotych więcej. Bo taki kibic ponarzeka ale kupi jak podniosą cenę o 10 zł

I podkreślają, że nie liczy się poziom tylko zainteresowanie a my pod względem zainteresowania swoją ligą jesteśmy podobno w 10 europy i Canal + powinien płacić adekwatnie do zainteresowania. I nie ważne, że liga słaba, bez pucharów. Liczy się ZAINTERESOWANIE i POPYT kibiców na ligę. A skoro jest popyt to decydenci ekstraklasy chcą aby była podaż odpowiednia.

 

 

No i tu pytanie w którym miejscu jest to opłacalna inwestycja na lata.... Przykład Euro 2008 pokazuje że  prawa są często zbyt drogie i pomimo maksymalnej dystrybucji, wielkiej machiny reklamowej można wyjść co najwyżej na zero w minionej dekadzie pomimo wielkiej widowni (Tak wynika z słów Kmity z wywiadu danego pod koniec 2008r.). Minęło 8 lat i okazało się że Euro 2016 było już dużym sukcesem CP ze względu na to że "Rynek dojrzał" a dokupienie części turnieju nie jest już zaporą nie do przeskoczenia dla wielu kibiców :)

Podobnie jest z Ekstraklasą gdzieś jest proporcja która nie może zostać zaburzona, w której abonent (niekoniecznie  nawiedzony szalikowiec ekstraklasy bo tych jest garstka) jest w stanie zapłacić za TV za produkt który go insertuje a operator zbierając opłatę od kibica wyjdzie na swoje....

W chwili obecnej w oknie zamkniętym max widownia hitów ekstrklasy to 300.000 widzów, zakładając że stanowi to około 50% wszystkich którzy wykupują C+ dla ESA 37 szacuję że osób które są w stanie zapłacić za dostęp do tego produktu jest około 600.000.

 

No i o wysokość abo dla tej grupy docelowej się rozchodzi.... nie da się oszacować jak ta grupa się zachowa w chwili gdy nastąpiła by podwyżka za dostęp do Ekstraklasy np. o 20% - może 1/4 zrezygnuje, a może są to tacy zapaleńcy dla których cena nie ma wielkiego znaczenia, to już musi uregulować rynek. Niemniej śledząc poczynania nc+ i zakładając że Esa pozostanie w C+ nie mogą sobie pozwolić na podwyżki spoglądając globalnie na ich ofertę: czyli strata LM i wątpliwy powrót Serie A czy Laliga.

 

Swoją drogą jeśli ESA jest tak pewna wartości własnego produktu to nic nie stoi na przeszkodzie aby dogadać się z LIVEPACK z dystrybucją i stworzyć własny kanał Ekstraklasa w PPV (wówczas nawet mogli by sprzedać dostęp do pojedynczych meczów) :P takie piłkarskie science fiction o którym włodarze Ekstraklasy trąbią od dekady, przed każdym przetrgiem :)

 

Tak więc to że ESA chce kosmicznych pieniędzy od operatora w następnym przetargu nie oznacza wcale że to wynegocjuje, ja jestem zdanie że do gry włączy się niewątpliwie TVP które od  I 2019 zasilane ma być wielkim zastrzykiem finansowym płynących bezpośrednio z naszych podatków, swoją drogą takie produkty jak Mecze Reprezentacji czy Ekstraklasa powinny znaleźć się w ramówce TV Publicznej i wpisują się w "nacjonalistyczną politykę" władzy- bo stanowi to element misji, choć wielu się ze mną w tym miejscu nie zgodzi :P Tak jak wielu miała mnie za crazy gdy twierdziłem w III 2017, że głównym faworytem do wygrania przetargu na LM jest CP, mówiono że PS to nie profil piłkarski :D

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/8 finału Carabao Cup :

Wtorek (24.10)
20:40 Swansea City Football Club - Manchester United [Eleven Sports] Marcin Grzywacz i Tomasz Zieliński
20:55 Manchester City - Wolverhampton Wanderers FC [Eleven Extra] Mateusz Święcicki i Filip Kapica

Środa (25.10)
20:40 Chelsea Football Club - Everton Football Club [Eleven] Marcin Grzywacz i Tomasz Zieliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meczach w Eleven Extra zawsze dźwięk ze stadionu jakby cichszy niż na dwóch głównych jest. ;) Zresztą, ten kanał zawsze jakby żył własnym życiem, choćby słynne spoty z ligi szkockiej, której już nie mieli do uświadczenia tylko tam chyba były. :D

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że dziś będzie można obejrzeć chyba najciekawsze spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej TOT-WHU, a tymczasem - z całym szacunkiem dla kibiców Serie A - zdecydowali się pokazać mimo wszystko 2 mniej interesujące spotkania Ligi Włoskiej oraz Chelsea z bardzo słabym ostatnio Evertonem. Szkoda:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jest ten komentarz grzywacza podnosi głos już po akcji tak jakby było opóźnienie dźwięku względem obrazu ale przecież komentują z Warszawy. Ciekawe czy tak zwykle to wygląda bo jest to dosyć irytujące i zarazem śmieszne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak wynikało to z jakiegoś opóźnienia, bo dotyczyło to wszystkich akcji. 
Dodatkowo kiedyś Grzywacz był mi obojętnym komentatorem, natomiast odkąd usłyszałem go razem z Zielińskim to stwierdzam, że zdecydowanie wolałbym częściej przy mikrofonie słyszeć tego drugiego. Dla mnie to TOP 3 komentatorów w Eleven. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna uczta wczoraj w Eleven. Calcio dwa mecze i to jakie, najpierw pięknie grająca Atalanta, potem Napoli, cudne gole Dybali i Mertensa z wolnych, a potem jeszcze retransmisja Tottenham -West Ham i nagły nieoczekiwany zwrot akcji i wygrana Mlotow! Można być ukontentowanym po takich meczach. Powinni częściej o 23 dawać mecze z retransmisji które live graja o 20:45 i sa na innych antenach.to największa wada Eleven, czyli brak dobrego ułożenia ramówki. Bo po co im powtorki z zeszłego tygodnia o tej porze.

 

Grzywacz & Zieliński to para top, tak samo jak Swiecicki & Kapica. Wiadomo ta druga numero uno ale ta pierwsza tez jest mega. Dumanowski & Guziak też super. No i w ogole Pawłowski & Cwiakala również. Potrafili stworzyć tw duety super, to im trzeba oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież temat Renault już dawno zamknięty. Teraz testuje z Williamsem, więc nie mów hop...

Właśnie o to mi chodziło, że temat Renault i Kubicy skończony, a gdyby coś miało być z jego kariery jako kierowcy to nigdzie indziej jak właśnie w Renault. W Eleven się pewnie modlą o powrót Roberta bo to by mogło im pewnie podwoić liczbę subskrybentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie i bez tego oglądają F1. Ja każdy weekend Grand Prix oglądam bo to pasja. Fani F1 którzy sie tym jaraja od czasów Kubicy są od dawna, teraz dojdzie wiele nowych fanów po prostu zainspirowanych powrotem Roberta.

 

Williams to również zespół z wielką przeszłością, więc powrot tam będzie równie wielki co do Renault więc nie wiem również co to za różnica. Ważne ze by wrócił. O żadne modlenie sie martwić nie muszą. Sokół na bank juz cos wie bo on zawsze blisko Roberta był. Zresztą Williams by nie robił tylu testów dla Kubicy. Czekają na Abu Zabi po prostu i koniec sezonu i potem ogłasza Roberta, bo tak to Massa by ich zjadł chyba i sie poplakal w wywiadach juz całkiem haha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że dziś będzie można obejrzeć chyba najciekawsze spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej TOT-WHU, a tymczasem - z całym szacunkiem dla kibiców Serie A - zdecydowali się pokazać mimo wszystko 2 mniej interesujące spotkania Ligi Włoskiej oraz Chelsea z bardzo słabym ostatnio Evertonem. Szkoda:/

 

No i dokonali bardzo słusznego wyboru. Po latach Serie A wychodzi z cienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...