Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dzisiaj w autoryzowanym punkcie nc+ i przy okazji usłyszałam taką informację, że od czerwca znikną z dekoderów SD kanały z serii TVP i TVN, natomiast te które nie mają swoich odpowiedników w HD nadal pozostaną. :crazy: Czyli np. Uniwersal Chanel, czy AXN Sci-Fi i Crime nadal powinny odbierać, co mnie bardzo cieszy, bo tamtych i tak nie oglądam. :brawo:

Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa, bo straszono mnie też policją i konsekwencjami w przypadku zakupu oryginalnego dekodera philips HD cyfry na allegro, bo podobno nie wolno ich sprzedawać. :?::?::?:

 

Przy okazji mam jeszcze pytanie, czy może ktoś wie ile może kosztować wymiana głowicy w Philipsie HD 6210/01? W licencjonowanym punkcie wyceniono mi to na 200zł, ale po tym co dziś tam usłyszałam nie mam do nich zaufania. :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko to prawda, tyle że kanałów SD nie będzie można odbierać na odbiornikach SD (przynajmniej na większości z nich). Warto więc zaopatrzyć się w dekoder HD.

Na allegro nie kupuj dekoderów z dyskiem od Cyfry bo są kradzione.

 

Jeśli nie masz problemu z tym, że być może dekoder będzie sparowany z kartą to weź sobie od nc+ dekoder i nie będziesz się martwił ewentualnymi naprawami w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? ITI może coś wymyśli,aby dodatkowe pieniążki wycisnąć z abonenta i stwierdzi w przypadku awarii,że to abonent zepsuł. Znam taki przypadek osobiście,więc do darmowej wymiany lepiej podchodzić z dystansem. Co do wymiany na parawany.... Jeszcze aktywację musi zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką aktywację?! W akcji wymiany dekoderów SD na HD nie ma żadnej aktywacji.

Jeśli rozp.... dekoder to wiadomo, że zapłaci. Jak się sam zepsuje to nie zapłaci. Oczywiście słyszałem o takich przypadkach jak piszesz, ale osobiście nie znam nikogo kto miałby takie "przygody" więc nie do końca wierzę w wersję wydarzeń osoby, której dekoder się "sam zepsuł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko to prawda, tyle że kanałów SD nie będzie można odbierać na odbiornikach SD (przynajmniej na większości z nich). Warto więc zaopatrzyć się w dekoder HD.

Na allegro nie kupuj dekoderów z dyskiem od Cyfry bo są kradzione.

 

Więc to jest jednak prawda, że one nie były sprzedawane, tylko na wynajem i są własnością c+?

A gdzieś można sprawdzić, czy te dekodery SD, które mam będą odbierać od lipca kanały nie nadawane w HD?

 

Jak dla mnie parowanie karty z dekoderem to głupota, nie będę przecież co chwila przenosić dekodera między pokojami i podłączać do innego telewizora. Zawsze łatwiej przenieść samą kartę. W takim wypadku wolę już nie mieć telewizji. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jakie kanały obejmuje pakiet Start+ Mini
W ramach Pakietu START+ MINI otrzymuje Pani/Pan dostęp do kanałów: DISCO POLO MUSIC, ESKA TV (2), FOKUS TV (2), POLO TV (2), POLSAT 2, POLSAT HD, POLSAT NEWS 2 (1), POLSAT SPORT NEWS (1), PULS 2, STOPKLATKA TV (1), TTV (1), TV 4, TV 6 (1), TV PULS, TVN 7 HD, TVN HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP ABC, TVP HISTORIA, TVP INFO (2), TVP KULTURA, TVP POLONIA (2), TVP REGIONALNA, TVP ROZRYWKA.

Przypis:

(1) Kanały świadczone na podstawie Regulaminu rozdział V, ust. 1 tj. promocyjnie, udostępnienie i wycofanie takiego kanału nie wymaga poinformowania ani uzyskania zgody Abonenta i nie stanowi zmiany umowy

(2) FTA (ang. free to air) – powszechnie dostępne treści telewizyjne, do których dostęp jest możliwy przy użyciu Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta. Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za dostępność kanałów FTA. Do odbioru kanałów FTA niezbędna jest karta dekodująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką aktywację?! W akcji wymiany dekoderów SD na HD nie ma żadnej aktywacji.......".

 

Normalną aktywację,taka jak obowiązuje przy wymianie sprzętu po Cyfrze na parowany np.Turbobox. Natomiast przy wymianie na sprzęt też po Cyfrze,czyli na Sagema HD DSI83/87,to nie ma aktywacji.

 

@Valkyria. Zobacz,czy odbiera Ci 4fun tv. Jeśli nie,to wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie otrzymałem telefon. Sytuacja dosyć dziwna, wcześniej wątku nie czytałem, dopiero teraz po zezwoleniu na przysłanie dekodera zacząłem czytać kilkanaście stron z tego wątku.

 

U mnie sprawa ma się tak, że poprzednia umowa kończyła mi się z końcem lutego (wypowiedziałem ją). Dotychczasowo miałem dekoder sagem sd, który nabyłem w 2011r.przy podpisywaniu umowy, leciałem sobie na splitterku z innym dekoderem umieszczonym w drugim pokoju. Dwa tygodnie temu przedłużyłem umowę(na zdecydowanie lepszych warunkach) biorąc m.in. multiroom standard z nboxem i wifiboxem. I tu moje pytanie. Skoro dwa tygodnie temu odebrałem dwa dekodery (zdałem kartę Cameleona, którą po chwili mi pani zwróciła chipując ją, jak rozumiem, z wifiboxem (w nboxie, który otrzymałem była karta z logo N)), które są dekoderami HD, to po co mi oferują tę magiczną wymianę? Myślicie, że jeszcze nie ,,odnotowali'' tej nowej umowy i przysyłają ten nowy dekoder w miejsce sagema, który otrzymałem 4 lata temu?

 

Poza tym, póki co, nie dałem rady podłączyć multiroomu, ponieważ nbox nie ma wifi, a połączenie dwóch dekoderów kablem wymaga sporego wiercenia w ścianach, więc na tę chwilę to odłożę na dobry tydzień. Czy istnieje szansa, że dekoder, który otrzymam będę mógł wykorzystać zamiast tego wifiboxa? Wyglądałoby to tak, że w nboxie miałbym kartę z logo N, a w tym nowym Sagemie starego Camelona, który jest najprawdopodobniej sparowany z wifiboxem, bo domyślam się, że taki zabieg pani w serwisie wykonała ;> Skoro ten Cameleon jest sparowany z boxem to pewnie z automatu mój plan odpada, hym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej tego nie odnotowali a Cameleony póki co nie są z niczym sparowane. Raczej nie ma szans, bo sagemy są tak zaprogramowane, że jak karta jest przypisana do multiroomu to muszą się widzieć w sieci z dekoderem głównym, natomiast jeśli wrzucisz tę kartę do starego deka SD to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miła Pani w salonie poinformowała mnie że za 2 miesiące zmieniają oprogramowanie w philipsach pvr i pace pvr i że te dekodery przestaną działać na spliterach. Czy to jest technicznie możliwe czy to tylko ściema aby mnie namówić na przejscie na dekoder sparowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecyduj się czy za 2 miesiące czy od 1 kwietnia? :D Kolejny kreator plotek się zarejestrował. Liczy że jak tu napisze że pani go poinformowała to na innym forum będzie mógł napisać że na tym forum padła informacja o zmianie oprogramowania i wyłączeniu splitterów. I wtedy na 3 i 4 forum będzie mógł to przedstawić jako prawdę potwierdzoną na dwóch forach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be89 zarejestrowałem się na tym forum aby sie czegos dowiedzieć a nie siać plotki. Dokładnie powiedziała ze po 1 kwietnia. Dziekuje za odpowiedz ircios bo przynajmniej wypowiedzial/a sie na temat a ty potrafisz tylko urządzać osobiste wycieczki. Gdzie mam sie tego dowiedzieć jak nie na forum? Chyba po to je wymyślono. Jestem na etapie przedłużania umowy i tak informacja jest dla mnie bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie parowania kart w NC+ (kameleon od września) dotknie również sprzedawców sprzętu satelitarnego. Bez wprowadzenia CAM do oferty NC+ znacznie spadnie sprzedaż sprzętu satelitarnego (splitery, dekoder, etc). Proponowanie „darmowych” dekoderów Sagemcom Wifibox do kart kameleon, ma na celu zlikwidowanie niezależnych i niesparowanych dekoderów z kartami NC+. Osoby które odmawiają przyjęcia „darmowego” dekoder HD Sagemcom Wifibox, słyszą telefoniczne oświadczenie odczytane przez konstanta NC+, że w związku z odmową przyjęcia dekodera NC+ nie może gwarantować poprawnego odbioru oferty telewizyjnej. Podsumowując, od jesieni tego roku nie będzie możliwy odbiór NC+ na innym niż dedykowanym sprzęcie. Wielokrotne telefony do posiadaczy samych kart z dawnej oferty C+ pokazują, że akcja jest przeprowadzana delikatnie aczkolwiek stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzili by w końcu do swojej oferty moduły nc+ CAM CI, obecnie większość telewizorów posiada tuner satelitarny.

Jeden TV z DVB-S/S2 mam i pięknie działa na starym module CI po c+.

Do wymiany następny TV i nie wyobrażam sobie aby się cofać do tyłu i układać jakieś pudła pod TV, prędzej zmienię operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Też mam TV z tunerem sat, ale nie korzystam. Nawalił mi Aston, a kupowanie nowego nie ma sensu. Jeden Pejs w szafie, drugi czasami używany. Pod niewykorzystanym w 100% tv, stoi Opticum x7 z kartą Cameleon. Sam czekam na moduły od nc. Swoją drogą jestem ciekawy co będzie się działo z posiadaczami Pejsów x2 i Philipsów po ewentualnej zmianie kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...