Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny mankament jaki ja widzę w Windows 10 to czas pracy laptopa na baterii. Spadł on dość znacznie. Przed pobraniem aktualizacji o 50% blisko. Teraz jakieś 1,5 godziny krócej, ale tym samym aktualizacja i optymalizacja ustawień oszczędzania energii wydłużyła czas pracy baterii z 2,5 do 4,5 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam mieszane odczucia co do tego systemu,bo z jednej strony prezentuje się bardzo fajnie pod względem wizualnym,ale z drugiej też znacznie obciąża zużycie pamięci ram czy baterii w przypadku laptopa. To wg mnie ogromen minusy,w poprzednich wersjach nie było az tak źle pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Windows 10 na Laptopie w dość mocnej konfiguracji, co dziwne pomimo że ma do dyspozycji Windows aż 16GB RAM to przeważnie zadawala się 3GB RAM w porywach 6GB RAM, procesor i5 też pomimo że w turbo wykręca 3,4 GHz to przeważnie leci na 2GHz, na akumulatorze wytrzymuje 4 godziny tak jak na Windows 8.1 więc ok, nic nie działa gorzej w nowym Windows 10, jak macie inaczej po aktualizacji to zróbcie czystą instalację bo za drugim razem po aktualizacji tak można i klucza produktu nie trzeba żadnego podawać (sam się aktywuje po połączeniu z netem), i podstawa by wszystko działało prawidłowo muszą być wgrane wszystkie sterowniki, zdawanie się na łaskę Windows Update owocuje spadkiem wydajności i szybszym zużyciem akumulatora w trybie pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa dni jest dostępna nowa kompilacja Windows 10, jeśli Windows Update tego nie widzi to pobrać narzędzie do aktualizacji https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10, ja pobrałem obraz Windows i na czysto zainstalowałem, teraz można już czystą instalację z kluczem do Windows 7 czy 8 przeprowadzić, obraz ISO Windows 10 jest jeden a wersja Pro czy Home to już zmienia klucz licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaaktualizowalem do Windows 10 spadła wydajność w grach o 20 %. Moje Pytanie jest bo można wrócić do Windows 8.1 co miałem. Jak dam przywroc to wróci do stanu odrazu z przed instalacji czy mogą być jakieś problemy.

Bez problemów powrócisz do Windows 8.1, wszystko będzie działać po staremu ;)

wizjaplus w cenie 3tyś zł można już wydajnego Laptopa kupić, celował bym w ASUS(a) i dam przydatny link http://4speed.pl/laptop-do-gier-do-3000-zl/ :wink:

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na domowy laptop mam max. 6000zł.

Więc chodzi o to  aby płynnie chodził Windows 10, przekaz wideo w wysokiej rozdzielczości przez internet, czy porządna karta Wi-Fi mająca wzmocniony sygnał odbierający sygnał. USB w wersji 3.0 jak i HDMI do podłączenia czy to telewizora czy projektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows 10 Version 1511 (build 10586).

Czyli w sumie mamy już pierwszego service pack'a dla Windows 10
Dostępny via usługa Windows Update (są dostępne image gdzieś tam w sieci m.in. torrent).

Edytowane przez activa42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaaktualizowalem do Windows 10 spadła wydajność w grach o 20 %. Moje Pytanie jest bo można wrócić do Windows 8.1 co miałem. Jak dam przywroc to wróci do stanu odrazu z przed instalacji czy mogą być jakieś problemy.

 Jeżeli nie wyczyściłeś dysku (oczyszczanie dysku ) to bez problemu przywrócisz poprzednie okienka .. Oczyszczanie dysyku po aktualizacji do Windows 10 zwalnia ponad 10 Giga na dysku ale uniemożliwia przywrócenie poprzedniej wersji.. Niemniej jednak chyba prościej będzie ci przywrócić  win 8 z instalacji ( DVD Pen. ) Po wcześniejszym wykasowaniu WIn 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie niecodzienne. Studiuję sobie z ziomkiem, który ma Windows 7 nieoryginalny, a teraz chce przejść na licencję Windows 10 Educational związaną z programem MSDNAA. Czy jest taka możliwość aktualizacji? Nie chce sobie stracić danych.

 

Ja miałem od początku Win7 na licencji MSDNAA więc aktualka odbyła się bezproblemowo, ale jak tu będzie? Kiedy ten klucz wprowadzić, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tu o kompie z projektami, programami gdzie pojemność dysku to 2TB, a zapchane już prawie 1,5TB. Więc na bank poleci po dysk zewnętrzny. 

 

Oczekuję odpowiedzi na moje pytanie, a nie banały. Tyle to samemu wiadomo i jakby się dało to bym nie pytał. Osoby odpowiedzialnej za MSDNAA aktualnie nie ma, a na maile uczelniane odpowie dopiero w połowie stycznia, a projekt trzeba robić pod kątem 10-tki. W necie też już szukaliśmy, ale brak jednoznacznych odpowiedzi. Jestem tu na forum zarejestrowany, jest temat, może ktoś się orientuje to zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się dzielą na tych co robią kopie i na tych co będą robić kopie danych. Tylko powstaje pytanie czy będzie jeszcze z czego robić kopie.

 

Moim skromnym zdaniem trzymanie wszystkich ważnych rzeczy na jednym dysku i do wykorzystywanym jako systemowy to skrajna głupota.

 

Komputer - laptop z dyskiem SSD na którym jest system i niezbędne programy a wszystkie dokumenty - zdjęcia - projekty itp ważne rzeczy to na drugim dysku ( zamiast napędu DVD ) i do tego kopia danych na dysk zewnętrzny.

 

Poza tym co za problem jest wstawić dysk SSD ( cena ok. 200 zł ) postawić system na takim dysku. Ten co masz doprowadzić do porządku - posegregować dane i mieć jako zewnętrzny.

 

Szybciej, wygodniej i bez problemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw zmienił klucz w Windows 7 na oryginalny (z MSDNAA). Jak to przejdzie, to potem już powinno być z górki z migracją do Windows 10.

Tak też przekazałem. Podobno też w samej 10-tce jest możliwość zmiany klucza, a oprócz wersji Edukacyjnej jest też coś na MSDNAA w stylu multi-wersji z Home i Pro razem wziętych. Jutro będziemy kombinować.

 

@tweed77 - niektóre rzeczy siedzą na nośnikach, a także na One Drive, który daje ileś tam miejsca(nie pamiętam dokładnie) za free dla studentów. Jednak jest zbyt grubo do czystej instalki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież klucz do Windowsa 10 nie przejdzie na Win7.

Po aktualizacji również, bo przy aktualizacji wgrane zostanie 10 Home, lub 10 Pro.

Na pewno można zrobić upgrade do Pro podając klucz już po instalacji. Ale czy upgrade do Edu jest możliwy to nie wiem.

Educational to całkiem inna edycja porównywalna z Enterprise, tylko ma jeden mankament. Cały cas wyświetla na pulpicie znak wodny "Windows 10 Educational".

 

Jeśli twój znajomy nie chce mieć znaku wodnego i nie potrzebuje funkcji z edycji Enterprise, niech z MSDNAA pobierze Windows 10 Multiple Editions. Wtedy dostanie klucz do normalnej wersji Pro.

 

Ale chyba to wszystko jest bez znaczenia. Po aktualizacji do W10 system zostanie raczej aktywowany, nawet bez klucza. MS dąży do maksymalnego rozpropagowania W10, że nie patrzy na aktywatory.

Ale, żeby żyć w zgodności ze swoim sumieniem po aktualizacji można wybrać opcję zmiany klucza.

Tylko tak, jak wyżej lepiej użyć klucza Multiple Edition.

Z kluczem Edu może być różnie, nigdy też nie słyszałem o takim przypadku i ciężko mi powiedzieć co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież klucz do Windowsa 10 nie przejdzie na Win7.

Tak, ale do wyboru w DreamSparku jest kilka edycji Windows także z 7-ką, i 8-ką. Ja mam właśnie 7-kę aktualizowaną do 10-tki :)

Zawsze można spróbować właśnie z wersją Multi, o której też pisałem. Zobaczy się.

 

Ile możecie mieć gigabajtów danych ? ;) Mocny dysk przenośny rozwiązał by problemy :)

W OneDrive? Nie pamiętam, dawno się tam nie logowałem, ale chyba ponad 100 lub 1000GB. Wiem, że ileś zer, ale oprócz przestrzeni na kopie (15GB) dzięki WP 8.1 na Lumii 535 nie korzystam z tego. Niektórzy ode mnie z uczelni dużo danych mają w OneDrive, ale chyba większość to zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowałem laptopa z Win 7 do Win 10. Wszystko przebiegło prawidłowo i system oczywiście się aktywował. :-)

Mam jednak pewien problem. Otóż podczas odtwarzania za pomocą systemowej aplikacji "Filmy i TV" nagranej za pomocą tunera DVB-T audycji (plik TS) pojawia się błąd: 0xc00d11cd (0x8000ffff). Otwierając ten plik w "Windows Media Player" również wyskakuje komunikat o problemie. W Win 7 takie pliki bez problemu były odtwarzane w "Windows Media Player". Dodam, że po przepuszczeniu pliku TS w VideoReDo lub TSDoctor o dziwo jest on później odtwarzany poprawnie w Win 10 (zarówno w "Filmy i TV" jak "Windows Media Player"). O co może chodzić?

Planuję powrócić do Win 7. Czy jak przywrócę w przeciągu 30 dni system Win 7, to wszystko związane z Win 10 zostanie automatycznie skasowane z dysku, czy trzeba będzie coś ręcznie usuwać?

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...